poster

Smrt čmuchala

 • anglický

  Kill the Messenger

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zigíš
  ****

  - ´je to pravdivý príbeh´ - ´priatelu, niektoré príbehy sú až moc pravdivé, než aby je šlo zverejnit´ - takže: ad1) Michael Cuesta (Homeland) je vo forme, ktorú by som od prevážne seriálového tvorcu fakt nečakal ad2) žáner ´dobový konverzačný polit-thriller´ je pomerne ohrožený druh (!) je potešitelné, že sa mu ešte z času na čas niekto venuje (velmi silných 90%)(10.2.2015)

 • agentmiky
  ****

  Nenápadný film ve všech ohledech, ale po zhlédnutí musím jednoznačně konstatovat, že mě nesmírně kladně překvapil. Jak už jsem mnohokrát říkal, filmy založené na skutečných událostech mě málokdy zklamaly a Kill the Messenger není žádnou výjimkou. Samotné téma filmu bylo nesmírně zajímavé, vůbec jsem o ničem takovém nevěděl. Jeremy Renner si střihl hlavní roli, která mu byla šitá jako na míru. A celkově herecké obsazení je velmi kvalitní, jedno známé jméno se střídá za druhým. Nejvíce mě bavily dialogy, které byly poutavé a zároveň i promyšlené. Kdo má takovéto filmy rád, přijde si zde zajista na své. Za mě dávám 80 %(8.9.2016)

 • MartinezZ
  ***

  Vůbec ne špatné, ale od začátku do konce jaksi unylé a bez šťávy. Furt čekáte na to, co se začne dít, ale vše se jen rozjíždí a najednou konec. Nejzajímavější je na tom všem asi skutečnost, že aféra s Lewinskou byla zastírací manévr, mající odvést pozornost od pravdy :)) Sic možná dsle skutečné události, zpracované ale tak, že se ani tenhle film, stejně jako ona pravda, moc do povědomí nedostane.(14.2.2015)

 • 3DD!3
  ****

  Mdlá režie trochu kalí zajímavý příběh, Cuesta jako by točil jen další díl Homelandu, ale POSLÍČEK má rozhodně co říct. O propíraný problém lehce zavadila i moje bakalářka, Webb v podstatě upozornil CIA na nebezpečí internetu, jakožto prostředku pro šíření nesympatických informací, ale kdo o tom neví bude valit bulvy. Nebo usne. Nikaragua byla pěkné svinstvo a teroristé s hvězdy a pruhy jsou něco na co už si svět zvykl. Skvělý film a výborný Renner.(16.2.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Některé příběhy jsou až moc pravdivé, než aby je šlo zveřejnit." Být investigativním novinářem, tak nemám rodiče, ženu, děti ani psa a určitě neparkuju na veřejném prostranství. Gary Webb tohle trošku podcenil, investigativně šplápnul CIA do nevinného úsměvu a pak si raději dvakrát prostřelil hlavu. Taková je demokracie a svoboda slova po americku, když se začnou užívat slova CIA a drogy v jedné větě. Mně se tedy Webbovo vyprávění hodně líbilo a vlastně mě ani nepřekvapilo, že ještě dva roky po premiéře film nemá český dabing. Tohle totiž není ta správná oficiální pravda, kterou je divák pravidelně masírován z televizních zpráv a neschválenými názory by zkrátka neměl být maten. Takže opakujte po mně, ovečky: USA jsou hodné, Rusko je zlé a imigranti jsou potřební pro rozvoj ekonomiky.(24.2.2016)

 • - O rolu hlavného predstaviteľa Garyho Webba, ktorého stvárnil Jeremy Renner sa uchádzali aj Tom Cruise či Brad Pitt. (MikaelSVK)

 • - Film produkuje společnost The Combine, kterou vlastní představitel hlavní role Jeremy Renner. (karlik4801)

 • - V čase 2:36 je možné si všimnout v článku textu „receive Czech-made L-39 jet“. Text odkazuje na událost roku 1982, kdy Libye dodala nikaragujské vládě pro boj proti Contras cvičné/lehké bitevníky Aero L-39 Albatros československé výroby. Následující rok se Libye pokusila neúspěšně dodat dalších 17 letounů. (DBlitz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace