• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

Taxi séria si drží veľmi vysoký štandard. Tak ako predošlé diely aj tento je skvelý. Hoci tu trošku ubudli akčné scény, humor je tu stále a vo veľkom množstve. Komisár je neskutočný a tie blbosti, ktoré vytvára sú úžasné. Rovnako aj ostatné postavy mu skvelo sekundujú, teda okrem "čínského prírastku". Postava je zbytočná a od prvého okamihu, čo sa objaví na scéne je jasné, kto to je a čo bude nasledovať. Dej je trošku nelogický, ale miestami zaručuje skvelu zábavu. Tak ako Sylvester "Sly" Stallone v úžasnej úvodnej scéne. Fanúšikovia Rockyho Ramba si ho užijú, ten chlap má komediálny talent, o tom niet pochýb. Tento diel sa stretol so zápornými ohlasmi, ale ono to vôbec nie je zlé. Je to vtipné a ak by takéto filmy stále točil Luc Besson (teda produkoval) bol by som úplne spokojný. Myslím si, že sa nám vytvorila skvelá európska komediálna séria. Štvorkou by som nepohrdol :)(27.12.2005)

• Slarque

Zcela debilní scénář v podstatě neumožňoval lepší výsledek. Na akční film málo akce, na komedii nijak zvlášť vtipné. Všechno uhání tak rychle, že žádná potenciálně zajímavá scéna se nestihne rozehrát. Bai Ling je tak zmalovaná, že vlastně ani není krásná, a hrát nemá co, Sylvester Stallone mírně pobavil. A další díly budou zřejmě ještě slabší...(29.4.2007)

Nemůžu si pomoct, ale přestože kvalita oproti předchozím dílům poklesla, je to pořád docela sranda. Zajímavým jevem je, že ačkoliv francouzštinu nemůžu ani vystát, tak je tenhle film v originále ještě o stupeň lepším než dabovaná verze. K tomu si přičtěte úžasnou Bai Ling, která i přes poměrně vysoký věk ve filmu vypadá fantasticky, výborný soundtrack a máte skvělý film.(23.3.2013)

• WolfR

A je tu další pokračovaní Francouzské komediální filmové série Taxi. Tentokrát musí naši dva hrdinové, Daniel (Samy Naceri) a Emilien (Frédéric Diefenthal) řešit případ proslulých lupičů, převlečených za Santa Clause. A do toho, mají ještě oba starosti se svými přítelkyněmi. Toto pokračovaní Taxi, je si myslím určitě povinností pro fanoušky této série, ale pro normálního, obyčejného diváka celkem zbytečný film. Luc Besson se tentokrát se scénářem moc nevytáhnul. Humor opět nechybí, ale ve většině případů je dosti nepovedený. Hlavní dvojka už nevalí, tak jako za starých časů a akční scény už nejsou zdaleka tak svěží a svižné jako v předchozích dílech. Pro mě rozhodně zklamaní. Ikdyž dávám ještě 2 hvězdy, tak si myslím, že toto pokračovaní už nemělo nikdy vzniknout. PS: Začátek filmu obsahuje alespoň příjemné cameo Sylvestera Stallona.(12.9.2010)

Mám pro sympatického Samyho velikou slabost a i pro jeho bílé taxi, které si nijak nezadá s bondovskými vymazleninkami alá zimní výbava. Komedie jak má být, praštěná, spontánní, prostě ideální pro klidné nedělní odpoledne. Při pohledu na zasněžené hory se mi trochu zastesklo, že ještě v polovině ledna není u nás po sněhu ani památky a teplo jako na jaře.(12.1.2014)

• - V úvodu filmu pasažér (Sylvester Stallone) vymotá hasičskou hadici až do konce. O scénu později je však hadina vymotaná pouze do poloviny. (Rill)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Samy Naceri) jedoucí s Emilianem (Frédéric Diefenthal) za Santou Clausem na skútru vyvrátí taxík na dvě kola, jsou místo nich v jednom záběru zřejmě viditelní kaskadéři. (MiraSKS)

• - Mená, ktoré sa objavia na výsledkovej tabuli v lyžiarskom stredisku, patria niektorým členom štábu. (m.a.t.o.)