• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

Taxi séria si drží veľmi vysoký štandard. Tak ako predošlé diely aj tento je skvelý. Hoci tu trošku ubudli akčné scény, humor je tu stále a vo veľkom množstve. Komisár je neskutočný a tie blbosti, ktoré vytvára sú úžasné. Rovnako aj ostatné postavy mu skvelo sekundujú, teda okrem "čínského prírastku". Postava je zbytočná a od prvého okamihu, čo sa objaví na scéne je jasné, kto to je a čo bude nasledovať. Dej je trošku nelogický, ale miestami zaručuje skvelu zábavu. Tak ako Sylvester "Sly" Stallone v úžasnej úvodnej scéne. Fanúšikovia Rockyho Ramba si ho užijú, ten chlap má komediálny talent, o tom niet pochýb. Tento diel sa stretol so zápornými ohlasmi, ale ono to vôbec nie je zlé. Je to vtipné a ak by takéto filmy stále točil Luc Besson (teda produkoval) bol by som úplne spokojný. Myslím si, že sa nám vytvorila skvelá európska komediálna séria. Štvorkou by som nepohrdol :)(27.12.2005)

Třetí pokračování se super rychlým taxíkem z Marseille. Po prvním díle, který byl něčím novým a zároveň skvělou akční komedií, a po druhém díle, který nezůstal překvapivě za prvním a byl snad ještě akčnější, je trojka trošku slabší. Pořád se ale na to dá koukat, neztrácí zábavu, ale přece jenom mi to přišlo, že těží právě jen z prvních dílů. Nicméně slunnou Francii zde vystřídaly Alpy a právě děj odehrávající se na sněhu mi přišel jako dobrý nápad, který film skvěle osvěžil. Herci jako vždy skvěle baví, ale jak říkám, celkově se to točí pořád jen okolo chytání zločinců a někdy mi přišlo, že jsme to viděli už v minulých dílech. Přesto i trojka sem tam potěší a pro ty, co mají rádi tuto sérii, to nemusí být vůbec žádný průser, ba naopak.(6.6.2011)

• honza7

když to vyšlo... líbilo se mi to... nevím už proč... (mé staré hodnocení ****) teď si uvědomuju, že jsem byl dementnější, než ten film.... Retardovaní Santové... a ten taxík... kam se hrabe Aston Martin a Q v Bondovkách? Tohle by klidně Bond mohl používat... dlouho jsem se na Taxi 4 nechtěl podívat.. bál jsem se... tam to ale bylo milé překvapení(3.8.2010)

Nemůžu si pomoct, ale přestože kvalita oproti předchozím dílům poklesla, je to pořád docela sranda. Zajímavým jevem je, že ačkoliv francouzštinu nemůžu ani vystát, tak je tenhle film v originále ještě o stupeň lepším než dabovaná verze. K tomu si přičtěte úžasnou Bai Ling, která i přes poměrně vysoký věk ve filmu vypadá fantasticky, výborný soundtrack a máte skvělý film.(23.3.2013)

Bolo vôbec to Slyove cameo potrebné? Doteraz som nechopil prečo sa tam vlastne objavil, no ale nevadí, bolo fajn ho uvidieť v takej chvíľkovej akcii. Samotný Taxi 3 bol opäť zábavný, svojím spôsobom zvláštny, čínsky Santa Clausovia ? A tá číňanka bola vskutku nepríjemná. Taxi 3 si udržal svoju stabilitu, humor a akciu. Dalo sa to.(8.11.2013)

• - Modrý automobil, který hlavní hrdinové míjí při vniknutí na trať rallye, je Subaru Impreza WRX STi. Daniel Morales (Samy Naceri) jezdí ve vozidla Peugeot 406. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Samy Naceri) jedoucí s Emilianem (Frédéric Diefenthal) za Santou Clausem na skútru vyvrátí taxík na dvě kola, jsou místo nich v jednom záběru zřejmě viditelní kaskadéři. (MiraSKS)

• - Když Emilién (Frédéric Diefenthal) pronásleduje Santa Clause, zastaví se pod plakátem na film Wasabi (2001), který také režíroval Gérard Krawczyk. (Martin_Happy)