Krvavé zúčtování

Blood of Redemption

Démoni minulosti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 85 min

Tak Dolph Lundgren to v tomto roce úplně neskutečně rozjel a já jsem po velmi zábavném Městu nemrtvých byl opět velmi zvědav na jeho další kousek. No a musím konstatovat, že rozhodně nejsem zklamán a navíc, první některé komentáře od uživatelů co jsou tu byť respektuji jejich názor, mi příjdou trochu nesmyslné a tak tu provedu i pár porovnání. Prostě mi to nedá, protože ten film není špatný. Na úvod musím říct, že jsem měl obavy z režiséra. Serafini má zatím dosud na kontě pouze neuvěřitelně zprasenou Zpověď zabijáka dle mého názoru navíc uživateli co shazují toto naprosto nepochopitelně nadhodnocenou, ale tak jejich věc pouze to nechápu. Zkrátka nevěděl jsem co od toho čekat, ale už teď můžu spokojeně konstatovat, že režisér se rozhodně v něčem poučil a zlepšil. Pravda není ta režie pořád nějak brilantní, ale je dostačující. Samozřejmně, že chyby se najdou vždy a neříkám, že mě místy nerušili hlavně ty zbytečný debilní zpomalovačky na který si fakt nepotrpím. Jinak si, ale myslím, že na nízký rozpočet je film po technické stránce slušně zvládnutý. Děj odsýpá solidně akce je přiměřeně a stopáž velmi příjemná a adekvátní, takže skoro není šance se nudit. Navíc přiznám, že i když ten příběh není nijak extra geniální a originální, tak mě zaujal a vtáhnul do děje pravda občas to je místy překombinované, postav je tu spousty, ale nakonec se mi líbilo jak do sebe všechno zapadlo. Film měl nebojím se říct výbornou pointu kterou jsem teda neočekával a rozhodně mě potěšila. Takže opravdu kvalitní dobře rozehraný příběh na takhle nízkorozpočtový film je opravdu příjemným překvapením. No a co se herců týče nikdo mě vyloženě neotravoval celkem slušná akční béčková sestava se tady v tom filmu sešla a z nikým z nich nemám problém i když samozřejmě, že individuálně budu hodnotit jenom jediného herce a to Dolfíka. Takže tady v tom filmu má (a to je možná kámen úrazu) trochu jinou roli než na co jsme byli zvyklý v posledních filmech kde si dělal ze všeho prdel a hláškoval jak o život. Tady má spíš takovou vážnou temnější roli, ale mě to sedlo. Tenhle chlap prostě zahraje přesvědčivě cokoliv. Je to trochu jiný pojetí, ale já s tím nemám problém. Jinak postav je tu tolik, že těžko říct která z nich je hlavní skoro všichni mají zhruba rovnocený prostor no a co se Dolpha týče tak sice asi není hlavní postavou, ale na konci se celý film vyvrbí jedním překvapivým zvratem tak, že se SPOILER víceméně mezi sebou všichni pozabíjí no a Dolph je nakonec za největšího borce kterej to skoncuje s tím který zorganizoval to všechno předtím, takže se dá říct, že na konci pevně převezme otěže a je za největšího frajera což mi vyhovuje a rozhodně to kvituju. Fakt se mi nezdá, že by tu měl nějakou mizernou roli zajimavý je, že tady píčujete, že měl malou roli a kdesi cosi, ale třeba ze Zásilky byli všichni hotový a ani jim nevadilo, že tam Lundgren byl všeho všudy asi 20 minut a to jak dostal na konci naloženo od Austina bylo až nepěkný a nedůstojný, ale to nikdo nepíčoval zatím co tenhle film není skoro nikomu dobrej. Nevím co jste s tím rozpočtem čekali za zázraky, ale podle mě byl využit naprosto maximálně a navíc nečekaně kvalitní scénář z dobrou a nečekanou pointou opravdu příjemně překvapil, to bych u podobnýho filmu fakt nečekal. Takže teď si už nemusím dělat obavy jak dopadne další Dolphův film v režii snad polepšeného Taliána Serafiniho Rush který tu máme co nevidět. Tam mě tedy na rozdíl od tohoto snímku vůbec nazaujal ani trailer, ale tak nebudu nic předvídat. Pokud to bude v duchu tohoto filmu nebudu s tím mít problém. Takže resumé Blood of redemption je lehce nadprůměrný slušný béčko. Celý film jsem byl rozhodnutý udělit pěkné tři hvězdice, ale ten konec který jsem již vzpomínal mě opravdu celkem dostal a já za něj přidám i tu čtvrtou. Prostě je třeba přistoupit naprosto v klidu k tomuto snímku a nemít nesmyslná očekávání. Mě prostě i tentokrát můj oblíbenec Lundgren svým dalším kouskem potěšil a nezklamal a z čistým svědomím mu udílím 70%(16.9.2013)

• Terva

CITÁT - Buď ve střehu...... Toto je příběh mrtvého muže. Dolph Lundgren už je skoro mrtvej muž, protože to, co momentálně točí, jsou samé braky. A tento snímek není žádnou vyjímkou Nepříjemný hudební doprovod, tupé dialogy a obsahově to není taky žádná sláva. Nudné, neuvěřitelné a strašně jednoduché. CITÁT - Proč si ho kurva zabil!!!!.......(14.12.2014)

• kaylin

Celkem zajímavá sestava - Dolph Lundgren, Billy Zane a Vinnie Jones. Tohle nezní špatně. Tihle tři se dostanou do tvrdé hry. Hlavně Zanova postava je docela v háji, protože ji někdo podrazil. Co s tím asi udělá? No, kromě toho, že nechá stříkat trochu té digitální krve - ach jo - tak se musí postarat o svou rodinu, samozřejmě. Protože o rodinu jde především. A když už se o ně nemůže postarat, tak je může alespoň pomstít. Trochu klišé, vlastně trochu víc, ale Lundgrenův voiceover je docela dobrý. Příběh se snaží být zamotaný, ale nevyznívá to moc dobře, spíš naopak. Škoda těch trikových scén. Kdyby se to dělalo klasickou cestou, 10 % navíc by si snímek zasloužil.(5.12.2013)

• sniper18

Je to mizerný akčný krimi film s Dolphom Lundgrenom, ktorý je bezpochyby úplným dnom jeho tvorby. Má priemerný príbeh o ochrankárovi pracujúcom pre zločineckú organizáciu, ktorý je svedkom vnútorného boja o moc, čo stálo život šéfa celej organizácie a nikto nevie, komu môže veriť, lebo všetci majú svoje vlastné plány. Spracovanie je ale niečo otrasné, celý dej išiel úplne mimo mňa, je tu množstvo výrazných postáv, z ktorých je jedna nudnejšia ako druhá a nanešťastie majú aj dosť priestoru na úkor samotného Lundgrena, ktorý je takmer stále len niekde v úzadí, dej sa točí hlavne okolo iných postáv, no hlavne je to celé tak neskutočne nudné, amatérske, hlúpe a úbohé, tu nie je jediná scéna, ktorá by ma zaujala a tak aj tých necelých osemdesiat minút je takmer neznesiteľných, mal som pocit, že to trvá celú večnosť. Akcie je tu pomerne dosť, ale nestojí vôbec za nič. Všetky súboje a prestrelky sú tak amatérske a po všetkých stránkach doslova odfláknuté, hlavne tie neskutočne otravné spomaľovačky, že som musel len nechápavo krútiť hlavou. Herecké obsadenie je jediným kladom tohto filmu, ale aj to len minimálnym, keďže ich postavy nestoja vôbec za nič. Dolph Lundgren tu má až prekvapivo málo priestoru, ale ani ten moc nevyužije, k tomu viacero známych béčkových tvárí ako Vinnie Jones, Billy Zane alebo Robert Davi, no všetci sú úplne o ničom. Jedine ešte tá hlavná ženská postava aspoň trochu za niečo stojí, no aj to len kvôli mizernej úrovni všetkého ostatného. Réžia a technická stránka sú úplne zlé, chápem, že za takýto minimálny rozpočet sa nič výnimočného čakať nedá, lenže toto nie je zďaleka len o rozpočte, ten amatérizmus a mizéria v každom ohľade sa nedá ničím ospravedlniť. Blood of Redemption je s prehľadom nie len absolútne dno Lundgrenovej tvorby, ale pravdepodobne aj akčného žánru, lebo si skutočne nespomínam na nejaký horší akčný film. A toto nanešťastie nie je ten prípad tak zlého filmu, že je vlastne zábavný, toto je len jedna dlhá neznesiteľná nuda bez jedinej iskry nejakej nádeje pre zlepšenie. Je mi veľmi ľúto, že filmu s Dolphom Lundgrenom môžem dať len takéto hodnotenie, ale inak to nejde a aj to je výhradne za jeho účasť, inak je to maximálny brak. 15%(16.9.2013)

Vcelku slušný, temný akčák, ktorý stavia hlavne na charizmatickej prítomnosti Dolpha Lundgrena, keďže prakticky všetko, okolo čoho sa to točí je iba taká slabá omáčka, ktorá sa 100x vyvarila už v 90. rokoch. Čo však nemusí byť problém, keď sa to urobí zručne. A aj keď tento film nie je výstavným príkladom zručného, moderného akčáku, má niekoľko vecí, ktoré mi na ňom imponovali a vďaka ktorým som zvažoval ešte vyššie hodnotenie. Okrem spomínaného Lundgrena je tu rovnako charizmatický Vinnie Jones, ktorý sa z úvodnej roličky sympatického sidekicka prepracuje až na (skoro) hlavného záporáka a tiež je tu určitý pomalý, vďaka Dolphovým overvoicom a prítomnosti femme fatale až trochu noirový nádych, ktorý film ozvláštňuje. Takže mne sa to páčilo.(16.9.2013)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii v Los Angeles. (Terva)