• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

Kvalít jednotky to nedosahuje, no je to lepšie ako dvojka. I keď príbehovo je to doposiaľ najslabšie, ale zato scenár bol výborný a ja som sa na viacerých dialógoch dobre pobavil. Krátka stopáž zaručí, že sa u filmu nudiť nebudete a celé to bude mať rýchli spád. Chcel som niečo na ľahké pobavenie a to som aj dostal. Opäť skvelý komisár Gilbert a Daniel, ktorí sa postarajú o zábavu. Ešte by som vyzdvihol výborný slovenský dabing, ktorý sa vydaril. /70%/(20.2.2015)

Skvěle ujetá komedie která pořád srší vtipem a akcí jakou umí jenom a jenom francouzští filmoví specialisté. Bohužel námět je trochu stejný a vtipy se místy opakují což je asi jediná vada filmu. Jinak stále skvělá kravinka s dobrými hereckými výkony ve které mě velice příjemně překvapilo Stallonovo okouzlující cameo...(8.9.2009)

• ZajoMajo

V druhom diely bola pekná scéna, kde policajti testovali najmodernejší radar a keď taxikár okolo neho prefrčal vyše tristo za hodinu, radar spadol na polišov. V Taxi trojke, mi táto a jej podobná scénka chýbala. Aby som bol presnejší - film stráca na nápadoch. Skôr by mohli natočiť drámu - taxikár v Bratislave, čakajúci dva dni na zakázku. Myslím že by to zožalo úspech.(3.4.2004)

Dvěstě v městě, třista z místa. Jednou jsem to k sérii Taxi napsat musel a řekl bych, že ke třetímu dílu je to příhodná chvíle. Landa to vystihnul dobře. Silnice jsou tvůrcům totiž už dost málo na to, aby se na nich mohli prohánět závratnou rychlostí a tak se jedou projet po hřebenech Francouzských Alp a jak řikám jestli série začíná originálností a inovací, tady veškerá originálnost končí a začíná jeden velký paskvil plný nesmyslů, které nemají význam. Ono už je těžké vymýšlet stále dokola příběhy gangů, které se prohánějí v autech jedné značky, pak druhé značky a nakonec třetí značky. Jde o to, že zábava ještě nevyprchala. Například začátek a cameo role Slye je naprosto dokonalá což o to, ale ke konci to ztrácí dech to uznávám. Ale beztak si nedokážu přiznat, že trojka není natolik špatná, že bych se u ní nedokázal nebavit. K téhle chvíli mě přinutila až čtyřka, ale to sem už nepatří. --- Ty si tu spal nebo co? - Jenom jsem si na pět minut zdřímnul. - Tak pět minut to asi nebylo pač máš ten spis optisklej na obličeji. Vypadáš jako strom. Jo jasně, strom. Hele kdyby to byly letokruhy tak by si tu musel spát......20 let.(17.10.2007)

Další pokračování téhle komedie přináší ještě více zábavy. Ano smál jsem se znovu a znovu. Už jenom chybí, aby to auto začalo mluvit a bude z toho celovečerní film Knight Ride se vrací aneb když jsem byl Peugeot. Nic méně malinké překvapení na začátku filmu bylo určitě svěží a dodalo filmu jistou jiskru a hezky to rozjelo tenhle díl. Pokračovalo to hezkým směrem a jen doufám, že jestli budou i další a další díly, tak to bude pokračovat minimálně v tomhle duchu. Co se týče krimikomedií, tak si myslím, že je jedno kolik má pokračování hlavně, aby se to nedostalo do trapné sféry a nezačalo používat ohrané vtipy atd. Povedlo se jen tak dál.(23.8.2014)

• - V úvodu filmu pasažér (Sylvester Stallone) vymotá hasičskou hadici až do konce. O scénu později je však hadina vymotaná pouze do poloviny. (Rill)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Samy Naceri) jedoucí s Emilianem (Frédéric Diefenthal) za Santou Clausem na skútru vyvrátí taxík na dvě kola, jsou místo nich v jednom záběru zřejmě viditelní kaskadéři. (MiraSKS)

• - Keď Daniel pri policajnej naháňačke zmení evidenčné číslo, je na ňom napísané "Allez L'OM". L'OM je prezývka francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille. (m.a.t.o.)