Na Olympijských hrách v Ríme v roku 1960 bežal na istotu pre zlato indický bežec Milkha Singh (Farhan Akhtar) prezývaný Lietajúci Sikh. Avšak tesne pred cieľom sa z ničoho nič obzrel za seba a prehral. Národný hrdina a hviezda Indie sa uzavrel pred svetom a odmietal akýkoľvek kontakt. Jeho dôvody siahajú ďaleko do minulosti a zdá sa, že len jediná osoba ho môže presvedčiť, aby začal opäť behávať – jeho bývalý tréner z armády Gurudev Singh. Film je skutočným príbehom Milkha Singhu, indickej atletickej ikony, ktorý sa stal slávnym i skrz rodinnú tragédiu počas občianskej vojny o rozdelenie Indie a Pakistanu. (sochoking)

zette

S indickym filmem to je stejne jako s navstevou teto zeme, ochutnanim mistni kuchyne, hudby, kultury... Bud ji milujete nebo zatracujete. Ja na ni ocenuji sve kouzlo, neopakovatelnou atmosferu a osobitost, tedy se radim do prvni skupiny. Nas Emil je proste o rad vyse, ale i Milkha Singh umi zaujmout. Dobre natocene historicke drama. Bavilo i pres svou velkorysou stopaz. ()

Snorlax

Ti Indové si prostě nemohou pomoci a musí křepčit a kokrhat v každém filmu. Když se poprvé kasárna proměnila v gayklub, trošku mě to překvapilo, podruhé už jsem jen mírně nadzvedla obočí a třetí břišní tance elitního indického vojska mě už pouze přivedly na myšlenku, zda to má být vyšší level husitů. On to rozhodně není špatní nápad rozhánět nepřátelské šiky zpěvem a tancem. Když se náhodou netančilo a nezpívalo, dělal se patos, nebo ještě větší patos. V přestávkách mezi tancem a patosem Mikha občas popoběhl. ()

tatanapope

Pěkný film o náročném životě Milkhy , který svou vytrvalostí a odhodláním bojoval proti svému utrpení , kterým si v životě musel projít a dosáhl tak velkých úspěchů jako běžec . Film je natočený podle skutečných událostí a je velmi chytlaví a zajímavý i přes to , že zrovna nepatřím k fanouškům sportovních filmů . Tady bylo ukázáno mimo jiné , jak špatně se v některých zemích žije , jakým utrpením si zde lidi musí občas projít a příběh Milkhy je zajímavý právě v tom , že ho nic nezlomilo ba naopak ho to motivovalo k tomu , aby byl lepší , silnější . Bollywoodská tvorba je velmi silná především ve svých myšlenkách , tenhle film nás nabádá být silnými a nikdy se nevzdávat svých cílů , moc pěkné . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

*CARNIFEX*

"Budem bežať ako o život". Môže človek poraziť svoj krutý osud čistými úmyslami? Šport ako taký, môže byť odpoveďou na mnohé otázky z pohľadu výchovy. Naučí rešpektovať jeden druhého, vnímať silu kolektívu i jednotlivca, či dokonca by sa dalo povedať, že stojí pri zrode zdravo mysliaceho jedinca. Zrejme len málo kto pozná hlavné motto veľko klubu, ako je FC Barcelona: "Vychovávame človeka, ktorý hrá futbal, nie futbalistu", a presne o tom to je. Divák sa len zriedka kedy stretne s filmom, ktorý napriek krvopotne šokujúcej stopáži, nijak krv nepije. "Bhaag Milkha Bhaag" je náučným, poučným, no hlavne - úplne iným počinom aké sa točia v Európe či za oceánom. Kto stále váha sledovať Bollywood-ske filmy, robí obrovskú chybu. Tieto snímky spĺňajú najvyššie kritéria spracovania. Ja osobne som v 14 minúte pri jednej z choreografií počas hudobného doprovodu takmer onemel. Mal som pocit, akoby ma snímok nabíjal, dodával energiu. Neskutočná charizma chŕli z tých indických hercov či samotnej kultúry tejto krajiny. Žiť by som tam zrejme nežil, no pre mňa majú tieto filmy väčšiu hĺbku, respektíve citové ponímanie, ako tie z Hollywoodu. ()

StanislachKo

Kým si v 2016om traja najzvučnejší Khanovci zaumienili natočiť svoje životné diela spojené s neuveriteľnou fyzickou premenou (SRK vo FAN, Salman v SULTANovi a Aamir - Dangal), tento oproti ním nenápadný chalan Farhan to dal 3 roky pred nimi. A nepovedal by som, že horšie. On bol parádny. Ako aj osviežujúci hardrockový soundtrack a potom tie klasické spoľahlivé veci ako spomalovačky, kropaje sĺz, pátos, patriotizmus... celé mi to vyhovovalo, akurát ma prekvapilo, že v závere filmu žiadne titulky "Milkha obhájil ešte.... potom žil.... zomrel v roku...." takéto uzavretie kruhu som považoval za samozrejmé. No a ono ne! :-/ Za to upúšťam z plnej. Ale "Bože, prosím. Kľudne ma nechaj umrieť na nohách, len nie na kolenách" a podobné ma dosť bralo. Výborný film. ()