Znovuzrozeni

(seriál)
  • Francie Les Revenants (více)
Trailer
Mysteriózní / Horor / Thriller
Francie, (2012–2015), 14 h 26 min (Minutáž: 50–60 min)

Mogwai, Jeff Russo

Frédéric Pierrot, Samir Guesmi, Guillaume Gouix, Anne Consigny, Clotilde Hesme, Céline Sallette, Pierre Perrier, Ana Girardot, (více)

Série(2) / Epizody(16)

Trailer

Fr

,,VĚŘ SI, ČEMU CHCEŠ, ALE JE TO PRAVDA. BYL JSEM NA TVÉM POHŘBU. VIDĚL JSEM TĚ LEŽET V RAKVI. A TEĎ STOJÍŠ PŘEDE MNOU. BYL TI DÁN NOVÝ ŽIVOT...“...... /// Nesmrtelnost duše povýšená na vzkříšení těla… scéna návratu z 1. části je nejen mysteriózně parádní, ale lidsky uvěřitelná! Postavy zahaleny tajemstvím, ale i potřísněny krví, zajímavá thrillerová složka si v ničem nezadá s tou mysteriózní (a navíc mají úžasnou schopnost vyšponovat scénu před závěrečnejma titulkama!). Baví mě, že víc než na ukecanost se sází na poklidnou, ale zároveň znepokojující atmosféru. Ti hloubavější možná budou hnidopišit, že se se vším chodí jak s hrncem vařící vody, ale díky zajímavosti příběhu i rozumný stopáži čovek neřeší kraviny, nepřemejšlí o důvodech a podstatě věci, ale baví se. Atmosférická seriálová pecka, která sází na něco jinýho než na prachy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Umřel jsem. (loni, před 7mi lety, před 30 ti lety…). 2.) Zjistím, že není zombík jako zombík. 3.) Thx za titule ,,JolinarCZ“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

milka

1. série: Zatraceně povedená záležitost, která hlavně ve své první polovině skvěle míchá mysteriózní prvky s emotivně a téměř realisticky pojatými liniemi okolo jednotlivých vzkříšených. Charaktery jsou do jednoho neskutečně zajímavé, jejich psychologie funguje a rostoucí konflikty jsou napínavější s každou další epizodou. Jen škoda, že ke konci už tvůrci spíše než na postavy cílí na nahazování čím dál více tajemných otázek, což se na chování některých postav bohužel podepisuje. I přesto jde o velmi silnou a atmosférickou podívanou, jež by si žádný fanda tajuplných seriálů neměl nechat ujít. Jen by druhá řada mohla na některé otázky už konečně začít odpovídat. 80% ()

DaViD´82

Popsat to jako francouzské "zombie" Twin Peaks je sice laciná obezlička, která je dost daleko od pravdy, ale na druhou stranu se to prostě chtě nechtě samo nabízí... Osm epizod o městečku v podhůří, kde je poklidné soužití narušeno vracejícími se (ne)mrtvými členy domácností, kteří nezemřeli přirozenou smrtí a jimž tak nějak někdo opomněl sdělit, že jsou dávno mrtví. Jak lacině to možná zní, tak to díky kromobyčejné charakterizaci postav (i jejich logickému chování) a velmi vhodně zvolené komorní stylizaci funguje naprosto skvěle a jeden by až věřil, že pokud by někdy něco takového opravdu nastalo, tak to proběhne právě takto. A i přes občasnou dějovou poklidnost to udržuje v neustálém napětí právě díky tomu, že ty postavy vám nebudou jedno a především pak díky hutné znepokojivé atmosféře (silně evokující Trierovu Melancholii) mohutně dopované hudebním podkresem od Mogwai. Jedině snad upozornění pro ty, kteří vyžadují zodpovězení všech otázek; i v tomto ohledu je to podobné Twin Peaks. Tady se na jednoznačné odpovědi nehraje. Což je dobře, akorát by to ztratilo kouzlo. Jen mi není jasné, jak si s použitým závěrem v zádech (mimochodem brilantním) chtějí i pro druhou sérii udržet tu civilnost, na které to celé stojí. ()

J*A*S*M

Mysteriózní seriály s námětem "městečko v horách, kde se dějí divné věci" mají tu smůlu, že rovnaký námět má i nejlepší seriál všech dob, takže při srovnávání kvalit s tímto velikánem jsou předem odsouzeni k porážce. U Les Revenants to samozřejmě platí také, kvalit Twin Peaksu nedosahují ani náhodou. Přesto se však jedná o velmi sympatický, lehce hororový seriál, kterému se těch necelých osm hodin vyplatí věnovat. Vypráví o několika (mrtvých) obyvatelích francouzského horského městečka, kteří se po různě dlouhé době zčista jasna vrátí ze záhrobí. Nezestárli ani o den, nepamatují si, jak zemřeli. Jejich návrat je samozřejmě provázen různými problémy ... Jeden z nich je například psychopatický vrah. Je to příjemně komorní, občas mrazivé, občas i mírně strašidelné. Již první díl mě spolehlivě zaháčkoval a všech osm epizod jsem zhlédl během dvou dnů. Největším mínusem je určitě to, že se seriál díl od dílu "přemysteriózovává", přičemž spousta motivů úplně vyšumí a jasnou, kloudnou odpověď dostane divák na máloco (například hned poslední scénou prvního dílu seriál položí otázku, ke které se už nikdy později nevrátí). To mě docela mrzí, ale přesto palec dohoru. Fanoušci mysteriózních příběhů by neměli být zklamaní. ()

honajz

Skutečně nechápu, jak z tohoto seriálu někdo může být tak odvařený - v podstatě to chvílemi kopíruje britské horory 80. let. Ok, má to slušnou kameru, hezkou lokalitu horského městečka, ale to je tak vše. V podstatě jde o to, odhalovat různá skrytá tajemství jednotlivých postav, ale po pravdě, moc mne to nebavilo. Že se jedna z dvojčat vyspala s klukem? A co mně je po tom? Že je jeden brácha vrah a v té prdeli plné kamer, kde polda sleduje i vlastní manželku před barákem, nenajdou víc videí, kudy vrah šel? Že se začnou objevovat hnusoty, shnilé maso, červi? V podstatě ani jedna postava není kladná, vše se bere strašně vážně, do toho pidliká rádoby tajuplná hudba, a celé je to v mnohém předvídatelná nuda, kdy jsou mi postavy, jejich činy a rozhodování zcela ukradené, protože mi nemají co nabídnout - a to dokonce ani pořádnou úvahu na téma zmrtvýchvstání. Přehajpovaný seriál o ničem. ()

• Přehrada, která hraje v seriálu významnou roli, se jmenuje Tignes, známá také jako chevrilská přehrada, která se nachází na řece Isère v obci Tignes ve francouzském regionu Auvergne-Rhône-Alpes (Trajektt)
  • Seriál byl natočen ve francouzských městech Annecy a Seynod, které se nacházejí ve francouzském regionu Horní Savojsko. (Trajektt)