V Paříži řádí masový vrah. Nathan, mladý ambiciózní policista nalezne závažné stopy, spojující pařížské vraždy s "americkou stopou". Vydává se do Chicaga, kde zjistí, že jeho podezření je oprávněné. V USA je masový vrah označován jako "SIX-PACK" (slangový výraz pro porno oběti). Nathan má podezření, že se vrah přestěhoval do Francie. Učiní závažný objev - před tím než byly oběti zavražděny, každá z nich odcestovala do Spojených států. Všechny vyplnily podrobný dotazník, který byl odeslán do kanceláře amerického turismu. Dospěl k závěru, že vrah pracuje pro velvyslanectví USA. Nathan musí vzít zákon do vlastních rukou, jeho nadřízení nejsou ochotni povolit další vyšetřování. Sleduje svého podezřelého dnem i nocí. Po několika týdnech neúnavného sledování Six Pack konečně naletí... (oficiální text distributora)

Malarkey

Netflix nenabízí jen filmy ze své produkce, ale i kousky, které na první dobrou můžou vypadat všelijak, ale pak mile překvapí. Bohužel ale právě tyhle filmy nijak nepropagují a tak musíte dost hledat a bádat, abyste se k něčemu takovému vůbec dostali. Navíc tady ten film dostal ještě zásah od diváků a vysloužil si vysloveně podprůměrné hodnocení. Přitom jako mysteriózní kriminálka to funguje poměrně obstojně. Úvodní scéna je teda hrozná, ale pak už to chytá atmosféru a závěr je vysloveně ze série těch vydařených pod žánrem francouzská kriminálka. ()

Slarque

Francouzům šly rozhodně lépe francouzské filmy. Tento pokus o Hollywood má blíž k americké produkci, která je vyráběna přímo pro videotrh a rovnat se zámořské konkurenci může hlavně v prestižní kategorii nelogičnosti scénáře. Dobře funguje alespoň hudba Elii Cmirala, ale to dojem z nevýrazného (a v prostřední třetině docela nudného) filmu nezachrání. ()

choze odpad!

Nejhorší thriller o sériovém vrahovi, jaký jsem kdy viděl. Scénář o ničem, dialogy k smíchu, vrah i hlavní hrdina zoufale nevýrazní a kamera televizně unylá. Co mě obzvlášť pobavilo, jak hlavní hrdina vždycky něco úplně nepochopitelně vyvodil a pak řekl svému parťákovi, že je to přece logické. Jako že vrah musí být Američan, protože ve Francii nikdy žádný sériový vrah neřádil, ale USA jsou jejich velmoc. Nebo ty rozhovory s knihkupcem-odborníkem na sériové vrahy. Nebo ta hádka s nadřízenými, kde zopakoval to, co mu před vteřinou řekl ten knihkupec. A ta směšná snaha šokovat! Vlastně neutekla minuta, aniž by tvůrci na plátno nevrhli nějakou pořádnou blbost. Zlatý Besson. ()

ScreamJay

Frantíci thrillery docela umí a to nemyslím jen kvůli Purpurovým řekám. Americká stopa má celkem slušnou gradaci a nato že je to zástupce druhý garnitury i slušnou porci napětí. Rozjezd je silně zabržděný, ale tak už to u dvoutaktů bývá. O to démoničtější je však samotné finále. Za vyzvednutí stojí ještě dobrý výběr míst (železniční depo, tunel, odlehlé kouty a ulice) a hlavně hudba, která se k ději skvěle hodí. Jako mínus pak to, že se film ksichtí stylem Shimanského a za každou cenu se snaží trumfnout americkou tvorbu v podobném ražení jakou je třebas legendárních Sedm. Docela mě překvapil ten týpek z Taxi 1,2,3 Frédéric Diefenthal, kterej právě díky tomu komediálnímu umění ve mě evokoval jedinou myšlenku – „Kdy přifrčí Samy Naceri se svým pekelným taxánem?“ Ale popravdě mě film příliš nezklamal, občas jsem se docela bavil a tak nevidim důvod proč ho potápět. Je to sice průměr, takže od něj nic extra nečekejte, ale u mě to má za 3. Třeba i díky tomuhle grafickýmu rozboru: Napětí: * * *, Akce: * *, Vizuál: * *, Thrillerovost: * *. ()

Enšpígl

Francouzský kriminálky byly vžýdy výkladní skříní napětí a toho jak by se krimi měla dělat. V současnosti už to tak dobrý není, ale občas zablesknou starý dobrý časy a tohle je přesně ten případ. Úvodní vražda byla trošku bizárek a já si říkal kam to asi tak míří celý ten film, ale pak to nabírá tempo a stupňuje a stupňuje. Opravdu pokud jde o napětí bavilo mě to, pár otazníku kdybych byl strejda ňimral bych měl, ale film který mě přikurtuje po celou dobu svý stopaže k sobě nepotřebuje pitvu. ()