• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

V kine to bol zážitok, ale naplno som si to vychutnal až neskôr. Scéna s taxíkom na lyžiarskom svahu a výskokom z helikoptéry na svah boli tie najlepšie so zimnou tematikou. Dodnes snívam, že niečo také zažijem. Ninjovia boli srandovní, tiež tá Číňanka. Hlavní hrdinovia opäť nesklamali. Séria taxi patrí medzi moje najobľúbenejšie a z tých francúzskych je určite vysoko. K päťhviezdičkovému hodnoteniu tomu veľa nechýba, možno viac takých zaujímavých scén, viac srandy.(20.1.2012)

Naši hrdinové se vrací opět na scénu. Nyní bojují proti gangu Satna Clausů. Komisař Joubert z toho nemůže spát. A to ještě neví, že si hřeje hada na prsou. Ze Santa Clausů se vyklubou Číňani. Danielovo auto tentokrát využije i svou zimní výbavu. Ani Číňani nejsou neporazitelní. I když je vede záludná žena.(28.1.2013)

Oproti minulejm dilum mi prislo, jako by tohle nebyla francouzska komedie, ale spis americka. Jasne, jsou tu stary znamy z minulejch dilu, ktery sou fajn a k tomu dobry auto, ale to je tak vse co zustalo. Vtipu tu je spousta a nektery jsou fakt dobry (porod, Stallone, general..), ale celkove tomu vetsi rozpocet spis uskodil. K cemu je, ze tu je spousta akce, kdyz nepusobi vubec napinave a do toho hraje nejakej debilni hip-hop. Dal bych mozna i 4, ale na predchozi dily to proste nema takze jen 3.(19.3.2005)

Tentokrát se nadpozemsky rychlý taxík neprohání po Marseileských ulicí, ale na sněhu v alpách, kde kola vyměnil za lyže. A tak Daniel, Emilien a Petra tentokrát nechytají Fritzy ani šikmovoký, ale pro změnu žluťáky z Číny...třetí pokračování od Luca Bessona už není to co bývalo, ale přesto mě zaujalo a když se budete pozorně dívat možná přijde i Sly Stallone.(3.3.2007)

Dle mě to není zas až taková katastrofa oproti 1, mě se to líbilo, hned ze začátku se něco dělo a nebylo to uděláno tím nudným začátkem většiny filmů, kde se nic neděje. Od začátku to byla AKCE, a to se mi líbí, nadupané auto, Dusík, a vtipné hlášky hned od začátku, přesně tak jsem si to představoval, potom konečně přišel malý oddech, a opět akce. Dle mě je to stejně dobře udělané jako 1, a proto dávám dobrých 80%(30.9.2012)

• - V úvodu filmu pasažér (Sylvester Stallone) vymotá hasičskou hadici až do konce. O scénu později je však hadina vymotaná pouze do poloviny. (Rill)

• - Hudba, ktorú počúva generálov šofér tesne predtým, ako havaruje, je grécka národná hymna. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy padá auto do bazénu, je možné všimnout si, že je prázdné. (Terva)