Dvě hodiny nadupané akcí, ve kterých se gang mladých zlodějíčků zaplete do sítí kruté a brutální zločinecké armády. Uprostřed území nikoho přežije jen ten nejsilnější. Helene Laborie (Nadia Fares) je francouzská důstojnice zvláštního policejního komanda. K soudnímu přelíčení má předvést Abedinam Nexhepa, největšího bosse podsvětí, ale během transportu na speciální eskortu zaútočí uprostřed opuštěné průmyslové oblasti jeho lidé, kteří se nezastaví před ničím. Ono místo právě vykrádá ne moc zkušený mladý gang… (H.C.E.)

Jara.Cimrman.jr

Pokud někdy zapomenu na své dobré vychování a pokusím se o nějakou drobnou zlodějinu, tak si nejprve vygoogluji trasy všech přepravovaných mafiánských bosů, abych si svůj krk nemusel zachraňovat bojem po boku protiteroristického komanda, které by si se mnou za normálních okolností hrálo na honěnou. To je poučení z Vosího hnízda, které mne v první půli ukrutně bavilo, ale od chvíle, kdy se vyjasnilo, kdo s kým a proti komu, to začalo rychlostí světla ztrácet na zábavnosti. ()

Djkoma

Dost nudná záležitost, která se od Francouzů svým způsobem dala čekat. Když se někdo tváří jako tvrdák, prohlašuje jakou vypalovačku natočil a není to nikdo z Hollywoodu, vždycky to bývá kachna. Vosí hnízdo je jen důkazem, že dnes už staré postupy a nápady nedostačující a jsou válcovány novinkami, počítačovou grafikou a ujetostmi. Dřív stačilo někoho přepadnout, pak vymyslet kam se schovají a hlídat a měli jste z toho super akční film, dneska už je to ohrané a nudné. Nevýrazní herci filmu ještě více podtrhávají nohy a je jen škoda, že francouzi do této záležitosti nedali více vášně a bojovnosti. Vzdali válku ještě než začala. ()

MrHlad

Pro mě jedeno z největších překvapení tohoto roku. Skvělé obsazení, akce a parádní atmosféra a když jsem po pár minutách zjistil, že film sprostě vykrádá můj oblíbený Útok na 13. okrsek (možná je to remake, ale nevsadil bych si na to), byl jsem v sedmém nebi. Akční nonstop nářez se skvělou atmosférou, který stojí za to. Frantíci uměj. ()

Malarkey

Slušná jízda z Francie, která určitě na necelé dvě hodinky zabaví, adrenalin do žil napumpuje ale vcelku rychle se na ní zapomene. Akce samotná totiž není nikterak velká, ale zase je kvalitně odvedená a spolu s herci určitě hodně upřímná. Samy Naceri a Benoît Magimel mě hodně překvapili, protože je ve filmech nevídám každý den a o to víc to potěší, protože jejich tvář se dokáže táhnout celým filmem, a nepřestane nudit, což je pro film velký přínos. Jen si myslím, že těch akčních z Francie je daleko více kvalitnějších než Vosí hnízdo, i když to je také solidní a věřím, že plno lidí bude tvrdit to samé co já, akorát do toho kvalitního Vosí hnízdo bezproblémů nacpe. ()

imf

Další důkaz toho, že ve Francii umí točit akční filmy a toho že nová režisérská vlna může (s vydatnou producentskou pomocí Luca Bessona) konkurovat velkým zámořským projektům... Film trochu sráží k zemi béčkově načrtnuté postavy a "pauza" uprostřed akce, která je pomýlenou reminiscencí poetiky z Vietnamu (ehm ;), ale jinak - další francouzský homerun... ()

• Film je inspirován snímkem Přepadní 13. oksku (1976). Na film odkazují především scény, kdy po sobě útočníci "uklidí", aby to zvenčí vypadalo, že se nic neděje, nebo scéna, ve které se jedna z postav snaží uniknout kanálem. (Lorge)