Temné operace

Někdy neexistuje jiné řešení. Ať už se jedná o fanatické teroristy či nesmiřitelné nepřátele, nastávají situace, kdy je jediným řešením odpovědět na násilí násilím a zabít ty, kdo jsou zodpovědní za chaos. V takových chvílích povoláte elitní speciální zásahové jednotky. Některé jako například SAS nebo Navy Seals zná celý svět, jiné jsou o něco tajemnější, jako například Černé kočky v Indii nebo ruská jednotka Alfa V každém případě mají mimořádně riskantní poslání. Když se operace speciálních jednotek nepovede, může zemřít mnoho nevinných obětí a nastat i politická krize. Seriál odhaluje, jak tyto elitní jednotky Temných operací fungují a přináší vnitřní pohled na některé z nejdramatičtějších vojenských zásahů v nedávné historii. Pořad obsahuje realistické rekonstrukce událostí, výpovědi zúčastněných a archivní záběry, a pomocí pyrotechniky a počítačové animace detailně ukazuje plány útoku. Nenechte si ujít seriál plný akčních scén včetně obléhání moskevského divadla, bitvy proti teroristům v hotelu Taj Mahal Palace v Bombaji a samozřejmě zabití bin Ládina. (oficiální text distributora)

mira007

Neříkám, že to nemá nějaký informační přínos ohledně speciálních jednotek ( třeba že unesené letadlo Lufthansy osvobozovali v Mogadišu vedle německých GSG9 i SAS ), ale ten komentář k tomu ( " kdo se jim postaví, má to spočítané!") a ilustrační záběry dělal nějaký testosteronový maniak, ale jako největší úlet je glorifikace Waffen SS ( ne že by neměli lepší výcvik než wehrmacht, ale dát tyhle jednotky vedle SAS a Seals musel vymyslet magor - mám sto chutí dát odpad ) Dokument spíš na efekt ()