Krvavé zúčtování

Blood of Redemption

Démoni minulosti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 85 min

No......... rozhodně to není tak špatné jak někteří píšou. Totální dno má Dolph už doufejme za sebou. A přestantě od sebe opisovat ubožáci. Lundgren rozhodně není upozaděný ikdyž se to tak může zdát. Ve filmu je prostě velké množství důležitých postav a každý tam má svou hlavní roli. Co se akce týče tak opravdu mohla být lepší, ale rozhodně mi nepříjde amatérská jak se tu většinou píše. Na Dolpha to má i slušný děj a má to i myšlenku s koncem který sem taky tak nák nečekal :) Já jsem celkem zpokojený, ikdyž pravda je, že sem si ze začátku musel zvykat. Jo a doporučuju titulky, koukat na to bez nich je celkem vražda.(22.9.2013)

Tak Dolph Lundgren to v tomto roce úplně neskutečně rozjel a já jsem po velmi zábavném Městu nemrtvých byl opět velmi zvědav na jeho další kousek. No a musím konstatovat, že rozhodně nejsem zklamán a navíc, první některé komentáře od uživatelů co jsou tu byť respektuji jejich názor, mi příjdou trochu nesmyslné a tak tu provedu i pár porovnání. Prostě mi to nedá, protože ten film není špatný. Na úvod musím říct, že jsem měl obavy z režiséra. Serafini má zatím dosud na kontě pouze neuvěřitelně zprasenou Zpověď zabijáka dle mého názoru navíc uživateli co shazují toto naprosto nepochopitelně nadhodnocenou, ale tak jejich věc pouze to nechápu. Zkrátka nevěděl jsem co od toho čekat, ale už teď můžu spokojeně konstatovat, že režisér se rozhodně v něčem poučil a zlepšil. Pravda není ta režie pořád nějak brilantní, ale je dostačující. Samozřejmně, že chyby se najdou vždy a neříkám, že mě místy nerušili hlavně ty zbytečný debilní zpomalovačky na který si fakt nepotrpím. Jinak si, ale myslím, že na nízký rozpočet je film po technické stránce slušně zvládnutý. Děj odsýpá solidně akce je přiměřeně a stopáž velmi příjemná a adekvátní, takže skoro není šance se nudit. Navíc přiznám, že i když ten příběh není nijak extra geniální a originální, tak mě zaujal a vtáhnul do děje pravda občas to je místy překombinované, postav je tu spousty, ale nakonec se mi líbilo jak do sebe všechno zapadlo. Film měl nebojím se říct výbornou pointu kterou jsem teda neočekával a rozhodně mě potěšila. Takže opravdu kvalitní dobře rozehraný příběh na takhle nízkorozpočtový film je opravdu příjemným překvapením. No a co se herců týče nikdo mě vyloženě neotravoval celkem slušná akční béčková sestava se tady v tom filmu sešla a z nikým z nich nemám problém i když samozřejmě, že individuálně budu hodnotit jenom jediného herce a to Dolfíka. Takže tady v tom filmu má (a to je možná kámen úrazu) trochu jinou roli než na co jsme byli zvyklý v posledních filmech kde si dělal ze všeho prdel a hláškoval jak o život. Tady má spíš takovou vážnou temnější roli, ale mě to sedlo. Tenhle chlap prostě zahraje přesvědčivě cokoliv. Je to trochu jiný pojetí, ale já s tím nemám problém. Jinak postav je tu tolik, že těžko říct která z nich je hlavní skoro všichni mají zhruba rovnocený prostor no a co se Dolpha týče tak sice asi není hlavní postavou, ale na konci se celý film vyvrbí jedním překvapivým zvratem tak, že se SPOILER víceméně mezi sebou všichni pozabíjí no a Dolph je nakonec za největšího borce kterej to skoncuje s tím který zorganizoval to všechno předtím, takže se dá říct, že na konci pevně převezme otěže a je za největšího frajera což mi vyhovuje a rozhodně to kvituju. Fakt se mi nezdá, že by tu měl nějakou mizernou roli zajimavý je, že tady píčujete, že měl malou roli a kdesi cosi, ale třeba ze Zásilky byli všichni hotový a ani jim nevadilo, že tam Lundgren byl všeho všudy asi 20 minut a to jak dostal na konci naloženo od Austina bylo až nepěkný a nedůstojný, ale to nikdo nepíčoval zatím co tenhle film není skoro nikomu dobrej. Nevím co jste s tím rozpočtem čekali za zázraky, ale podle mě byl využit naprosto maximálně a navíc nečekaně kvalitní scénář z dobrou a nečekanou pointou opravdu příjemně překvapil, to bych u podobnýho filmu fakt nečekal. Takže teď si už nemusím dělat obavy jak dopadne další Dolphův film v režii snad polepšeného Taliána Serafiniho Rush který tu máme co nevidět. Tam mě tedy na rozdíl od tohoto snímku vůbec nazaujal ani trailer, ale tak nebudu nic předvídat. Pokud to bude v duchu tohoto filmu nebudu s tím mít problém. Takže resumé Blood of redemption je lehce nadprůměrný slušný béčko. Celý film jsem byl rozhodnutý udělit pěkné tři hvězdice, ale ten konec který jsem již vzpomínal mě opravdu celkem dostal a já za něj přidám i tu čtvrtou. Prostě je třeba přistoupit naprosto v klidu k tomuto snímku a nemít nesmyslná očekávání. Mě prostě i tentokrát můj oblíbenec Lundgren svým dalším kouskem potěšil a nezklamal a z čistým svědomím mu udílím 70%(16.9.2013)

,,this is a story about a dead man" docela slušný akčnák, který si udržoval své svižné akční tempo. Dolphin tu sice měl trošku mín prostoru měl ho víc jen na začátku a na konci v průběhu měl víc prostoru ten fízl co vypadal jak Ross z přátel. Akce byla dobrá, herci taky Billy Zane byl hustej, Ross taky se uměl prát, britský tvrďák Jones prostě docela pohoda film na nedělní nudu s béčkovými herci, skvělou hudbou a celkem dobrou akcí. Přiběh je trochu zamotanej.(29.9.2013)

Strašně se mi líbil styl vyprávění a Dolph je prostě skvělý se svým stylem. Jde o podobné (ne)herectví jako má Arnie :-D. Peckovní film, spíše vyprávění a ne všechno je jak má být, tedy scény nejsou někdy dokonalé a dávají prostor představivosti jak by to mělo být nebo jak to "ve skutečnosti bylo". Skvělé. Doporučuji.(7.10.2013)

• mzss1

Je mi to vážně líto, ale toto je opravdu neskutečný brak a justiční omyl ! Jinač to nazvat neumím. Sice budu nyní možná trochu otravný tím, že ještě před komentováním tohoto filmu zmíním několik věcí. Takže, béčká mám opravdu, rád a filmy s Dolphem Lundgrenem jsou prostě víceméně vydařené. Poslední dobou jsem dával většiniu 4* a někdy 3*. Občas tu byl nějaký úlet jako Ve jménu krále nebo nepovedený čtvrtý univerzální voják. Jinač je Lundgren v pohodě, fajn. No nic, nechci aby to vypadalo, že jsem na béčka vysazený, naopak ! Toto mě totálně rosekalo, páč po traileru jsem měl výborný pocit, že toto bude film s velkým tempem a tak dále. Poslední dobou mám ve zvyku spát dlouhé komentáře, ale s úcty to zkrátím. Akce byla obyčejná, vůbec nezaujala a zbytek filmu už vůbec ne. Lundgren zde má méně prostoru, film je vyprávěn jeho monologem, sem tam nějaká akce. Velké řetězení postav a vše je tak komplikované, že se nedá určit hned na jisto co se vůbec děje. Ke konci filmu je sice závěrečná pointa, ale ta to stěží vysvětlí a konec. Ukecaný film, ale žádná scéna neakční mě nezaujala. Zaujal mě jen nápad, vyprávěcí forma a zajímavá postava Lundgrena a to je vše. Lundgren zde byl tentokrát vážný a to se taky moc nevyvedlo. Hudba ? Byla zde ? Ani nevím a to jsem na hudbu, obzvlášt na áčkové soundtracky z filmů vysazený. No nic ukončíme trápení. Odpad nendám z úcty k Lundgrenovi, ale takovou nudu jsem teda dlouho nezažil. Kdyby to nebylo aspon tak děsně natahované a příběhově komplikované. Jsem teda fraer, páč jsem si dal film dvakrát, protože se přiznám, poprvé jsem se ztrácel. Podruhé už jsem vše snad z 90% pochopil, ale bylo to náročné shlédnutí na psychiku, až mě bolel mozek. :-) Je mi líto, jedno z nejhorších béček. Doufám, že režisér nepohnojí další projekty chystané s Lundgrenem a dotáhne to aspon na průměr. Bojím se, že se Lundgrenovi přibližují s tímto režisérem velmi, velmi a ještě jednou velmi zlé časy. 13% = *(16.9.2013)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii v Los Angeles. (Terva)