• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

• Bobek15

Na 3. diel série taxi som bol zvedavý už len preto, lebo som videl prvé dve a chcel som mať sériu kompletnú. Po vcelku dobrej jednotke prišla stupídna, trápna, zlá a primitívna dvojka a tak som si myslel, že priamo-úmerne bude trojka ešte horšia. Ale opak bol pravdou! Aj keď film bol v podstate oničom (a teraz tu dokonca ani dostatočne veľakrát nevystupovala Emma Sjöberg :( ), dalo sa na to pozerať a niektoré sccény boli dokonca TROCHU zábavné . Tie dve* dávam za dve vydarené scény na začiatku (skateri a Stallone na bicykli) a na konci (Naceri a Diefenthal v taxíku v na snehu naháňajúci lyžiarov v krásnom prostredí Švajčiarska).(26.12.2005)

Z Taxi 3 je už znát znatelný posun k parodii (asi už nebylo na koho se v automobilovém průmyslu vytahovat, tak změnili strategii :)). Třetí taxi tedy stále baví klasickým Francouzským způsobem a vypomáhá si jak může (to cameo Sylvestera Stallona mě potěšilo) a zcela brilantní jsou závěrečné titulky... ty jsou snad lepší než celý film :). Ale vážně. Stále je to "taxi" jaké známe, jen s přitaženou akcí a humorem více do parodické roviny. Bohužel mě osobně tahle rovina podávaná po francouzsku moc nesvědčí a proto dávám nižší hodnocení než je u mě na "taxi film" obvyklé.(20.7.2012)

Dvěstě v městě, třista z místa. Jednou jsem to k sérii Taxi napsat musel a řekl bych, že ke třetímu dílu je to příhodná chvíle. Landa to vystihnul dobře. Silnice jsou tvůrcům totiž už dost málo na to, aby se na nich mohli prohánět závratnou rychlostí a tak se jedou projet po hřebenech Francouzských Alp a jak řikám jestli série začíná originálností a inovací, tady veškerá originálnost končí a začíná jeden velký paskvil plný nesmyslů, které nemají význam. Ono už je těžké vymýšlet stále dokola příběhy gangů, které se prohánějí v autech jedné značky, pak druhé značky a nakonec třetí značky. Jde o to, že zábava ještě nevyprchala. Například začátek a cameo role Slye je naprosto dokonalá což o to, ale ke konci to ztrácí dech to uznávám. Ale beztak si nedokážu přiznat, že trojka není natolik špatná, že bych se u ní nedokázal nebavit. K téhle chvíli mě přinutila až čtyřka, ale to sem už nepatří. --- Ty si tu spal nebo co? - Jenom jsem si na pět minut zdřímnul. - Tak pět minut to asi nebylo pač máš ten spis optisklej na obličeji. Vypadáš jako strom. Jo jasně, strom. Hele kdyby to byly letokruhy tak by si tu musel spát......20 let.(17.10.2007)

Nemůžu si pomoct, ale přestože kvalita oproti předchozím dílům poklesla, je to pořád docela sranda. Zajímavým jevem je, že ačkoliv francouzštinu nemůžu ani vystát, tak je tenhle film v originále ještě o stupeň lepším než dabovaná verze. K tomu si přičtěte úžasnou Bai Ling, která i přes poměrně vysoký věk ve filmu vypadá fantasticky, výborný soundtrack a máte skvělý film.(23.3.2013)

• Terva

Scénář : Luc Besson. Kamera : Gérard Sterin. Ve filmu třeba zazní - N.E.R.D. - Find My Way http://www.youtube.com/watch?v=7jp_hTRcvoQ CHYBA VE FILMU - Když padá auto do bazénu, je vidět, že je prázdné. CITÁT - Unesla ho banda Santa Klausů, ozbrojených až po uši.......(11.5.2011)

• - Ve scéně, kdy padá auto do bazénu, je možné všimnout si, že je prázdné. (Terva)

• - Ve scéně, kdy je policejní sbor v komisařově kanceláři, se vteřinová ručička na hodinách nepohybuje - hodiny jsou jen zastaveny na čase, který byl do scény potřeba - "za pět minut dvanáct". (MiraSKS)

• - Modrý automobil, který hlavní hrdinové míjí při vniknutí na trať rallye, je Subaru Impreza WRX STi. Daniel Morales (Samy Naceri) jezdí ve vozidla Peugeot 406. (Zdroj: ČSFD.cz)