Mrazík

The Crystal Star

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Rusové jsou velcí umělci a Alexandr Rou je jedním z nejlepších tvůrců ruských filmových pohádek. Tomuto, původem irskému režisérovi, musím vyseknout poklonu, i přesto že byl členem komunistické strany. Mrazík je po formální stránce neobyčejně pohádkový, malebný, poetický i vtipný, herecké obsazení a výkony naprosto dokonalé. Za zmínku stojí též další, méně známá Rouova pohádka „Království křivých zrcadel“, jejíž výtvarná složka je znamenitá. Nebo zpracování Gogolových povídek "Večera na chutore bliz Dikaňki".(26.6.2007)

• Tommy987

V podstate sa podpisujem pod Meliesove slová. Prvýkrát som túto srágoru videl až teraz, na Vianoce roku Pána 2006, takže prvok nostalgie našťastie/bohužiaľ nehrozí. Z filmu tak ostáva len zlý, žalostne zlý pokus o rozprávku, ktorý nefunguje ani ako "vážny" príbeh, ani ako "zábavne zlý" film. Nikdy viac.(28.12.2006)

Vývěsní štít sovětské pohádky u nás. Těžko objektivně soudit, jestli je opravdu tak emblematická, ale své místo v české kultuře díky pověstnému barrandovskému dabingu má jisté už na navždy. Nezmění na tom nic ani novodobé ustoupení od pravidelných silvestrovských repríz. Nyní má každý své DVD, takže Korbelářova interpretace Mrazíka a jeho jedličkové písničky nemusí chybět v žádnou roční dobu ;)(29.10.2010)

Ruská rozprávka,ktorá má pevné miesto v slovenských,ale aj českých TV!Bez tejto rozprávky si ani neviem predstaviť sviatky-videl som ju už asi 100x a stále sa na ňu rád pozriem!"Je ti zima dievčatko?Čo ti šije hlupák starý,už mi ruky aj nohy omrzli!" :-) No proste klasika,na ktorú sa nezabúda!U tohto snímku je potreba zabudnuť na všetko,sadnúť a baviť sa..! :)(27.12.2007)

Tak za prvé - je to jenom pohádka. Za druhé - je to ruská pohádka. Za třetí - vrcholný skvost českého dabingu a důkaz toho, že čeští filmoví překladatelé mají blíž k ruštině než k angličtině:) Za čtvrté - kolik filmů si s kamarády dobrovolně sehrajete za dlouhého pochodu a ještě se u toho skvěle pobavíte? Tyhle čtyři body by měly obhájit to co je snad všem předem jasné - Mrazík je klasika všech klasik a jako takový je nedotknutelný jako Berla Mrazilka:)(30.12.2003)

• - Svadobná hostina v závere rozprávky je skutočná. Vystupovali v nej svadobní hostia Georgija Milljara (Baba Jaga) a kvôli natáčaniu museli byť v kostýmoch. (Raccoon.city)

• - Když se Baba Jaga (Georgij Milljar) raduje, tak se s ní hýbe i celá chaloupka. Při záběru zevnitř ale chaloupka stojí. (SONY_)

• - Inna Čurikova (představitelka Marfuši) v jednom interview uvedla, že ve scéně, ve které louská v ústech ořechy, ořechy skutečně louskala: „Bez žádných triků." (Jirka_Šč)