Die Deutschen je alespoň podle toho jednoho dílu, který jsem si byl ochoten stáhnout, celkem patetický dokumentární cyklus pro hltače ZDF, který jim nabídne jednoduchý a očekávaný obraz minulosti. Němci byli nejlepší na světě a všemu vládli, zatleskejte si, vážení potomci! Svatá říše římská je zde vydávaná pomalu za Německo, její obyvatelé za Němce a císař za tuplovaného Němce, který vládne dalším Němcům. Všechno je Německo a všichni jsou Němci, zřejmě i Italové, Burgunďané nebo Češi. Karel IV., ačkoliv měl za matku Češku, je taky stoprocentní Němec vládnoucí Čechům v Praze, ve které se sice narodil, ale je to Němec, České království je totiž Německo. Nejsem ale žádný přehnaný vlastenec, takže mě tohle nechávalo chladným, jen ta informační stránka byla dost tristní, když už navleču komparz do středověkých kostýmů, čekal bych nějaká historická zajímavá fakta a neznámé perličky, ne holé věty doprovázející hraný dokument. 55%(22.5.2016)

Konzervativní, útržkovité, patetické, velkolepě natočené, s leitmotivem německé jednoty. Ideální panák na povzbuzení národního povědomí.(24.4.2016)