• Francie

Taxi 2003

Akční / Komedie

Francie, 2003, 84 min

• kadef

Ohromně mě zarazilo jak je to málo zábavné, po úspěšné a vtipné dvojce velké zklamání. Rychlých scén v autě tu není dostatek, místo toho je tu plouživá lyžovací blbost z kopce dolů. Naceri už taky nehraje tak jak dřív. Koupili tam i Stalloneho, aby nalákali víc lidí. On je jednoznačně hvězdou večera. Jest-li to takhle půjde dál, na čtyřku se určitě dívat nebudu.(15.2.2004)

• JJ.Gibson

Myslím, že tento film poměrně zklamal všechny příznivce série filmů Taxi. Prvních 10 minut sice slibuje úžasnou a vtipnou podívanou, jenomže odchodem Sylvestera Stalloneho ze scény, skončil i celý dobrý film. Skoro všechny vtipné situace jsou okopírované z předchozích dílů, tudíž postrádají originalitu a z Taxi 3 se stává zbytečné pokračování.(4.12.2004)

• Lacike

Uvodnych desat minut natrieskanych akciou a zakoncenych skvelym cameom Sylvestra Stalloneho je skoro tak dobrych ako minule diely. Bohuzial hned po nasledujucich uvodnych titulkoch v style Jamesa Bonda sa film uplne zadrhne. Komicke sceny su v uplne inom a ovela primitivnejsom style. Roztomily nesika Emilien je zrazu uplny imbecil, ktory si 8 mesiacov nevsimne, ze jeho zena je tehotna. A popritom neustale niekam pada a o nieco zakopava. Daniel uz tiez nie je taky frajer a je skôr za chudaka, ale aspon nie je uplny debil. Komisar Gibert to uz prehana natolko, ze je skôr otravny ako zabavny. Zaporaci a pripad, ktory sa riesi nikdy neboli extra strhujuci, ale tentoraz su uplne nevyrazni. Proste pre zmenu nejaki cinania, ktori sa prezliekaju za Santov a vykradaju banky. Vztahy ustrednej dvojky s ich zenami uz tiez dost otravuju. Petra tu skoro vôbec nie je a Lilly to uz s tym buzerovanim Daniela prehana natolko, ze je na zabitie. Ked uz nefunguje humor a vztahy, tak to mohla zachranit aspon akcia. Ale ta tiez za vela nestoji. Klasicke autonahanacky tu prakticky vôbec nie su. Namiesto toho auto s velkymi kolesami zdemoluje par aut alebo sa nahanaju Santovia na korculiach. No a finale na snehu je uz uplne nudne. Mimo solidneho uvodu ma tu nezaujala proste ziadna akcia. Takze vysledkom je najhorsi diel a obrovske sklamanie z neho trochu napravila pozeratelna stvorka. Ale mozno by bolo najlepsie keby ostalo len pri dvoch skvelych dieloch. Na druhej strane to je stale lepsie ako katastrofalny remake jednotky. 4/10.(27.1.2017)

• spikey1

na třetí díl poměrně solidní práce... nejvíc za to samozřejmně může nejlepší taxík na světě v podání 406 čímž se dá vyplnit třetina filmu... zbytek už se nějak dokope... tahle série se uživý i když třetí díl přechází už do seriálové kvality a ta by mu podle mě sedla nejlépe. i francouzi si zaslouží svého Knight Ridera(3.2.2009)

Dvěstě v městě, třista z místa. Jednou jsem to k sérii Taxi napsat musel a řekl bych, že ke třetímu dílu je to příhodná chvíle. Landa to vystihnul dobře. Silnice jsou tvůrcům totiž už dost málo na to, aby se na nich mohli prohánět závratnou rychlostí a tak se jedou projet po hřebenech Francouzských Alp a jak řikám jestli série začíná originálností a inovací, tady veškerá originálnost končí a začíná jeden velký paskvil plný nesmyslů, které nemají význam. Ono už je těžké vymýšlet stále dokola příběhy gangů, které se prohánějí v autech jedné značky, pak druhé značky a nakonec třetí značky. Jde o to, že zábava ještě nevyprchala. Například začátek a cameo role Slye je naprosto dokonalá což o to, ale ke konci to ztrácí dech to uznávám. Ale beztak si nedokážu přiznat, že trojka není natolik špatná, že bych se u ní nedokázal nebavit. K téhle chvíli mě přinutila až čtyřka, ale to sem už nepatří. --- Ty si tu spal nebo co? - Jenom jsem si na pět minut zdřímnul. - Tak pět minut to asi nebylo pač máš ten spis optisklej na obličeji. Vypadáš jako strom. Jo jasně, strom. Hele kdyby to byly letokruhy tak by si tu musel spát......20 let.(17.10.2007)

• - Když je Daniel (Samy Naceri) s Emilianem (Frédéric Diefenthal) na horách, Daniel dává autu místo pneumatik pásy. Když ale dojedou k chatě a Emilian se zaboří do sněhu, je možné vidět, že auto má pneumatiky. V dalším záběru jsou pak opět pásy. (G3niu5)

• - Keď Daniel pri policajnej naháňačke zmení evidenčné číslo, je na ňom napísané "Allez L'OM". L'OM je prezývka francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille. (m.a.t.o.)

• - V úvodu filmu pasažér (Sylvester Stallone) vymotá hasičskou hadici až do konce. O scénu později je však hadina vymotaná pouze do poloviny. (Rill)