poster

Mrazík

 • Sovětský svaz

  Morozko

 • Sovětský svaz

  Морозко

 • Slovensko

  Mrázik

 • Velká Británie

  Frosty

 • USA

  The Crystal Star

 • USA

  Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

 • tron
  *****

  „Môj synáčik sa ožení. Kto povedal, že nie? Veď sa mu už aj patrí... ale nie s hentou kobylou.“ Ja som na MRÁZIKOVI vyrastal (navyše niektoré scény sú takmer čistý horor, čo mám v rozprávkach rád), takže musím dať 100% a neviem si vôbec predstaviť, že by som tento slávny ruský film nepoznal. I po rokoch, keď už dávno nechodím do škôlky, ma ale baví. Výborné herecké obsadenie (namyslený Ivan, ježibaba, milý Mrázik), krásna ruská lesno-dedinská výprava a kultové scény (lúskanie orechov, medveď, lietajúce budzogáne, chalúpka na stračej nôžke) sú pretkané vtipnými dialógmi („Je ti zima, dievčinka?“ – „A čo ti šije, hlupák starý?“) a pôvabnými hláškami, v ktorých sa mnohí nájdeme („Aj múdry som... aj pekný...“).(24.12.2005)

 • gudaulin
  *****

  Vždycky jsem měl rád východoslovanské pohádky ovlivněné byzantskými a tatarsko-mongolskými vlivy a je škoda, že na jejich motivy vzniklo tak málo dobrých filmů. Za Sovětského svazu byly v kurzu spíš budovatelské ptákoviny, dnes na jejich výrobu chybí peníze, osvícení producenti a vlastně i společenská objednávka. Ve své době byl Mrazík něco jako zjevení v sovětské nekonzumovatelné filmové tvorbě, navíc umocněné kvalitním českým dabingem, u kterého se čeští herci Zímou počínaje a Filipovským konče bavili neméně než diváci. Řada z hlášek z pohádky zlidověla, a i když častými reprízami se Mrazík v českém prostředí poněkud opotřeboval, stále ho považuji za víc než přijatelnou a vtipnou filmovou podívanou. Celkový dojem: 90% - s ohledem na trochu té nostalgie.(1.12.2006)

 • heyda
  ****

  Výchovná pohádka ze Sovětského svazu. Ale proč ne? Píše se rok 1964, 4 roky než sověti obsadí naši milovanou republiku a jistý režisér Alexandr Rou se rozhodne natočit pohádku. A ta se stává nejen slavnou, ale přímo legendární. Ha, Ivan, Nastěnku chci za ženu..hahaha. Ty zmije jedovatá. Dědečku hříbečku, cos mi to provedl!!! Prostě klasika a nejlepší ruská pohádka. 8/10(26.9.2009)

 • Fretakata

  Donedavna som mala pri tomto filme 3 hviezdicky. Zmazala som ich. Kazdy rok nam vnucuju to iste. Ako ze "co by to boli za vianoce bez: popolusky, mrazika, wericha, buriana, .... atd.. atd.." Naozaj ma to uz nebavi a pri oblbovani sa citim ako blbec, presne tak ako sa slusi a patri. Nech si strcia svoje oblbovaky do ... kam chcu.(28.12.2013)

 • Shit
  *****

  No nedá se říct, že by tohle byl nějakej muj oblíbenej film, ale čim časteji sem to viděl, tim se mi to zdálo lepší a lepší, až sem si vánoce bez toho fakt nedoved představit, jenže poslední dobou mě už začíná srát, jak o tom všude píšou, že se bez toho vánoce prostě neobejdou, sice sem před chvilkou napsal to samý, ale jako reklama v tv mi to fakt vadilo a dát to ještě do hlavního vysílacího času bylo fakt už moc, ale mrazík je prostě mrazík a ubírat mu kvůli tomu hodnocení fakt nebudu, navíc mam s Ivánkem společný třeba to, že když se na sebe podívám, tak se musím pochválit(30.12.2006)

 • - Film zaznamenal negatívne ohlasy v USA, s výnimkou režiséra Stevena Spielberga, ktorému film "zobral dych". (Aberforth)

 • - Kvůli jiným úsporným "vychytávkám" se údajně Marfuša pod smrkem, čekající na Mrazíka, místo do jablka zakousla do cibule. Byla totiž mnohem levnější. (zdenur)

 • - Keď Ivan (Eduard Izotov) vyhodí banditom budzogáne, je vidieť, ako sa jeden obtrie o list stromu tak, že je zrejmé, že niekto ich hádzal zhora a scéna bola následne pretočená pospiatky. (BaffoSK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace