poster

Hitlerova tajná stíhačka (TV film)

 • USA

  Hitler's Stealth Fighter

Dokumentární

USA, 2009, 51 min

Scénář:

Michael Jorgensen

Hudba:

Mike Shields

Producenti:

Michael Jorgensen
(další profese)
 • Thomassi
  ****

  Horten Ho 229. Německá tajná superstíhačka, která měla zvrátit chod druhé světové války. Přeskočila svoji dobu minimálně o dvě generace. Kdyby ji Němci nasadili dříve, a kdyby zároveň s ní dříve vynalezli atomovou bombu, mluvili bychom zřejmě všichni po německu. Dokument jako takový sice pojednává o historii tohoto stroje, spíš je ale věnuje stavbě repliky, která slouží k zodpovězení jedné z klíčových otázek. Zda je pro radary neviditelná. Je to zajímavé a člověk se dozví hodně nových informací.(15.3.2013)

 • insurgentes
  ***

  Zajímavé téma, ale zpracováno pro diváka s hodně průměrným IQ (a tím myslím průměrným i na Ameriku...)(17.4.2014)

 • Foxhound#1
  ***

  Přišlo mi to, že se tvůrci výhradně snaží hrát na strunu "to letadlo od samého počátku mělo být neviditelné", mimo jiné proto ho stavěli ze dřeva. Ale prd, když uprostřed války trpíte nedostatkem hliníku, i dřevo přijde vhod. Britská Mosquita také byla celá ze dřeva. Navíc kovu v něm bylo víc než dost. No a tvar samokřídla? Hortenovci na to prostě byli ujetí, stejně jako na druhé straně Atlantiku Jack Northrop, který si od nich později pár věcí půjčil.(16.5.2014)

 • Thinger
  ***

  Dokument ztrácí hlavně tím, jak se snaží být bombastickým a jak se snaží ukázat, že tento stroj mohl změnit vývoj války. Přitom reálnou šanci by měl, kdyby jej vyvinuli a začali vyrábět o pět let dřív než ve skutečnosti. Každopádně konstrukce letadla byla opravdu převratná, zřejmě až tak, že se na ni prakticky zapomnělo.(13.5.2014)

 • RomeroIsGod
  ***

  Nepříliš podrobnej dokument o legendární říšský superstíhačce. Kdo zná německou techniku tak se nic moc novýho nedoví. Průměr. 60%(20.4.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace