Krvavé zúčtování

Blood of Redemption

Démoni minulosti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 85 min

Vcelku slušný, temný akčák, ktorý stavia hlavne na charizmatickej prítomnosti Dolpha Lundgrena, keďže prakticky všetko, okolo čoho sa to točí je iba taká slabá omáčka, ktorá sa 100x vyvarila už v 90. rokoch. Čo však nemusí byť problém, keď sa to urobí zručne. A aj keď tento film nie je výstavným príkladom zručného, moderného akčáku, má niekoľko vecí, ktoré mi na ňom imponovali a vďaka ktorým som zvažoval ešte vyššie hodnotenie. Okrem spomínaného Lundgrena je tu rovnako charizmatický Vinnie Jones, ktorý sa z úvodnej roličky sympatického sidekicka prepracuje až na (skoro) hlavného záporáka a tiež je tu určitý pomalý, vďaka Dolphovým overvoicom a prítomnosti femme fatale až trochu noirový nádych, ktorý film ozvláštňuje. Takže mne sa to páčilo.(16.9.2013)

Tak Dolph Lundgren to v tomto roce úplně neskutečně rozjel a já jsem po velmi zábavném Městu nemrtvých byl opět velmi zvědav na jeho další kousek. No a musím konstatovat, že rozhodně nejsem zklamán a navíc, první některé komentáře od uživatelů co jsou tu byť respektuji jejich názor, mi příjdou trochu nesmyslné a tak tu provedu i pár porovnání. Prostě mi to nedá, protože ten film není špatný. Na úvod musím říct, že jsem měl obavy z režiséra. Serafini má zatím dosud na kontě pouze neuvěřitelně zprasenou Zpověď zabijáka dle mého názoru navíc uživateli co shazují toto naprosto nepochopitelně nadhodnocenou, ale tak jejich věc pouze to nechápu. Zkrátka nevěděl jsem co od toho čekat, ale už teď můžu spokojeně konstatovat, že režisér se rozhodně v něčem poučil a zlepšil. Pravda není ta režie pořád nějak brilantní, ale je dostačující. Samozřejmně, že chyby se najdou vždy a neříkám, že mě místy nerušili hlavně ty zbytečný debilní zpomalovačky na který si fakt nepotrpím. Jinak si, ale myslím, že na nízký rozpočet je film po technické stránce slušně zvládnutý. Děj odsýpá solidně akce je přiměřeně a stopáž velmi příjemná a adekvátní, takže skoro není šance se nudit. Navíc přiznám, že i když ten příběh není nijak extra geniální a originální, tak mě zaujal a vtáhnul do děje pravda občas to je místy překombinované, postav je tu spousty, ale nakonec se mi líbilo jak do sebe všechno zapadlo. Film měl nebojím se říct výbornou pointu kterou jsem teda neočekával a rozhodně mě potěšila. Takže opravdu kvalitní dobře rozehraný příběh na takhle nízkorozpočtový film je opravdu příjemným překvapením. No a co se herců týče nikdo mě vyloženě neotravoval celkem slušná akční béčková sestava se tady v tom filmu sešla a z nikým z nich nemám problém i když samozřejmě, že individuálně budu hodnotit jenom jediného herce a to Dolfíka. Takže tady v tom filmu má (a to je možná kámen úrazu) trochu jinou roli než na co jsme byli zvyklý v posledních filmech kde si dělal ze všeho prdel a hláškoval jak o život. Tady má spíš takovou vážnou temnější roli, ale mě to sedlo. Tenhle chlap prostě zahraje přesvědčivě cokoliv. Je to trochu jiný pojetí, ale já s tím nemám problém. Jinak postav je tu tolik, že těžko říct která z nich je hlavní skoro všichni mají zhruba rovnocený prostor no a co se Dolpha týče tak sice asi není hlavní postavou, ale na konci se celý film vyvrbí jedním překvapivým zvratem tak, že se SPOILER víceméně mezi sebou všichni pozabíjí no a Dolph je nakonec za největšího borce kterej to skoncuje s tím který zorganizoval to všechno předtím, takže se dá říct, že na konci pevně převezme otěže a je za největšího frajera což mi vyhovuje a rozhodně to kvituju. Fakt se mi nezdá, že by tu měl nějakou mizernou roli zajimavý je, že tady píčujete, že měl malou roli a kdesi cosi, ale třeba ze Zásilky byli všichni hotový a ani jim nevadilo, že tam Lundgren byl všeho všudy asi 20 minut a to jak dostal na konci naloženo od Austina bylo až nepěkný a nedůstojný, ale to nikdo nepíčoval zatím co tenhle film není skoro nikomu dobrej. Nevím co jste s tím rozpočtem čekali za zázraky, ale podle mě byl využit naprosto maximálně a navíc nečekaně kvalitní scénář z dobrou a nečekanou pointou opravdu příjemně překvapil, to bych u podobnýho filmu fakt nečekal. Takže teď si už nemusím dělat obavy jak dopadne další Dolphův film v režii snad polepšeného Taliána Serafiniho Rush který tu máme co nevidět. Tam mě tedy na rozdíl od tohoto snímku vůbec nazaujal ani trailer, ale tak nebudu nic předvídat. Pokud to bude v duchu tohoto filmu nebudu s tím mít problém. Takže resumé Blood of redemption je lehce nadprůměrný slušný béčko. Celý film jsem byl rozhodnutý udělit pěkné tři hvězdice, ale ten konec který jsem již vzpomínal mě opravdu celkem dostal a já za něj přidám i tu čtvrtou. Prostě je třeba přistoupit naprosto v klidu k tomuto snímku a nemít nesmyslná očekávání. Mě prostě i tentokrát můj oblíbenec Lundgren svým dalším kouskem potěšil a nezklamal a z čistým svědomím mu udílím 70%(16.9.2013)

• mzss1

Je mi to vážně líto, ale toto je opravdu neskutečný brak a justiční omyl ! Jinač to nazvat neumím. Sice budu nyní možná trochu otravný tím, že ještě před komentováním tohoto filmu zmíním několik věcí. Takže, béčká mám opravdu, rád a filmy s Dolphem Lundgrenem jsou prostě víceméně vydařené. Poslední dobou jsem dával většiniu 4* a někdy 3*. Občas tu byl nějaký úlet jako Ve jménu krále nebo nepovedený čtvrtý univerzální voják. Jinač je Lundgren v pohodě, fajn. No nic, nechci aby to vypadalo, že jsem na béčka vysazený, naopak ! Toto mě totálně rosekalo, páč po traileru jsem měl výborný pocit, že toto bude film s velkým tempem a tak dále. Poslední dobou mám ve zvyku spát dlouhé komentáře, ale s úcty to zkrátím. Akce byla obyčejná, vůbec nezaujala a zbytek filmu už vůbec ne. Lundgren zde má méně prostoru, film je vyprávěn jeho monologem, sem tam nějaká akce. Velké řetězení postav a vše je tak komplikované, že se nedá určit hned na jisto co se vůbec děje. Ke konci filmu je sice závěrečná pointa, ale ta to stěží vysvětlí a konec. Ukecaný film, ale žádná scéna neakční mě nezaujala. Zaujal mě jen nápad, vyprávěcí forma a zajímavá postava Lundgrena a to je vše. Lundgren zde byl tentokrát vážný a to se taky moc nevyvedlo. Hudba ? Byla zde ? Ani nevím a to jsem na hudbu, obzvlášt na áčkové soundtracky z filmů vysazený. No nic ukončíme trápení. Odpad nendám z úcty k Lundgrenovi, ale takovou nudu jsem teda dlouho nezažil. Kdyby to nebylo aspon tak děsně natahované a příběhově komplikované. Jsem teda fraer, páč jsem si dal film dvakrát, protože se přiznám, poprvé jsem se ztrácel. Podruhé už jsem vše snad z 90% pochopil, ale bylo to náročné shlédnutí na psychiku, až mě bolel mozek. :-) Je mi líto, jedno z nejhorších béček. Doufám, že režisér nepohnojí další projekty chystané s Lundgrenem a dotáhne to aspon na průměr. Bojím se, že se Lundgrenovi přibližují s tímto režisérem velmi, velmi a ještě jednou velmi zlé časy. 13% = *(16.9.2013)

Tenhle filmek je podle mě spíš triller než akčňák. Dolphik zde hraje vážnější roly, než je u něj zvykem. Taky zde neni úplně hlavní postavou, což by se dalo čekat. Hlavních postav je zde hned několik, díky skvěle promyšlenému příběhu s ještě parádnějším koncem, který mě překvapil. Akce zde moc neni, ale film mi hodně rychle utekl, protože mě vtáhnul do děje. Celkově je to spíš průměrný béčko, ale za ten konec dávám 70% :)(10.11.2013)

• Terva

CITÁT - Buď ve střehu...... Toto je příběh mrtvého muže. Dolph Lundgren už je skoro mrtvej muž, protože to, co momentálně točí, jsou samé braky. A tento snímek není žádnou vyjímkou Nepříjemný hudební doprovod, tupé dialogy a obsahově to není taky žádná sláva. Nudné, neuvěřitelné a strašně jednoduché. CITÁT - Proč si ho kurva zabil!!!!.......(14.12.2014)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii v Los Angeles. (Terva)