Dvě hodiny nadupané akcí, ve kterých se gang mladých zlodějíčků zaplete do sítí kruté a brutální zločinecké armády. Uprostřed území nikoho přežije jen ten nejsilnější. Helene Laborie (Nadia Fares) je francouzská důstojnice zvláštního policejního komanda. K soudnímu přelíčení má předvést Abedinam Nexhepa, největšího bosse podsvětí, ale během transportu na speciální eskortu zaútočí uprostřed opuštěné průmyslové oblasti jeho lidé, kteří se nezastaví před ničím. Ono místo právě vykrádá ne moc zkušený mladý gang… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Djkoma

Dost nudná záležitost, která se od Francouzů svým způsobem dala čekat. Když se někdo tváří jako tvrdák, prohlašuje jakou vypalovačku natočil a není to nikdo z Hollywoodu, vždycky to bývá kachna. Vosí hnízdo je jen důkazem, že dnes už staré postupy a nápady nedostačující a jsou válcovány novinkami, počítačovou grafikou a ujetostmi. Dřív stačilo někoho přepadnout, pak vymyslet kam se schovají a hlídat a měli jste z toho super akční film, dneska už je to ohrané a nudné. Nevýrazní herci filmu ještě více podtrhávají nohy a je jen škoda, že francouzi do této záležitosti nedali více vášně a bojovnosti. Vzdali válku ještě než začala. ()

Cival

Levný, ale stylový vzkaz Johnu Carpenterovi se solidní béčkovou atmosférou. Škoda že režisér nemá jasný vizuální rukopis a střihačovo náčiní až příliš často (hlavně v první půlce) cupuje akci na krátké a ve výsledku docela nepřehledné útržky. Ale jináč pohoda. ()

Malarkey

Slušná jízda z Francie, která určitě na necelé dvě hodinky zabaví, adrenalin do žil napumpuje ale vcelku rychle se na ní zapomene. Akce samotná totiž není nikterak velká, ale zase je kvalitně odvedená a spolu s herci určitě hodně upřímná. Samy Naceri a Benoît Magimel mě hodně překvapili, protože je ve filmech nevídám každý den a o to víc to potěší, protože jejich tvář se dokáže táhnout celým filmem, a nepřestane nudit, což je pro film velký přínos. Jen si myslím, že těch akčních z Francie je daleko více kvalitnějších než Vosí hnízdo, i když to je také solidní a věřím, že plno lidí bude tvrdit to samé co já, akorát do toho kvalitního Vosí hnízdo bezproblémů nacpe. ()

MrHlad

Pro mě jedeno z největších překvapení tohoto roku. Skvělé obsazení, akce a parádní atmosféra a když jsem po pár minutách zjistil, že film sprostě vykrádá můj oblíbený Útok na 13. okrsek (možná je to remake, ale nevsadil bych si na to), byl jsem v sedmém nebi. Akční nonstop nářez se skvělou atmosférou, který stojí za to. Frantíci uměj. ()

imf

Další důkaz toho, že ve Francii umí točit akční filmy a toho že nová režisérská vlna může (s vydatnou producentskou pomocí Luca Bessona) konkurovat velkým zámořským projektům... Film trochu sráží k zemi béčkově načrtnuté postavy a "pauza" uprostřed akce, která je pomýlenou reminiscencí poetiky z Vietnamu (ehm ;), ale jinak - další francouzský homerun... ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud někdy zapomenu na své dobré vychování a pokusím se o nějakou drobnou zlodějinu, tak si nejprve vygoogluji trasy všech přepravovaných mafiánských bosů, abych si svůj krk nemusel zachraňovat bojem po boku protiteroristického komanda, které by si se mnou za normálních okolností hrálo na honěnou. To je poučení z Vosího hnízda, které mne v první půli ukrutně bavilo, ale od chvíle, kdy se vyjasnilo, kdo s kým a proti komu, to začalo rychlostí světla ztrácet na zábavnosti. ()

choze

Žabožrouti si natočili vlastní PŘEPADENÍ 13. OKRSKU a je jen škoda, že toho z něj neopsali víc. Třeba sympatické postavy, zábavné dialogy, parádní hudbu, napětí, které by se dalo krájet, hutnou atmosféru... no, je toho hodně, co koňohryzové vynechali a proč jim z toho ve výsledku vyšlo jen nudné akční béčko, ze kterého si budu pamatovat akorát pískání si melodie ze SEDMI STATEČNÝCH v autě. A to, co opsali, navíc opsali odflákle (pokus o únik kanálem nebo autem), ani s akcí to zrovna nerozčísli, no a pak bysme se ještě mohli bavit o nelogičnostech typu "obléhači hned na začátku rozstřílí venkovní sirény, ale bůhvíproč až na konci rozestřílejí kamery". Kdepak, takovej o pět let starší DOBERMANN je mnohonásobně dravější, stylovější, brutálnější, nápaditější a celkově zábavnější frantíkovskej akční náhul. Přesto Sirimu hodili lano z Hollywoodu, kde natočil - wait for it - další průměrnou obléhačku. ()

Gilmour93

Hlídač skladiště, banda zlodějíčků, speciální jednotka eskortující misogynního gaunera a anonymní armáda ozbrojených zombie, která mu říká pane. Okrsková Tesařina, která na omezeném prostoru zhmotňuje okřídlenou frázi, že nepřítel mého nepřítele se může stát přítelem mým. Je to sympaticky temné a „nefrancouzsky“ působící hudba někdy disponuje až hororovým nádechem, nicméně akce šla podat určitě přehledněji a s větší dávkou nápaditosti. Úvod s vosí líhní ve sklípkanovi nabízel velká očekávání, ale Devět statečných je nakonec naplnili jen zpola.. ()

Brouk

Akční podívaná na slušné úrovni s příjemnou pointou (lupiči a policejní doprovod proti mafii) , neokoukané tváře.... hmm.. jo, to můžu... za předpokladu, že to vnímám jako akční podívanou a nebudu se rozpakovat nad scénářem a čekat některá vysvětlení.... Ne, kdepak, nešťourám, neštoural jsem, chtěl jsem "akčnit" a taky že jo... "fakt jsem akčnil" a držel hrdinům poctivě palce.... :-) ()

Falko

Samy Naceri, ktoreho som spoznal ako divokeho taxikara v styroch komediach TAXI (1998 - 2007) sa tentokrat predviedol ako obycajny smrtelnik v akcnom thrilleri a to nielen ako herec, ale je podpisany aj pod vyrobou filmu. Prva polhodinka sa rozbiehala celkom nadejne, ale potom bol z toho taky akcny gulas v tych priemyselnych garazach, ze som uz prestal mat prehlad, kto vlastne proti komu strielal. Neskor som mal sice jasno, ale nestacilo to na to, aby som dal stvrtu hviezdicku a nezachranila to ani vynikajuca hudba Alexandra Desplata, ktory komponuje hudbu aj pre hollywoodske filmy a myslim si, ze patri medzi spicky. Za jedno pozretie to urcite stoji, hlavne pre fanusikov akcnych filmov by to mohol byt celkom slusny filmik. Mne by sa tento film asi viac pacil pred 15-timi rokmi, ale dnes som uz zvyknuty na nieco lepsie... 11.05.2010 _______ Samy Naceri - (Nasser) +++ Benoit Magimel - (Santino) +++ Nadia Fares - (Helene Laborie) +++ Pascal Greggory - (Louis) +++ Sami Bouajila - (Selim) +++ Anisia Uzeyman - (Nadia) +++ Richard Sammel - (Winfried) +++ Angelo Infanti - (Abedin Nexhep) +++ Produkcia: Sami Naceri +++ Hudba: Alexandre Desplat +++ ()

MM_Ramone

Francúzi ešte stále dokážu natočiť výborné komédie, občas zabodujú aj kvalitnou drámou, ale akčné filmy im nejdú. Skúsil som to tento krát so snímkom "Osie hniezdo" a zasa to nestálo za nič. Nudil som sa po celý čas. Pôsobilo to amatérsky a lacne. Keby to tvorcovia pojali viac s humorom, asi by to tomu hodne pomohlo. Takto sa to tvári vážne ako strhujúca, akčná pecka, ale v skutočnosti to je len podpriemerná, béčková zlátanina. ** ()

Spooner

Jeden z těch povedenějších akčních kousků z dílny Luca Bessona. Zpočátku to je sice docela nuda a postavy jsou jen tak letmo načrtnuty, ale tak půl hodince se to konečně rozjede. Akce stíhá akci, občas sem tam nějaká ta výměna názorů, prostě to co většinou od takového béčka očekáváme. A tady je to sakra příjemné hlavně díky té akci, která je fakt super. Prostě jeden z těch důkazů, že ve Francii akci opravdu umí točit. ()

Davies182

Slušná akce s podprůměrnými herci, a to včetně Sama Naceriho. Ten chlapec má talent, to přímo bije do očí, ale proč na něj zvysoka kašle, to už nepochopím. K plusu se dá dále přičíst vtipný konec, k minusu zase častá hluchá místa, kdy děj poměrně dost ztrácí dech. Dlouhá ostřelovací scéna ale nemá chybu. ()

Xmilden

Slušná akční nálož takové Přepadení 13. okrsku na francouzský způsob. Trošku mě šla hlava kolem z toho, že Albánci vyslali do Štrasburku snad celou svou armádu. ()

Shakers

Zaujímavá nuda.Miestami som sa fakt nudil a miestami boli dosť zaujímave akcie.Na to,že sú to Francúzi klobúk dolu! 60% - 3* ()