Mrazík

The Crystal Star

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Ono udělat si za komančů prdel ze soudruhů ze SSSR, nebylo nic snadného. Tam šlo prostě o kejhák. Když ale Ivan udělal karikaturu sebe samého, nebylo divu, že nadšené ovace na sebe nenechaly dlouho čekat. Ta pohádka je tak připitoměle trhlá, až je z toho obrovská sranda. No a dobový český dabing tu frašku vyšperkoval k úplné dokonalosti. Z průměrné v Rusku dávno zapomenuté pohádky se tak v Česku stala kultovní záležitost, která funguje dodnes a nemůže chybět v pravidelné filmové nabídce závěru roku. A Ivan nechápe. Ivan se diví. On neví, že se mu smějeme.(17.9.2016)

• Roman.Ticka

Pamatuji si dodnes, že jako naivní dítě, jsem brala proměnu Ivánka v medvěda tak vážně, až mi nedala klidně spát. Jeho řvaní v medvědí masce mi šrotilo v hlavě a celá klasická ruská bajka byl pro mě jeden stupidní horor. S hrůzou jsem před každýma Vánocema hledala v TV programu slovo Mrazík. Pokaždé tam bylo. Dnes už jsem na něj alergická, i přes mimořádný výkon Baby Jagy a především díky neuvěřitelnému dabingu pana herce FF.(25.12.2010)

Marna slava z cistyho ditete kterym jsem kdysi byl vyrostl totalni cynik a milovnik hororu krve a akce pohadky jako tahle ktera je podle nekterych tou nejlepsi vsech dob ve mne spis vyvolavaji zachvaty smichy clovek nevi jak hodnotit ale ja to videno dnesni optikou hodim do prumeru protoze se mi u tohoto prkenyho smesnyho a 100krat ohranyho filmu za posledni dobu kdykoliv jsem na to koukal nestalo ze bych se negebil od zacatku az do konce takze vlastne jako komedie to ujde a nezapomenutelny je kazdopadne kdyz ten trotl pronese NASTENKU CHCI ZA ZENU!(30.7.2012)

NASTĚNKU CHCI ZA ŽENU...... /// Tady snad nemá smysl pro nás, ,,Husákovi" děti co dodávat... . Musím upozornit, že 5.1 zvuk (nově vytvořen pro DVD!) ocení zejména obdivovatelé Marfuščina ,,loupání" ořechů. Uchu lahodící pasáž očekávejte taktéž, když chuďinka čeká v lese na Mrazíka a ,,papá".(16.8.2005)

Je to možný, že jsem dosud nekomentovala Mrazíka? Kultovní pohádka mého dětství, mládí i dospělosti, která na mně zanechala nesmazatelné stopy. Bez ní prostě nebyly Vánoce, stejně jako bez Bohouše by nebyl Silvestr. Kultovní hlášky, které vstoupily do dějin, a svého času asi jediný film, u kterého mi nevadilo, že je "ruský". Kdo nezažil, nepochopí.(2.1.2011)

• - Zvukové efekty pro film vytvořil známý imitátor Antonín "strýček" Jedlička. Předváděl nejen veškerá zvířáta včetně kohout, psů, koček, medvědů a prasat, ale i Mafrušcina (Inna Čurikova) ženicha, který se nakonec rozhodne, že chce za ženu Nastěnku (Natalja Sedych). (alonsanfan)

• - Originální scénář není v rýmech, o rýmy se postaral až překlad K. M. Walla. (Gig)

• - Svadobné menu Nastěnky (Natalja Sedych) a Ivana (Eduard Izotov) pozostávalo z klasických ruských jedál, a to boršč, pelmene s kyslou kapustou a ruská polievka šči. (Raccoon.city)