poster

Mrazík

 • ruský

  Morozko

 • ruský

  Морозко

 • slovenský

  Mrázik

 • anglický

  Frosty

 • anglický

  The Crystal Star

 • anglický

  Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

 • Shit
  *****

  No nedá se říct, že by tohle byl nějakej muj oblíbenej film, ale čim časteji sem to viděl, tim se mi to zdálo lepší a lepší, až sem si vánoce bez toho fakt nedoved představit, jenže poslední dobou mě už začíná srát, jak o tom všude píšou, že se bez toho vánoce prostě neobejdou, sice sem před chvilkou napsal to samý, ale jako reklama v tv mi to fakt vadilo a dát to ještě do hlavního vysílacího času bylo fakt už moc, ale mrazík je prostě mrazík a ubírat mu kvůli tomu hodnocení fakt nebudu, navíc mam s Ivánkem společný třeba to, že když se na sebe podívám, tak se musím pochválit(30.12.2006)

 • Radek99
  ****

  Vysoké hodnocení téhle pohádky je zřejmě vytvořeno kultem, který se kolem téhle pohádky v českých zemích vytvořil a podléhám mu patrně i já... Kdybych měl totiž na tomhle filmu pochválit něco konkrétního, tak vlastně nevím ani (mimo geniálního českého dabingu), co bych tak napsal...(26.1.2007)

 • Ivoshek
  ***

  Co si budeme namlouvat, je to kravina, ale člověk ji má tak zažranou pod kůží, že pod tři kousky prostě jít nemůžu. Jinak vřele doporučuju přečíst si tuhle vynikající freudovskou analýzu celého díla. Malá ukázka: Děj se opět vrací k Ivanovi: Přepadávají ho loupežníci. Nenadálý kontakt se světem drsné, vyzrálé maskulinity je pro Ivana nečekaně přitažlivý. Zjišťuje, že jeho vlastní role je ženská, pasivní. Jeho výrok "nu což, tak si mě olupte" vyjadřuje touhu být hrubě, bestiálně, nejlépe análně znásilněn. Zaujetí, s jakým se vrhá na kyje loupežníků a vyhazuje je do výšky (křivka, jíž kyje vylétají k obloze, se nenáhodně podobá Rauch-Paulsenově křivce orgasmu), svědčí o intenzitě probuzené vášně. Jednorázový kontakt, při němž jde pouze o holý sex, však Ivana nadlouho nemůže uspokojit.(31.12.2007)

 • Maemi
  *****

  Objektivně možná hrozné, kvality mizivé, ovšem pro mě stejně jako pro spoustu lidí z naší země srdcovka. Při posledním zhlédnutí jsem si to neskutečně užívala a nad každou scénou žasla, jak je dokonalá. Není mnoho takových filmů, kde by se každý záběr stal klasikou. Neodpustila bych si, kdybych dala hodnocení jiné než nejvyšší.(26.2.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit, nevypadám já věru zle, zkrátka chlapec, jak má být." Narcistický chvástal Ivánek býval ozdobou každého Silvestra a já jsem nikdy nevynechal žádný jeho souboj s nadrženými děvočkami, loupežníky, dědečkem Hříbečkem ani babuškou Jaguškou. A kromě toho, že hamižná Marfuška je mi mnohem sympatičtější než nudná Nastěnka, nemám k této sovětské zhovadilosti vážnějších výhrad.(27.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace