Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová)

"Není divu, že tvůrce, který se odťal od životodárné sexuální energie i kontroverzního cynismu, se vybíjí jen v chytře roztomilých epizodkách." více

ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt)

"Duchaplná zábava se nekoná. Vejdělkův scénář nicméně přichází neustále na nové šaškárny v tom pozitivním smyslu slova. Kvantita tak místy supluje kvalitu. Ledacos vylepší také sympatické a nekomplikované postavy ve všech hlavních úlohách." více

Filmserver.cz (Vratislav Šálek)

"Něžné vlny jsou ryze divácký film, který nikoho neurazí, zároveň ovšem nenadchne. Pokud slevíte z velkých očekávání, je pravděpodobné, že se příjemně pobavíte, budete okouzleni krásnými lokacemi, někteří pánové navíc krásnou Luciií Šteflovou a tak nějak z kina odejdete víceméně pozitivně naladěni." více

Filmspot.cz (Jan Varga)

"Něžné vlny se rozhodně mohou pyšnit největším počtem rudých kštic na film, nicméně to je to jediné, čím se mohou pyšnit, vyjma snad výkonů některých herců. Velké zklamání." více

IHNED.cz (Kamil Fila)

"Pokud se jím do jisté míry staly stále opakované záběry rozsvícených svíček na dlažbě a květiny zastrkávané na štíty policistů, neměly by se z něj stát úmysly všech, kteří pochopili, že vzepřít se má smysl a udělali to s plným vědomím. Na případnou komediální nadsázku, že složitý běh dějin je pouhý…" více

MovieZone.cz (Daniel Zeman)

"Nejvíc zamrzí, že nefunguje závěrečná pointa, jak to bylo doopravdy se Sametovou revolucí. Nejenže je vyzrazena hned v první minutě filmu, ale ke všemu je vtipná asi jako Bohdalová v pořadu o vyšívání psích deček." více

Studentpoint.cz (Jindřich Landa)

"Neberte mě špatně, člověk občas potřebuje odfrknout, trochu se zasmát a relaxovat. Jenže právě ona hra na českou průměrnost a pohodlnost je skoro až urážlivá a náročnějšího diváka spíše vytočí. Copak jsme jen tupé stádo, které s chutí slupne vše, co nám naservírují? Pevně doufám, že ne." více

TotalFilm.cz

"Nutno se pozastavit nad tím, “kde udělali soudruzi pověstnou chybu?” Nepříliš povedený scénář podržela jistá Vejdělkova režie a sázka na povedený casting dospělých hrdinů. Film u mne rovněž stoupl díky opravdu velmi vtipnému až monty-pythonovskému sametovému finále, které stojí za to vidět." více