Mrazík

The Crystal Star

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

"Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit, nevypadám já věru zle, zkrátka chlapec, jak má být." Narcistický chvástal Ivánek býval ozdobou každého Silvestra a já jsem nikdy nevynechal žádný jeho souboj s nadrženými děvočkami, loupežníky, dědečkem Hříbečkem ani babuškou Jaguškou. A kromě toho, že hamižná Marfuška je mi mnohem sympatičtější než nudná Nastěnka, nemám k této sovětské zhovadilosti vážnějších výhrad.(27.12.2016)

• H34D

Teda co tohle mělo znamenat, to mi není jasné... Přece jediný rozdíl mezi mnou a lidmi hodnotícími 5 hvězdičkami nemůže být v tom, že jim to připomíná dětství a mě ne (viděl jsem film někdy v 15+ letech). Dávám 2/5 za pár momentů připomínajících pohádku, jinak se absolutně nemůžu stotožnit s tím, že by Mrazík měl být kult, pohádka pro celou rodinu, film na který se můžete dívat každé Vánoce znova apod. Nechť otravná Nastěnka promine, že už se u obrazovky nikdy více nepotkáme... 3/10(31.12.2007)

• Tommy987

V podstate sa podpisujem pod Meliesove slová. Prvýkrát som túto srágoru videl až teraz, na Vianoce roku Pána 2006, takže prvok nostalgie našťastie/bohužiaľ nehrozí. Z filmu tak ostáva len zlý, žalostne zlý pokus o rozprávku, ktorý nefunguje ani ako "vážny" príbeh, ani ako "zábavne zlý" film. Nikdy viac.(28.12.2006)

Kultovní a oblíbený především v našich luzích a hájích, a co je překvapivé že ani ne tak v zemi svého vzniku, nezapomenutelné scény, postavy, hlášky, fantastický je dabing, bohužel filmu škodí jeho časté reprísování, doslova a do písmene jsem už alergickej na to, když jeho název najdu v televizním programu, rok co rok po sobě, někdy dokonce i vícekrát do roka. Snímek tak ztrácí na své hodnotě, své prvotní kouzlo a přitažlivost a jak píše Tom Hardy stává se nesnesitelným, ale nové generace diváků si film vždy pohodlně najde a získá o tom jsem přesvědčen. Film a jeho některé scény posloužily i jako dobrá parodie pro některé naše umělce, nezapomenutelný je například Dejdar se svým Ivánkem a loupežníky:-)(28.7.2012)

Vánoční klasika, která je pro množství hlášek a příležitostí k parodování skutečným obohacením pro čechy i moraváky mnoha generací - už jen za to si tenhle sovětský filmový kult zaslouží plnou palbu hvězdiček:-). Skutečně: co věta, to perla; nebýt oné legendární vtipnosti, bylo by snadné tuhle naivní socialistickou serenádu šoupnout do odpadu. 10-100%(14.7.2009)

• - Nastěnka lituje právě proměněného Ivana slovy „Ivánku já přece...“, ovšem Nastěnka nemohla znát Ivanovo jméno, protože se předtím Ivan ještě nepředstavil. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Po premiéře pohádky se strhla lavina žádostí o ruku Natalji Sedych neboli Nastěnky. Domů jí prý chodily tisíce dopisů od mužů, kteří toužili po sňatku s ní. Režisér Alexandr Rou nebohé dívence nařídil, ať odepisuje na všechny dopisy. Nastěnka ale z důvodu časové náročnosti nakonec odepisovala jen vězňům, kterých se bála víc než režiséra. [Zdroj: kafe.cz] (Bioscop)

• - Když Ivan následuje letící pero - je vidět, že pero visí na slabém provázku. (Elisebah)