Vosí hnízdo

Osie hniezdo

Nest, The

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2002, 105 min

Opravdu jen lehký nadprůměr v akčním žánru a to bez ohledu na zemi původu. Žádná inovace, příběh slabý a nezajímavý, přestřelky obyčejné, zmatené, bez nápadu. A vsuvky v podobě sténání "taxi taxikáře" Magimela, anebo trapné řeči typu "neumřeš, to zvládneš, vrátím se pro tebe" byly úplně zbytečné a shodily celé Vosí hnízdo ze stromu na zaprášenou zem zapomenutelných filmů. Utkvěla mi v paměti jen asi nejlépe natočená scéna s přepadením transportéru.(11.7.2003)

Moc se mi líbila pískací-broukací-beatboxová scéna na začátku. Jen v autě není sedm statečných, ale pět. Jinak postavy nic moc až na hlídače houslistu a film místy nudil. S hrdiny se tupí střílející a houfně umírající záporáci rozhodně neserou. Hele, klídek, nejsme žádní hrdinové.(20.6.2008)

Celkem zajímavě natočená akce s dobrým titulním nápadem "náhodného" setkání ve skladišti. Atmosféra, spád a hlavně obsazení je moc povedené. Ve spoustě akčních "áčkových" filmů se takováto nekompromisnost k hlavním hrdinům moc často nekoná. Líbilo se mi to a nebudu lhát. Hoďte předsudky stranou a hodnoťte nezaujatě, pak určité věci budou dostávat méně hvězdiček a určité zase více. Nenadávejte mi, jelikož na každym šprochu - pravdy trochu.(19.3.2007)

Příjemný akční film, já sem ho viděl asi 2/3 a nebyl problém se na to dívat vícekrát. U tohoto filmu se vám bude zdát divný střih ale to bude tím, že takové to filmy se v Evropě moc často netočí ( zvyk na U.S.A movie). Dostane řádnou porci akce, kde se všichni spojí proto aby přežily toť vše…. Mnohokrát natočeno, ale často ne z takovouto lehkostí/stravitelností ….(12.7.2010)

Tak trochu ( aspoň v mém vnímání ) pocta starým dobrých přepadovkám ala Die Hard. Ať už díky béčkové akci nebo béčkově vykresleným postavám a spořivému pojetí ale působí dost úsměvně. Takže za hvizd Sedmi statečných a drzou vykrádačku Carpenterova Okrasku dávám průměrné hodnocení, na víc francouzská Helenka a sebranka ve skladišti nemá - 55 %(31.1.2015)

• - Film je inspirován snímkem Přepadní 13. oksku (1976). Na film odkazují především scény, kdy po sobě útočníci "uklidí", aby to zvenčí vypadalo, že se nic neděje, nebo scéna, ve které se jedna z postav snaží uniknout kanálem. (Lorge)