Bhaag Milkha Bhaag

Run Milkha Run

Životopisný / Drama / Historický / Sportovní

Indie, 2013, 188 min

• mat.ilda

Po indicku sladkobolné a nekonečně natahovací, i když místy líbivé, především díky hravé kameře i sportovní atraktivitě, což jsou plusy, kterým se často daří obměkčit moje mínění, než dospěje k verdiktu. Avšak ani hrdinův sikhský šik drdůlek, barvami hýřící obrázky a zpomalená krása Sonam Kapoor tentokrát nestačí na zmírnění rozpaků z absolutně nezapadajících, až nevhodně skotačivých vsuvek, a ač přiznávám, že mě taneční a pěvecká průprava indických herců dost fascinuje (jen to brečení jim ještě moc nejde), nemohu se ubránit dojmu, že jsou tato čísla do děje zakomponována jako budíček, aby se divák probral z mrákot před nějakým zlomovým zvratem... Nu a příběh sám? Milkha měl celý život napilno, tak mu to prostě běhalo... nejprve chtěl utéct minulosti, vyběhat si sako a s ním nevěstu, pak sprintoval pro hrdost a nakonec nechal daleko za sebou i staré běsy... No a čím se slavilo? Zpěvem a tancem, přece. Viděno v rámci Season Challenge Tour, týden v Bollywoodu.(3.9.2015)

Dlouho jsem měl tenhle film v hledáčku ale abych řekl pravdu tak se mi do něj nějak moc nechtělo, přeci jenom indický film který trvá přes tři hodiny, to na první pohled nevypadá nijak skvostně. Realita je ale jiná, nádherný příběh jednoho indického běžce, který navzdory tomu že celý život čelil různým překážkám to dotáhl díky své vůli a pracovitosti až na olympiádu. Ani vám nepřijde že to trvá tři hodiny jak to uteče, příběh skvěle plyne a já jsem si ani nepřál aby tenhle film skončil. Film navíc po celou dobu doplňuje fantastická hudba, což mě taky hodně překvapilo.(21.3.2015)

Film trval cez tri hodiny, ale mohol byť kľudne dlhší. Bavil a nenudil. Tri hudobno-tanečné vsuvky, boli vynikajúce, a to najmä vďaka fantastickému Farhanovi Akhtarovi. Milkha Singh mal neskutočne plnotučný život, v ktorom bolo všetko ... veselosť, smútok, odlúčenie, strata, láska, drina, odhodlanie, šťastie ... ale hlavne mal rýchle nohy a tie mu získali titul Lietajúci Sikh. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(20.4.2015)

Akhtar je charizmatický chlap s pekným vyšportovaným telom. Niet divu, že sa za ním každá holka otočila. Dostal sa až na vrchol športového rebríčka, ovšem nemal vždy na ružiach ustlané. Vo filme sa krásne prelínajú všetky etapy jeho života. Je tu mnoho emócií, farieb, tanca, lásky i tvrdej driny. Nech vás neodradí siahodlhá stopáž. Stojí zato pozrieť si túto náročnú cestu šikovného športovca a prežiť spolu s ním všetky trápenia i radosti.(13.6.2015)

Kým si v 2016om traja najzvučnejší Khanovci zaumienili natočiť svoje životné diela spojené s neuveriteľnou fyzickou premenou (SRK vo FAN, Salman v SULTANovi a Aamir - Dangal), tento oproti ním nenápadný chalan Farhan to dal 3 roky pred nimi. A nepovedal by som, že horšie. On bol parádny. Ako aj osviežujúci hardrockový soundtrack a potom tie klasické spoľahlivé veci ako spomalovačky, kropaje sĺz, pátos, patriotizmus... celé mi to vyhovovalo, akurát ma prekvapilo, že v závere filmu žiadne titulky "Milkha obhájil ešte.... potom žil.... zomrel v roku...." takéto uzavretie kruhu som považoval za samozrejmé. No a ono ne! :-/ Za to upúšťam z plnej. Ale "Bože, prosím. Kľudne ma nechaj umrieť na nohách, len nie na kolenách" a podobné ma dosť bralo. Výborný film.(14.4.2017)