• Itálie

• Belgie

• Francie

• Lucembursko

Animovaný / Fantasy

Itálie / Belgie / Francie / Lucembursko, 2012, 84 min (Alternativní: 81 min)

Enzo D'Alò

Předloha:

Carlo Collodi (kniha)

Svěží vánek v evropském animovaném filmu. Nesmrtelný příběh bez dětských příkras a pastva pro uměnímilovné oči. Plátna Lorenza Mattottiho ožívájí v moc pěkný celek. Určitě by si toto zpracování zasloužilo více pozornosti. Hudba se mi zdála odněkud vykradená, ale tady sedí…(19.5.2014)

• lepo

Neporovnateľné s verziou z roku 1940 ( https://www.csfd.cz/film/34136-pinocchio). O ruskej fantastickej paráde( /https://www.csfd.cz/film/199380-buratino/) ani nevravím. Tej nesiaha ani po päty. Takže veľké sklamanie. Jednu hviezdičku dávam aspoň za snahu, ktorú sa nedá odoprieť. Bohužiaľ neúspešný pokus.(24.9.2017)

• majo25

Príbeh animáku sa nedrží pôvodneho námetu, ale horšie je, že animácia nevyzerá príliš vkusne a množstvo hudobných vložiek pôsobí rušivo. Naivita dreveného polena je síce spracovaná v pohode, ale to nestačí.(14.9.2018)

Že mě ale vzali šmahem. Na vykreslení mého poutavého příběhu o lumpačení, neúctě k seniorům (promiň, Geppetto) a zakoukání se do holky s modrýma vlasama, jsem pózoval filmařům jen pětasedmdesát minut, což krásně rychle uběhlo. A navíc mi to na plátně i slušelo ..(11.3.2016)