Quinn Forte (Billy Zane) mal všetko: bohatstvo, moc, brata, ktorý ho obdivoval, ženu, ktorá ho milovala. Mal však aj nepriateľov. Za jednu jedinú noc ho jeho súperi oberú o všetko. Zradí ho osoba z kruhu ľudí, ktorým najviac dôveroval a kvôli tomu Quinna chytia a zatknú. Jeho otca, hlavu zločineckého impéria, zabijú, a jeho brat podozrieva Quinna zo spáchania tohto činu. Keď ho prepustia z väzenia, pokúša sa utiecť pred démonmi z jeho minulosti, čo sa však ukáže ako nezvládnuteľná úloha. Jeho situáciu neuľahčuje ani nový vodca „Spoločnosti" Campbell (Vinnie Jones), ktorý ho ani na okamih nenechá na pokoji. Quinn sa preto miesto neustáleho úteku rozhodne postaviť sa mu a bojovať. Spojí sa so svojím bývalým stúpencom a priateľom prezývaným Švéd a zaútočí priamo na svojich nepriateľov. (Incantator)

verbal

Adolf po vzoru svých taky dávno mrtvých kolegů Štefana Dvojitébrady a JDWC úspěšne pokračuje v sérií blockbusterů se somálským rozpočtem, kde předpokládám hrají jen za polívku z Armády spásy a myslím, že musí i sem tam něco přihodit za pronájem kamery, aby definitivně nezmizeli z obrazovek a müsli diváků mexických telenovel. Musím však připustit, že tohle je jeden z těch "vydařenějších" kousků (čti nejmenší hovno z žumpy), neboť dialogy obsahují dokonce rozvité věty, které na sebe ve většině případů překvapivě i logicky navazují! Obvyklý pornokomparz v čele s Ádou doplňují i někteří skoroherci, jako například Bily Zejn, který je od potopení Titaniku nepochybně také ve finanční tísni, protože byl na Avatara málo modrý a měl krátký ocas. Takže podtrženo a znuděno, kdyby jim shodili z vrtulníku na plac nějakou potravinovou pomoc a mohli si tak dovolit opravdového režiséra, kameramana, dramaturga, střihače, maskéra, zvukaře, kostyméra, skladatele, klapku a Alpačína, nebál bych se ještě jednu klidně přisolit. ()

George Stobbart

Vcelku slušný, temný akčák, ktorý stavia hlavne na charizmatickej prítomnosti Dolpha Lundgrena, keďže prakticky všetko, okolo čoho sa to točí je iba taká slabá omáčka, ktorá sa 100x vyvarila už v 90. rokoch. Čo však nemusí byť problém, keď sa to urobí zručne. A aj keď tento film nie je výstavným príkladom zručného, moderného akčáku, má niekoľko vecí, ktoré mi na ňom imponovali a vďaka ktorým som zvažoval ešte vyššie hodnotenie. Okrem spomínaného Lundgrena je tu rovnako charizmatický Vinnie Jones, ktorý sa z úvodnej roličky sympatického sidekicka prepracuje až na (skoro) hlavného záporáka a tiež je tu určitý pomalý, vďaka Dolphovým overvoicom a prítomnosti femme fatale až trochu noirový nádych, ktorý film ozvláštňuje. Takže mne sa to páčilo. ()

sniper18

Je to mizerný akčný krimi film s Dolphom Lundgrenom, ktorý je bezpochyby úplným dnom jeho tvorby. Má priemerný príbeh o ochrankárovi pracujúcom pre zločineckú organizáciu, ktorý je svedkom vnútorného boja o moc, čo stálo život šéfa celej organizácie a nikto nevie, komu môže veriť, lebo všetci majú svoje vlastné plány. Spracovanie je ale niečo otrasné, celý dej išiel úplne mimo mňa, je tu množstvo výrazných postáv, z ktorých je jedna nudnejšia ako druhá a nanešťastie majú aj dosť priestoru na úkor samotného Lundgrena, ktorý je takmer stále len niekde v úzadí, dej sa točí hlavne okolo iných postáv, no hlavne je to celé tak neskutočne nudné, amatérske, hlúpe a úbohé, tu nie je jediná scéna, ktorá by ma zaujala a tak aj tých necelých osemdesiat minút je takmer neznesiteľných, mal som pocit, že to trvá celú večnosť. Akcie je tu pomerne dosť, ale nestojí vôbec za nič. Všetky súboje a prestrelky sú tak amatérske a po všetkých stránkach doslova odfláknuté, hlavne tie neskutočne otravné spomaľovačky, že som musel len nechápavo krútiť hlavou. Herecké obsadenie je jediným kladom tohto filmu, ale aj to len minimálnym, keďže ich postavy nestoja vôbec za nič. Dolph Lundgren tu má až prekvapivo málo priestoru, ale ani ten moc nevyužije, k tomu viacero známych béčkových tvárí ako Vinnie Jones, Billy Zane alebo Robert Davi, no všetci sú úplne o ničom. Jedine ešte tá hlavná ženská postava aspoň trochu za niečo stojí, no aj to len kvôli mizernej úrovni všetkého ostatného. Réžia a technická stránka sú úplne zlé, chápem, že za takýto minimálny rozpočet sa nič výnimočného čakať nedá, lenže toto nie je zďaleka len o rozpočte, ten amatérizmus a mizéria v každom ohľade sa nedá ničím ospravedlniť. Blood of Redemption je s prehľadom nie len absolútne dno Lundgrenovej tvorby, ale pravdepodobne aj akčného žánru, lebo si skutočne nespomínam na nejaký horší akčný film. A toto nanešťastie nie je ten prípad tak zlého filmu, že je vlastne zábavný, toto je len jedna dlhá neznesiteľná nuda bez jedinej iskry nejakej nádeje pre zlepšenie. Je mi veľmi ľúto, že filmu s Dolphom Lundgrenom môžem dať len takéto hodnotenie, ale inak to nejde a aj to je výhradne za jeho účasť, inak je to maximálny brak. 15% ()

Wacoslav1

Tak Dolph Lundgren to v tomto roce úplně neskutečně rozjel a já jsem po velmi zábavném Městu nemrtvých byl opět velmi zvědav na jeho další kousek. No a musím konstatovat, že rozhodně nejsem zklamán a navíc, první některé komentáře od uživatelů co jsou tu byť respektuji jejich názor, mi příjdou trochu nesmyslné a tak tu provedu i pár porovnání. Prostě mi to nedá, protože ten film není špatný. Na úvod musím říct, že jsem měl obavy z režiséra. Serafini má zatím dosud na kontě pouze neuvěřitelně zprasenou Zpověď zabijáka dle mého názoru navíc uživateli co shazují toto naprosto nepochopitelně nadhodnocenou, ale tak jejich věc pouze to nechápu. Zkrátka nevěděl jsem co od toho čekat, ale už teď můžu spokojeně konstatovat, že režisér se rozhodně v něčem poučil a zlepšil. Pravda není ta režie pořád nějak brilantní, ale je dostačující. Samozřejmně, že chyby se najdou vždy a neříkám, že mě místy nerušili hlavně ty zbytečný debilní zpomalovačky na který si fakt nepotrpím. Jinak si, ale myslím, že na nízký rozpočet je film po technické stránce slušně zvládnutý. Děj odsýpá solidně akce je přiměřeně a stopáž velmi příjemná a adekvátní, takže skoro není šance se nudit. Navíc přiznám, že i když ten příběh není nijak extra geniální a originální, tak mě zaujal a vtáhnul do děje pravda občas to je místy překombinované, postav je tu spousty, ale nakonec se mi líbilo jak do sebe všechno zapadlo. Film měl nebojím se říct výbornou pointu kterou jsem teda neočekával a rozhodně mě potěšila. Takže opravdu kvalitní dobře rozehraný příběh na takhle nízkorozpočtový film je opravdu příjemným překvapením. No a co se herců týče nikdo mě vyloženě neotravoval celkem slušná akční béčková sestava se tady v tom filmu sešla a z nikým z nich nemám problém i když samozřejmě, že individuálně budu hodnotit jenom jediného herce a to Dolfíka. Takže tady v tom filmu má (a to je možná kámen úrazu) trochu jinou roli než na co jsme byli zvyklý v posledních filmech kde si dělal ze všeho prdel a hláškoval jak o život. Tady má spíš takovou vážnou temnější roli, ale mě to sedlo. Tenhle chlap prostě zahraje přesvědčivě cokoliv. Je to trochu jiný pojetí, ale já s tím nemám problém. Jinak postav je tu tolik, že těžko říct která z nich je hlavní skoro všichni mají zhruba rovnocený prostor no a co se Dolpha týče tak sice asi není hlavní postavou, ale na konci se celý film vyvrbí jedním překvapivým zvratem tak, že se SPOILER víceméně mezi sebou všichni pozabíjí no a Dolph je nakonec za největšího borce kterej to skoncuje s tím který zorganizoval to všechno předtím, takže se dá říct, že na konci pevně převezme otěže a je za největšího frajera což mi vyhovuje a rozhodně to kvituju. Fakt se mi nezdá, že by tu měl nějakou mizernou roli zajimavý je, že tady píčujete, že měl malou roli a kdesi cosi, ale třeba ze Zásilky byli všichni hotový a ani jim nevadilo, že tam Lundgren byl všeho všudy asi 20 minut a to jak dostal na konci naloženo od Austina bylo až nepěkný a nedůstojný, ale to nikdo nepíčoval zatím co tenhle film není skoro nikomu dobrej. Nevím co jste s tím rozpočtem čekali za zázraky, ale podle mě byl využit naprosto maximálně a navíc nečekaně kvalitní scénář z dobrou a nečekanou pointou opravdu příjemně překvapil, to bych u podobnýho filmu fakt nečekal. Takže teď si už nemusím dělat obavy jak dopadne další Dolphův film v režii snad polepšeného Taliána Serafiniho Rush který tu máme co nevidět. Tam mě tedy na rozdíl od tohoto snímku vůbec nazaujal ani trailer, ale tak nebudu nic předvídat. Pokud to bude v duchu tohoto filmu nebudu s tím mít problém. Takže resumé Blood of redemption je lehce nadprůměrný slušný béčko. Celý film jsem byl rozhodnutý udělit pěkné tři hvězdice, ale ten konec který jsem již vzpomínal mě opravdu celkem dostal a já za něj přidám i tu čtvrtou. Prostě je třeba přistoupit naprosto v klidu k tomuto snímku a nemít nesmyslná očekávání. Mě prostě i tentokrát můj oblíbenec Lundgren svým dalším kouskem potěšil a nezklamal a z čistým svědomím mu udílím 70% () (méně) (více)

pepo

Vo svojej váhovej kategórii, najmä vďaka cool castingu celkom pozerateľné. A Lundgren je stále najväčší frajer :) 4/10 ()

mzss1

Je mi to vážně líto, ale toto je opravdu neskutečný brak a justiční omyl ! Jinač to nazvat neumím. Sice budu nyní možná trochu otravný tím, že ještě před komentováním tohoto filmu zmíním několik věcí. Takže, béčká mám opravdu, rád a filmy s Dolphem Lundgrenem jsou prostě víceméně vydařené. Poslední dobou jsem dával většiniu 4* a někdy 3*. Občas tu byl nějaký úlet jako Ve jménu krále nebo nepovedený čtvrtý univerzální voják. Jinač je Lundgren v pohodě, fajn. No nic, nechci aby to vypadalo, že jsem na béčka vysazený, naopak ! Toto mě totálně rosekalo, páč po traileru jsem měl výborný pocit, že toto bude film s velkým tempem a tak dále. Poslední dobou mám ve zvyku spát dlouhé komentáře, ale s úcty to zkrátím. Akce byla obyčejná, vůbec nezaujala a zbytek filmu už vůbec ne. Lundgren zde má méně prostoru, film je vyprávěn jeho monologem, sem tam nějaká akce. Velké řetězení postav a vše je tak komplikované, že se nedá určit hned na jisto co se vůbec děje. Ke konci filmu je sice závěrečná pointa, ale ta to stěží vysvětlí a konec. Ukecaný film, ale žádná scéna neakční mě nezaujala. Zaujal mě jen nápad, vyprávěcí forma a zajímavá postava Lundgrena a to je vše. Lundgren zde byl tentokrát vážný a to se taky moc nevyvedlo. Hudba ? Byla zde ? Ani nevím a to jsem na hudbu, obzvlášt na áčkové soundtracky z filmů vysazený. No nic ukončíme trápení. Odpad nendám z úcty k Lundgrenovi, ale takovou nudu jsem teda dlouho nezažil. Kdyby to nebylo aspon tak děsně natahované a příběhově komplikované. Jsem teda fraer, páč jsem si dal film dvakrát, protože se přiznám, poprvé jsem se ztrácel. Podruhé už jsem vše snad z 90% pochopil, ale bylo to náročné shlédnutí na psychiku, až mě bolel mozek. :-) Je mi líto, jedno z nejhorších béček. Doufám, že režisér nepohnojí další projekty chystané s Lundgrenem a dotáhne to aspon na průměr. Bojím se, že se Lundgrenovi přibližují s tímto režisérem velmi, velmi a ještě jednou velmi zlé časy. 13% = * ()

SeBig

,,this is a story about a dead man" docela slušný akčnák, který si udržoval své svižné akční tempo. Dolphin tu sice měl trošku mín prostoru měl ho víc jen na začátku a na konci v průběhu měl víc prostoru ten fízl co vypadal jak Ross z přátel. Akce byla dobrá, herci taky Billy Zane byl hustej, Ross taky se uměl prát, britský tvrďák Jones prostě docela pohoda film na nedělní nudu s béčkovými herci, skvělou hudbou a celkem dobrou akcí. Přiběh je trochu zamotanej. ()

JASON_X

Já blbý hejl... Myslel jsem si, že trojlístek Lundgren - Jones - Zane zaručuje přinejhorším průměrně hloupý film a tajně jsem doufal v dobré oddechové béčko, ale chyba - bylo to nadprůměrně otřesné. Tedy příběh nebyl zase tak úplně špatný, ale jeho naprosto zoufalé a neumětelské zpracování bylo jako nějaký příšerný zlý sen. Kdysi hodně dávno jsem viděl pár dílů ze softerotického tv cyklu Playboy Late Night s totálně dementními scénáři, s naprosto příšernou režií a s obludně hrůznými hereckými výkony a přísahám při všech bozích, že Blood of Redemption se neslo v NAPROSTO STEJNÉM stylu. A přitom stačilo málo - jen vyměnit celý filmový štáb - a mohla z toho být docela slušná gangsterská detektivka. Je mi líto na tuhle déčkovou televizní inscenaci plýtvat dalšími slovy a myšlenkami. Chudák Dolfi... ()

Terva

CITÁT - Buď ve střehu...... Toto je příběh mrtvého muže. Dolph Lundgren už je skoro mrtvej muž, protože to, co momentálně točí, jsou samé braky. A tento snímek není žádnou vyjímkou Nepříjemný hudební doprovod, tupé dialogy a obsahově to není taky žádná sláva. Nudné, neuvěřitelné a strašně jednoduché. CITÁT - Proč si ho kurva zabil!!!!....... ()

Marsik

Jojo, tenhle film mi přišel vhod. Přesně na tento žánr jsem byl naladěn. Lundgren se svým vypravěčským stylem byl fajn. Nebyl to sice bůhvíjaký akčňák, zejména akční scény trochu haprovaly, ale postavy a příběh mě prostě bavily. 70% ()

ConanVJ

Tenhle filmek je podle mě spíš triller než akčňák. Dolphik zde hraje vážnější roly, než je u něj zvykem. Taky zde neni úplně hlavní postavou, což by se dalo čekat. Hlavních postav je zde hned několik, díky skvěle promyšlenému příběhu s ještě parádnějším koncem, který mě překvapil. Akce zde moc neni, ale film mi hodně rychle utekl, protože mě vtáhnul do děje. Celkově je to spíš průměrný béčko, ale za ten konec dávám 70% :) ()

Andersis

No......... rozhodně to není tak špatné jak někteří píšou. Totální dno má Dolph už doufejme za sebou. A přestantě od sebe opisovat ubožáci. Lundgren rozhodně není upozaděný ikdyž se to tak může zdát. Ve filmu je prostě velké množství důležitých postav a každý tam má svou hlavní roli. Co se akce týče tak opravdu mohla být lepší, ale rozhodně mi nepříjde amatérská jak se tu většinou píše. Na Dolpha to má i slušný děj a má to i myšlenku s koncem který sem taky tak nák nečekal :) Já jsem celkem zpokojený, ikdyž pravda je, že sem si ze začátku musel zvykat. Jo a doporučuju titulky, koukat na to bez nich je celkem vražda. ()

kaylin

Celkem zajímavá sestava - Dolph Lundgren, Billy Zane a Vinnie Jones. Tohle nezní špatně. Tihle tři se dostanou do tvrdé hry. Hlavně Zanova postava je docela v háji, protože ji někdo podrazil. Co s tím asi udělá? No, kromě toho, že nechá stříkat trochu té digitální krve - ach jo - tak se musí postarat o svou rodinu, samozřejmě. Protože o rodinu jde především. A když už se o ně nemůže postarat, tak je může alespoň pomstít. Trochu klišé, vlastně trochu víc, ale Lundgrenův voiceover je docela dobrý. Příběh se snaží být zamotaný, ale nevyznívá to moc dobře, spíš naopak. Škoda těch trikových scén. Kdyby se to dělalo klasickou cestou, 10 % navíc by si snímek zasloužil. ()

stuntmanMIKE

hmmm... tak co povedat... da sa ist este hlbsie ? Povedal by som, ze nie, ale necham si predsa len pre Dolpha rezervu na odpad!, lebo clovek nikdy nevie. Kazdopadne a ku mojmu prekvapeniu pribeh neni az tak sprosty, ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat. Dokonca su tam aj zvratky... pardon zvraty. Co z toho, ked vsetko ostatne stoji za hovno ? Pocnuc strasnymi hereckymi vykonmi a konciac niecim na co som mal vzdy slabost.... zbrane, ktore netreba nabijat a strielaju donekonecna... alebo aspon kym neskonci scena. Film sa skratka hra na nieco, na co v ziadnom pripade nema. Na margo tohto sa mi vybavila scena z Komanda, ked sa no name vojak (ktory v tejto mojej metafore bude reprezentovat film Blood of redemption) bavi s Bennetom (ktory bude reprezentovat...hmmmm.... asi akykolvek iny akcny film, ktory nema rozpocet vozika s cukrovou vatou)... Vojak: Podříznout krk malý holce... To je jak krájet teplý máslo. Bennet: Schovej ten nuž... a zavři hubu. .... Skratka chce to byt drsne, rajcovne a seriozne (dokonca tam ma Dolph epilogy ako Max Payne), ale pritom je to trapne ba az srackoidne... Takze tak damy a pani... 20% nech nezerem.... ()

bourec

Což vo to,příběhově to ani průser neni,a těch prvních dvacet minut,kdy to vypadá spíš jako thriller,sem se nenudil.Pak ale přišla první akce a bylo to v hajzlu.Choreografie na úrovni dětí z tábore,navíc proč serou pistoli do rukou kde komu,kdo to drží jak krteček lízátko,to fakt štáb toho filmu nedokáže nějak ukočírovat.Pak se to střídá,jak je akce,je to hnus.Byl bych snad ochotnej s přivřenym okem šoupnout slabý tři,ale ne,nejde to.30%. ()

Johnny.ARN

Na prekvapenie, celkom dobré. Slušné obsadenie, fajn akcia a dej, ktorý nie je až taký povrchný a dokáže zaujať až dokonca. 3 z 5 ()

Trustme

Prohlédnete-li si filmografii Dolpha Lundgrena zde na ČSFD v rámci barevného značení kvality, zjistíte, že převládá modrá a dokonce i ostudná černá. Zkrátka jeho filmy nejsou epickými a úchvatnými snímky o kterých se píšou ódy. Dolph Lundgren má přesto ideální předpoklady být v dobrých filmech - má postavu staršího Vikinga, ksicht nahrubo otesané žulové skály, má vzdělání, umí se poprat, jeho hlas má vestavěný subwoofer a může skvěle zahrát Němce, Švéda, Rusa i Američana. Kde je tedy chyba? Bere vše, co mu nabídnou? Je těžké být v dnešní době zařazen do dobrého akčního filmu? Je již v kategorii postradatelných akčních starých vlků, co čekají na ránu z milosti? Lundgren natočil bezpočet sraček i legendárních skvostů pro vděčné fanoušky tohoto obra. Ale stále to není ono. Skomírajícím žánrem poctivého akčního filmu tak chodí herec, který má všechny předpoklady zahrát postavy osamělých zabijáků, temných mstitelů a krutých hitmanů a vždy to vyjde sotva na tu naši ČSFD modrou barvu... Blood of Redemption představuje výkvět provařených hereckých záporníků v čele s Robertem Davi. Vše se tváří jako mafiánská gangsterka a složitý propletenec intrik, ale Giorgio Serafini je režijní patlal, který by měl být zbaven schopnosti režírovat si! Film doporučuji jako ukázku jak by se neměly točit akční scény. ()

Pump

Strašně se mi líbil styl vyprávění a Dolph je prostě skvělý se svým stylem. Jde o podobné (ne)herectví jako má Arnie :-D. Peckovní film, spíše vyprávění a ne všechno je jak má být, tedy scény nejsou někdy dokonalé a dávají prostor představivosti jak by to mělo být nebo jak to "ve skutečnosti bylo". Skvělé. Doporučuji. ()