Bratři Karamazovi

• slovenský

Bratia Karamazovci

Sovětský svaz, 1969, 232 min

• Houdini

Oscar 1 nominace : Cizojazyčný film(11.8.2004)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 2.1.1973, réžia českého znenia (1971) = K.M. WALLÓ (4.3.2014)(4.3.2014)

Myslím, že líp by to natočit ani nešlo.(12.8.2017)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1969 - nominácia na 1. cenu, Špeciálna cena poroty za réžiu (Ivan Pyrjev) ◘◘◘◘ Oscar 1970 - Nominácia na najlepší zahraničný film(8.12.2011)

Na plných 5* by sa muselo trochu ubrať na teatrálnosti a vymeniť niektoré herečky, ale všetko nahradzuje geniálna posledná hodinka, kde to naplno roztočí Kirill Lavrov a nemôžete odtrhnúť od obrazovky oči. Výborné spracovanie Dostojevského opusu zo "slávnej trilógie" (Idiot, Bratia Karamazovovci, Zločin a Trest). Rusi jednoducho vedia.(10.9.2013)

• radimartin

[Literární předloha: Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Bratři Karamazovi](21.10.2010)

Skvelé mužské herecké výkony, no dejovo menej pútavé, než dielo samotné. Hoci Dostojevskij sa naozaj zameriava vo svojom diele na polemiku ateizmu a religiozity, ruskí tvorcovia túto tému až príliš nahustili, aby sa strácala ostatné dejové línie. Ženské postavy sa mi vôbec nepáčili, boli málo výrazné a nie veľmi verné predlohe.(8.8.2017)

Kde sú všetci za touto čistou možno trochu divadelnou verziou . Na to prosto treba mať ruskú dušu .(8.8.2017)