poster

Ohněm, vodou a trubkami

 • český

  Oheň, voda a lstivé úskoky

 • ruský

  Ogoň, voda i... mednyje truby

 • anglický

  Through Fire and Water

 • ruský

  Ogon, voda i mednyje truby

 • ruský

  Огонь, вода и... медные трубы

 • ruský

  Ogon, voda i... mednye truby

 • slovenský

  Ako si Vasia Aľonušku zaslúžil

Rodinný / Muzikál

Sovětský svaz, 1967, 86 min

 • FOCKE_WULF
  ****

  Jak se na takové pohádky dívat, jak je chápat a co k nim napsat za komentář? Netuším. Původně jsem chtěl dát odpad, ale nakonec šupnu 4*. Přes pocity trapnosti, nevkusu, kýče a zhnusení se milá sovětská pohádka Огонь, вода и... медные трубы podhrabala až k maximálně vodvazové zábavnosti a frenetickému nadšení z té bizarní ulítlosti. Možná jsem stupidní, tak proto se mi líbí stupidní věci, kdo ví, jak to se mnou je. http://www.youtube.com/watch?v=Dunl_i0hJy0(2.1.2013)

 • gudaulin
  ***

  Režisér Alexandr Rou se po několikaleté odmlce vrátil k osvědčené sestavě z úspěšného Mrazíka a natočil rozjuchanou pohádku se zpěvy, tanečky a spoustou ujetých postaviček z klasických ruských bylin, takže se setkáme s Kostějem nesmrtelným, babou Jagou, mořským carem, no a jak jinak, i s Nastěnkou a ruským bohatýrem. Díky tomu, že se film nebere vážně a shazuje se na každém kroku, je koukatelný i dnes i přes lacinou výpravu a ubohoučké triky. Chybí mu ale kult Mrazíka a kvalitní dabing, který stál kdysi na počátku popularity Mrazíka. Celkový dojem: 55 %.(29.12.2009)

 • Mariin
  ***

  Chovaje úctu k rusko-irskému režisérovi Alexandru Rouovi, velmi jsem se těšil i na tuto pohádku. Ale na Mrazíka či na Království křivých zrcadel tento film nemá. Hraje tu sice dětsky půvabná Natálie Sedychová ("Nastěnka"), je tu i Baba Jaga atd., ale je to tak nějak příliš ztřeštěné (což bývá nejčastější bolestí sovětských pohádek). Nový dabing také není nic moc. Přesněji tři a půl...(25.2.2008)

 • klerik
  ****

  Tak tomu vravím rozprávkový, ruský úlet. Nastenka z MRÁZIKA poteší ako aj halda absurdného humoru a trikov. Zaujímavý výsmech vlastného folklóru... Kostej Nesmrteľný v svelej kondícii (zabudnite na Červenáka :-). Videl som to v češtine, takže som stále spomínal na dokonalého slovenského Mrázika, ale aj tak to malo niečo do seba. Značne výpravná rozprávka s krásnmi kostýmami...(30.12.2009)

 • LeoH
  **

  Scenárista s Nastěnkou utratili celý rozpočet za drogy, takže na výpravu už nezbylo. Zato o stromy a lidi neměli Sověti nikdy nouzi a staré dobré triky pana Mélièse taky nezapomněli. Místy je to nepříčetné skoro montypythonovsky, ale bohužel jenom místy; přesto, pokud nedokážete být na svátky bez ruské pohádky a Mrazík se vám už přejedl, můžete zkusit tenhle úlet s mluvicí kozou a Kosťou Nesmrtelným v krizi střední věčnosti. Pro dovršení absurdity si k tomu pusťte české titulky pro neslyšící s perlami typu [ozývá se legrační vrčení připomínající vrtulník].(8.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace