poster

Smrt čmuchala

 • USA

  Kill the Messenger

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peetriss
  ****

  Americká garnitura chránící své občany a demokracii používá mnohdy metody, které vyvolávají úvahy, zda by občané nepotřebovali chránit i před ní samotnou - to je obecně známo. Tento snímek odrážející skutečnou postavu novináře, společensky zadupaného jen proto, že někomu šlápl na kuří oko, je natočen výborně vtahujícím a svižným stylem, který zaujme diváka, přestože si nedělá ambice detailního popisu onoho střetu novinářských a státních zájmů, ani usedlého biografického díla o hlavní postavě. Lehčí forma dramatu s prvky politického thrilleru byla zvolena dobře, režisérem je dobře vystavěna, je zajímavá, znepokojivá, odvážná, i když trochu šablonovitá.(17.2.2015)

 • kaylin
  ***

  Ten příběh je sám o sobě zajímavý. Snaha člověka bojovat za pravdu, přičemž si tento uvědomí, že to je skutečně jako bojovat s větrnými mlýny a může to mít velmi tragické následky. Jen kdyby to podání nebylo tak strašlivě nudné a kdyby se Jeremy Renner až tak moc nesnažil. Jeho postava se stává protivnou a vyznění příběhu celkem zaniká.(21.2.2015)

 • flyboyeda
  ****

  Moc zajimavy pribeh odkazujici na "podivne" az odporne praktiky zahranicni politiky USA v Latinske Americe. Nenapadne ale mozna prave proto uveritelne zpracovani s dobre hrajicim Rennerem neurazi ale pravdepodobne ani nenadchne. Vysledek je nekde mezi. Spetka cehosi bohuzel chybela k top statusu. Ale i presto povazuji tento film za hodny videni. U sceny s cappuccinem me zamrazilo. Povedenych momentu ma fim rozhodne vic. Tri a pul hvezdy.(22.2.2015)

 • ondrula
  **

  Zajímavé je, že do takhle dojebanýho filmu sehnali poměrně slušnou sestavu skvělých herců (kromě Ray Liotty, přirozeně). Jeremy Renner se snaží, ale nemá šanci utáhnout film, kterej napsal nějakej impotentní šulin bez koulí. Když se pak režisér pokoušel dramatizovat zápletku, v jejímž rámci se novinář dohaduje s úředníky, kdože má jako pravdu, vznikne z toho nezajímavý prd. Dramatické vrcholy spočívají ve scénce, kdy se Garymu někdo ochomejtá kolem auta a kdy mu někdo ukradne motorku... WTF? Film je tedy extrémně nudný a o hovně. Jednu * dávám za Andy Garciu a jednu * za Paz Vegu. Jinak mě poměrně dost zaujalo, že v USA tak nějak stačí, že pisálek v obskurním plátku (který se posléze v klidu stane nezaměstnaným) v pohodě uživí tři haranty, manželku (která se pochopitelně válí doma a namísto nosu má prdel), dva domy, dvě auta, dvě motorky, člun a bůhví co ještě. Závěrečná titulky předznamenává autentický záběr na Garyho Weba, kterej byl ve skutečnosti podivným úchylem s knírem, kterej si hraje s dětma (spíš to vypadá, že se jim brání) v trenkách, zatímco mu z nohavice leze těsto.(13.2.2015)

 • maddy
  ****

  Poctivá biografia natočená bez potreby ohurovať alebo prvoplánovo mieriť na Oscary ako nedávne snímky (Imitation Game). Zo všetkého najviac mi Kill The Messenger pripomínal nedávneho A Most Wanted Man so Seymourom Hofmanom, to je špionážnu drámu s politickým pozadím, ktorá vsádza na uveriteľnosť podania a dôveryhodnosť všetkých zobrazovaných situácii. Je tu apel na realistickosť celého diania a tak je film zbavený akýchkoľvek akčných scén. Je to jeden komorný príbeh o novinárovi a jeho rodine, bez potreby prestreliek, naháňačiek, bitiek, ktoré sa jednoducho v skutočnom živote jedného „whistleblowera“ neodohrávajú. Dôraz je na rodinu hlavného hrdinu a čomu všetkému musí čeliť novinár pokiaľ sa vzoprie takej mocnej organizácii akou je CIA, ktorá sa ho bude snažiť zbaviť nie mučením ako je známe z filmov, ale diskreditovaním jeho dôveryhodnosti. Kto čaká thriller plný prestreliek, špionáže bude zákonite sklamaný, Kill The Messenger smeruje svoj záujem inam. Nesnaží sa ohurovať, ale napätie a neistá atmosféra mu napriek tomu nechýbajú. Hrozbu, ktorej bude čeliť hlavný hrdina totiž cítiť na každom kroku a ohrozuje hlavne jeho postavenie, rodinu a pokojný život. Malý film, ale so zaujímavou story ktorá poskytne tunajšiemu divákovi pohľad na to ako to v CIA skutočne chodí. V druhej polovici sa film síce príliš zameriava na drámu v rodine a tak sa z neho v závere vytráca dramatickosť, keďže mu chýba priam žiadaný pohľad na vec zo širšej perspektívy, napriek tomu však poctivá režijná prácička. Navyše so skvelým Jeremy Rennerom. CELKOVO: 3,5* (7/10)(13.2.2015)

 • - Tetování, které má herec Jeremy Renner (Gary Webb) na levé paži, je jeho vlastní. Je to erb jeho rodu, který pochází z Německa. (devNull)

 • - Spoiler: To, že skutečný Gary Webb zemřel v roce 2004 dvěma střelnými ranami a jeho smrt byla přitom prohlášena za sebevraždu, bývá vykládáno jako nepřímý důkaz, že byl ve skutečnosti zavražděn. V titulcích na závěr filmu ale nezazní, že Webbovu sebevraždu i přes podezřelé okolnosti potvrdil koroner oblasti Sacramento County s tím, že zabít sám sebe dvěma výstřely je sice nezvyklé, ale už se to v minulosti stalo a je to proveditelné. Webb navíc pouhý týden před smrtí musel prodat svůj dům, protože nezvládal platit hypotéku, a o tom, že ze světa odešel dobrovolně, byla přesvědčena i jeho (v té době už bývalá) manželka, která potvrdila, že se dlouhodobě nedokázal vyrovnat s tím, že nemohl sehnat odpovídající práci.
  (curfew77)

 • - Podobne ako vo filme, tak aj počas jeho natáčania a následnej postprodukcie priznali viacerí členovia filmového štábu "isté opatrenia" americkej vlády zamedziť vydaniu filmu. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace