Gloria (festivalový název)

(festivalový název)

Drama / Komedie

Chile / Španělsko, 2013, 111 min

• panWallace

trochu variace na české sračkoidní ženy v pokušení.. za mě jednoznačně ztráta času.. ještě to bylo hráno, jako první ranní filmu, takže ještě zbytečné vstávání.. radši jsem si měl večer víc vypít tlamu a ráno zaspat, o nic bych totiž nepřišel.. P.S. pro milovníky ,,porna50+,, to možná bude příjemnej počin, pro mě rozhodně NE!! [48. MFF KV 2013](4.7.2013)

Snímek vypráví příběh o postarší rozvedené ženě, která nehodlá rezignovat na touhu po lásce. Muže hledá při různých společenských příležitostech a aktivitách. Na jedné seniorské diskotéce se seznámí s Rodolfem. Nicméně Rodolfo není schopný se odpoutat od své bývalé ženy a Gloria tak na tento vztah rezignuje. Na konec si uvědomí, že sebevědomí a plný život může prožít i bez muže. Gloria je příjemný snímek o lásce v pozdním věku a ukazuje decentně problematiku stárnutí a problémy s ním spojené.(19.10.2014)

Lelio vypráví o stárnoucí Glorii velmi fragmentovaně. Jednotlivé epizodky z jejího života se ovšem skládají do velmi pestré a příjemně hořkosladké mozaiky, kterou byl navíc proložen malý lovestory. Možná by snad jen šly některé scény a záběry vynechat, protože i se slabými 111 minutami tento snímek působí až příliš dlouze. Silné 3* 6/10 [KVIFF 2013](6.7.2013)

4* za tu paintballovou odvetu na konci... :-) Jinak příběh tak 3*, trochu podezřelé mi přijde, že žena 50+, která vypadá, že je vůči podivnému vztahu svého syna "nad věcí" sama řeší teprve v tomto věku, jestli k něčemu potřebuje chlapa. Vlastně by se dalo říct, že je film o cestě k sebevědomí v pozdním středním věku - a tentokrát je to konečně o ženě a ne pořád o chlapech... :-P(12.7.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,107,925Tržby Celosvetovo $6,472,000▐ Po slávnostnej ceremónii na Art Film Feste 2013 prišla projekcia filmu Gloria(2012) z produkcie krajín Chile a Španielsko, film už prijal dobrú kritiky na Berlinale. A tak bol sprostredkovaný aj Slovenskému divákovi ale očakávaného skutočného zážitku sme sa nedočkali, skôr pôsobil mdlo, bez skutočného náboja ktorý by strhol a tak je ťažko pochopiť čím mohol daný film kritikov patrične nadchnúť. /videl v kine: 15%/ (videl na festivale Art Film Fest 2013)(22.6.2013)