• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

• Radim

Normálně bych dal hvězdičky tři, nakonec jsem ale slevil - co proboha měla znamenat ta scéna, kdy Emilien bez možnosti pohybu čeká, až ho smete koule, aby v poslední vteřině sám skočil do kufru auta? To si Besson dělá z nás srandu? Taky jsem nějak nepochopil Sylvestera, co tam vůbec dělal, jeho role nebyla nijak vysvětlena. Jinak v rámci série: pár dobrých vtipů, stejný počet trapných, čirá oddechovka. I když nejslabší ze všech tří.(17.9.2006)

TAXI 3 nie je moc originálny film, väčšinu prvkov sme už mohli vidieť v predchádzajúcich dieloch, ale v porovnaní s druhým je Taxi 3 o niečo vydarenejší. Opäť nechýba scéna, keď sa niekto potrebuje rýchlo dostať na letisko, ale ten niekto je v tomto prípade Sly Stallone, takže o srandu nie je núdza. Nápad s bondovskými titulkami je vynikajúci a vrchný komisár Gibert je miestami naozaj vtipný.(21.8.2004)

• WolfR

A je tu další pokračovaní Francouzské komediální filmové série Taxi. Tentokrát musí naši dva hrdinové, Daniel (Samy Naceri) a Emilien (Frédéric Diefenthal) řešit případ proslulých lupičů, převlečených za Santa Clause. A do toho, mají ještě oba starosti se svými přítelkyněmi. Toto pokračovaní Taxi, je si myslím určitě povinností pro fanoušky této série, ale pro normálního, obyčejného diváka celkem zbytečný film. Luc Besson se tentokrát se scénářem moc nevytáhnul. Humor opět nechybí, ale ve většině případů je dosti nepovedený. Hlavní dvojka už nevalí, tak jako za starých časů a akční scény už nejsou zdaleka tak svěží a svižné jako v předchozích dílech. Pro mě rozhodně zklamaní. Ikdyž dávám ještě 2 hvězdy, tak si myslím, že toto pokračovaní už nemělo nikdy vzniknout. PS: Začátek filmu obsahuje alespoň příjemné cameo Sylvestera Stallona.(12.9.2010)

Mám pro sympatického Samyho velikou slabost a i pro jeho bílé taxi, které si nijak nezadá s bondovskými vymazleninkami alá zimní výbava. Komedie jak má být, praštěná, spontánní, prostě ideální pro klidné nedělní odpoledne. Při pohledu na zasněžené hory se mi trochu zastesklo, že ještě v polovině ledna není u nás po sněhu ani památky a teplo jako na jaře.(12.1.2014)

• Bobek15

Na 3. diel série taxi som bol zvedavý už len preto, lebo som videl prvé dve a chcel som mať sériu kompletnú. Po vcelku dobrej jednotke prišla stupídna, trápna, zlá a primitívna dvojka a tak som si myslel, že priamo-úmerne bude trojka ešte horšia. Ale opak bol pravdou! Aj keď film bol v podstate oničom (a teraz tu dokonca ani dostatočne veľakrát nevystupovala Emma Sjöberg :( ), dalo sa na to pozerať a niektoré sccény boli dokonca TROCHU zábavné . Tie dve* dávam za dve vydarené scény na začiatku (skateri a Stallone na bicykli) a na konci (Naceri a Diefenthal v taxíku v na snehu naháňajúci lyžiarov v krásnom prostredí Švajčiarska).(26.12.2005)

• - Modrý automobil, který hlavní hrdinové míjí při vniknutí na trať rallye, je Subaru Impreza WRX STi. Daniel Morales (Samy Naceri) jezdí ve vozidla Peugeot 406. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V úvodu filmu pasažér (Sylvester Stallone) vymotá hasičskou hadici až do konce. O scénu později je však hadina vymotaná pouze do poloviny. (Rill)

• - Ve scéně, kdy Gibert (Bernard Farcy) padá padákem, ze vzdaleného pohledu řídí padák rukama. Při bližším pohledu se však jen drží lan. (Grid)