Reklama

Reklama

Po několika letech práce se hongkongské policii podaří odkrýt síť drogových gangů a inspektor Ma Ho-tin a policista v utajení So Kin-chow odjíždějí se 2 spolupracovníky do Thajska pomoci tamějším policistům zatknout hlavu celé sítě. Operace však nevyjde dle plánů a oba policisté se musí vyrovnat jak s neúspěšnou operací, tak se smrtí svých kolegů. Snímek z hongkongského prostředí v sobě mísí prvky dramatu, kriminálky a akčního filmu. (Tamten)

(více)

Recenze (24)

choze 

všechny recenze uživatele

Pokus oprášit heroic bloodshed samozřejmě kvituju, ale Benny Chan má do Johna Woo daleko. Měl jsem z toho dojem, jako bych koukal na remake Kulky v hlavě, který ale postrádá Wooův drajv, poetičnost, infernální akce a hudbu. Tady je sice taky melodrama jako trám a emoce se dojí, co to dá, a akce má své momenty, ale pořád mě to ne a ne strhnout a docela jsem se tím prokousával. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to vydarená akčná krimi dráma od Bennyho Chana. Má veľmi dobrý príbeh o trojici policajtov z protidrogového, ktorí sú síce dosť odlišní, ale aj tak sú najlepšími priateľmi už od detstva, čo pre nich veľa znamená, aj keď práve kvôli práci v utajení jedného z nich musí ich priateľstvo často čeliť veľkému tlaku. Práve majú možnosť zapojiť sa do rozsiahlej medzinárodnej operácie v Thajsku, v ktorej ide o najvlyvnejšieho drogového kráľa v celej oblasti, lenže tu sa situácia skomplikuje a výrazne to ovplyvní životy ich všetkých. Ale po rokoch sa vyskytne možnosť pre nápravu, čo sa rozhodnú využiť. Spracovanie sa mi páči, ale neubránim sa čiastočne rozporuplným pocitom. A môže za to celková nevyrovnanosť filmu. Vtiahlo ma to už od úplného začiatku, perfektné hlavné trio, ktorým som to priateľstvo skutočne veril, osobná línia policajta v utajení a samozrejme samotná dlhotrvajúca policajná akcia, pričom práve ten prvok práce v utajení je skvelo využitý, čo vyvrcholí počas práce v Thajsku, kde nie je núdza o viacero napínavých a vynikajúco gradovaných sekvencií a zároveň tu nechýbajú ani emócie. Takže z prvej polovice som bol mimoriadne nadšený, keďže mi prišla prakticky dokonalá. Ale potom to už upadne, síce samo o sebe je aj táto časť stále nadpriemerná a výborné tempo bez hluchých miest si film drží stále, ale v porovnaní s predchádzajúcou polovicou je to výrazný rozdiel, ten zvrat to dosť pokazil a už takmer nič nefunguje na takej úrovni ako predtým, čo potvrdí aj finále. Akcie je tu dosť a je skvelá. Tvoria ju hlavne rôzne veľkolepejšie akcie, ktoré sú perfektne natočené, nadmieru dynamické, odohrávajú sa v skvelo zvolenom prostredí, poteší slušný počet zabitých a navyše väčšinu času pôsobia aj pomerne realisticky a surovo. Najviac sa mi páči akcia s vrtuľníkom, ale až na finále, kde zaujme iba séria krátkych súbojov, inak je v štýle Johnnieho To, čo sa tu vôbec nehodí a navyše ani nedosahuje jeho kvalít je všetka akcia prvotriedna. Herecké obsadenie je skvelé, hlavné trio v zložení Louis Koo, Nick Cheung a Lau Ching-Wan už takmer ani nemohlo byť lepšie a k tomu plno výborných vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, prvá polovica je bezpochyby to najkvalitnejšie, čo Benny Chan doteraz vytvoril, prvotriedna vizuálna stránka, akcia, napätie, emócie a práca s postavami, to už ani nemohlo byť lepšie, len škoda, že v druhej polovici už naplno funguje len ten vizuál. Škoda, po prvej polovici som si bol istý plným hodnotením, tá sa mimoriadne vydarila, potom to už upadne, ale aj tak White storm určite stojí za pozornosť, veľmi kvalitný akčný blockbuster. 80% ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Od začátku tisíciletí se hongkongská kinematografie vzpamatovává z úpadku, který přinesl odliv tvůrců a financí kolem roku 1997. "The White Storm" je jednou z řady spektakulárních produkcí posledních let, které ukazují, že Hongkong je zase zpět v plné síle. Jenže toto zdání ne zcela odpovídá realitě. Je pravda, že štědrý rozpočet, důraz na opulentní akci a především přesazení části vyprávění i akčních sekvencí do exotického zahraničního prostředí (v tomto případě Thajsko) ukazuje na finanční sílu hongkongského filmového průmyslu. Ponechme teď stranou, že ona síla je vykoupená financemi čínských koproducentů a vidinou zisku z čínských kin. Stejně jako "The Viral Factor" evokuje "The White Storm" zlatou éru hongkongské kinematografie, kdy právě produkčně náročné natáčení akčních filmů v zahraničí bylo nejen další atrakcí, ale také jedním z průvodních jevů stability průmyslu. Jenže tehdy nebyly zahraniční lokace výsadou jen hrstky vysokorozpočtových projektů, ale zcela běžně je využívaly i béčkové produkce. Stejné dobře udržované, ale dvousečné zdání vyvolává "The White Storm" i v ostatních ohledech. Zatímco jedni budou nadšeně aplaudovat návratu stylu heroic bloodshed, stejně tak lze film vidět nikoli jako poctu či nový příspěvek žánru, ale prostě jako bezzubou snahu navázat na minulé úspěchy. Jenže navzdory pyrotechnickým eskapádám a snaživé choreografii přestřelek film postrádá grácii stěžejních snímků žánru – od woovek přes zapadlý klenot "A War Named Desire" (natáčený také v Thajsku) po Toovy "Psance" (točené na Macau). Paradoxně byť se zde hongkongská herecká smetánka (Louis Koo, Lau Ching Wan, Nick Cheung) snaží sebevíc, postrádají postavy osobité charisma a pouze se utápějí ve věčném variování plochých schémat. Ve výsledku tu máme film, který by ve zlaté éře hongkongské kinematografie představoval pouze solidní béčkový standard, ale dnes je vydáván za jeden z vrcholů roku. Bohužel nutno dodat, že jím opravdu je. Lze jen doufat, že když už průmysl disponuje financemi, začne se po vzoru svých největších úspěchů obracet k originálním konceptům a ne jen pateticky vzpomínat na zašlou slávu a donekonečna variovat své dávné úspěchy (v tomto případě scénář nepokrytě kopíruje "Kulku v hlavě" a "Volavku"). 7/10 ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Sedím u psaní komentu s celým xichtem ubrečeným a přemýšlím, co vyplodit o zřejmě nejlepším akčím Hongkongském filmu roku ... Když železnou rukou a bouchačkama vládl Johny Woo a Yun-Fat Chow, a svými příběhy o přátelství, zradě a stovkách postřílených záporáků diktoval Světu jak má vypadat akční žánr, zdálo se, že jejich ohromné nadšení a asijskou hloubku pro "spravedlnost" nikdy nikdo nezopakuje ... Benny Chan to dokázal ... Ohromná, velkolepá, vymazlená a hlavně (!!!!!!) emocionálně totálně vygradovaná akční nálož je po mnoha letech zde !!! Něco takového jsem nezažil od dob práce zmíněných mistrů před více jak 20ti lety a naprosto mě to zaskočilo. Nejen, že akce, pokud se rozjede může v pohodě konkurovat Západnímu aktuálnímu "mistru akce" Sylvestrovy S., nejen, že vizual a barvy, kamera a střihy hravě konkurují těm nejlepším a nejvymakanějším Korejským peckám, vše naprosto dokonale ...a zde pojem "dokonalost" dostává ten opravdový význam ... podtrhuje emocionální jízdou a příběhem tří kamarádů od dětství, kteří se stali policajty a v dobrém i zlém si šli každý za osobní pomstou. To, co do třetiny vypadá jako tuctová akční kriminálka, se později rozjede nečekaným směrem v naprosto úžasně podaném dramatickém příběhu každého z nich, ... a když divák očekává, co jistě očekávat má, film mu uštědří v ději takový zvrat, že z toho padne klapačka na zem, a vyhrnou se slzy z očí (alespoň mě ...). Poslední třetina je pak to nejlepší akční grandiozní peklo o stovce mrtvých v dokonalé přestřelce a osobích soubojích. Dokonalá pocta a oslava Woo-ovských klasik, kdy divák vzpomíná melancholicky na podobné příběhy kamarádů v akci a přitom vše je zde nové, neokoukané a nic nevykrádá. Tento film mi připomněl moje mládí a přitom přinesl do světa akčního filmu mnohem víc, jeden z nejlepších akčních filmů, jaké jsem v životě viděl ... SKVOST!!! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Žánr hrdinského krveprolití je stále naživu ! White Storm mě velmi mile překvapil, jelikož je film extrémně zábavný od začátku do konce. Je to Áčkový, Erkový film, takže fanoušci akčních filmů se můžou těšit na strhující a krvavou Akci, při které jsem nedýchal a oči mi bleskly radostí. Příběh obsahuje spousta zajímavých zvratů, některé scény jsou tak perfektně vygradované, že jsem napětím začal šilhat a při jedné scéně alá Sofíína volba mi ukápla i slza. Hodně Over the Top, hodně přitažené za vlasy, ale kdo má tyhle nereálné akční jízdy v oblibě jako já, tak pod 4* nepůjde. Nářez! ()

Galerie (91)

Zajímavosti (1)

  • Jako choreograf kaskadérů na filmu dělal Nicky Li, v titulcích uvedený jako Li Chung Chi. (Rominator)

Reklama

Reklama