Všechny roztleskávačky zemřou (festivalový název)

• Kanada

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2013, 90 min

Ono je to vlastně úplně jednoduché. Stačí opravdu dobrý nápad, solidní zpracování a hned máte zaděláno na nevšední zážitek. Kupu peněz, ani nějaké extra herce k tomu absolutně nepotřebujete a tenhle film je toho jasným důkazem. Všechno je namícháno tak nějak akorát. Akce, humor, jednoduchý příběh a šílená, krvavá jízda může začít. Pro mě osobně, jedno z nejpříjemnějších letošních, filmových představení, kterému vůbec neuškodilo poněkud průměrnější, zdejší hodnocení. Ale na tyhle věci já jsem vždycky dlabal a v tomhle případě jsem udělal víc, než dobře. Poněkud otevřený konec ve mně zanechal malou jiskérku naděje, že snad ještě něco podobného uvidím. Budu jen tiše doufat.(30.4.2015)

• Vančura

Dlouho jsem neviděl film, kde by bylo pohromadě tolik hezkých holek. Některé herecké výkony sice za moc nestojí, ale na tento typ filmů nejde uplatňovat stejná měřítka jako na artovou produkci. Film jsem zhlédl na projekci naslepo, aniž bych předem tušil, na co jdu - a bylo to vcelku příjemné filmové překvapení. Mám rád tenhle typ správně pokleslé filmařiny pro otrlé diváky, proto jsem se jen pobaveně uchechtával, když se v průběhu projekce řada lidí zvedala ze sálu a předčasně odcházeli pryč. Jistě to není podívaná pro každého, ale pokud vám tento typ filmů tak jako mně sedne, není co řešit, místy je to vážně sranda. K tomu, aby to bylo dokonalé guilty pleasure, tomu ale přece jen něco chybělo, místy zábava dost drhne, a někteří herci jsou vážně hrozní. Po mém soudu by filmu pomohlo, kdyby se ještě víc odvázal a byl daleko zběsilejší, odvážnější, a míň klišoidní. UPDATE 10.9.2019 - Na druhé zhlédnutí po letech mě ta sračka už vůbec nebavila, neskutečně se to táhne, děj je krajně dementní, a ty příšerný herci tomu nasazují korunu, nejtragičtější je ten černoch, jeho děsivé neherectví ten film stahuje někam hodně hluboko (kde je ten film i bez toho). Nevím, co se mi na tom tenkrát tak líbilo.(7.8.2014)

• *CARNIFEX*

Po tragickej, nešťastnej smrti roztlieskavačky Lexi, sa jej bývalá kamarátka Maddy snaží dostať na jej miesto. Čoraz viac sa zbližuje s kapitánkou družstva, Tracy, ktorá tesne po Lexinej smrti začala chodiť s jej priateľom, miestnou futbalovou hviezdou, Terrym. Po banálnom konflikte medzi mladým párom, nastáva ďalšia z tragédií. Auto s partiou kamarátok sa v plnej rýchlosti zrúca do potoku, pričom všetky umierajú. Krvavá hra pomsty, lovu na miestnych futbalových hráčov roztlieskavačkami, začína po rituály vzkriesenia miestnou čarodejnicou. Tak nejak som v šoku kam sa tejto priemernej teengerskej vyvražďovačke podarilo vyštverať. Priznávam, aj mne sa páčia krátke sukne a zarezané trenky po babičke, ale toto nie je horor, ktorý by si zaslúžil úroveň takmer 70%. Taký si Ja, predstavujem úplne inak. Tak si to teda zrekapitulujme. Príbeh v kombinácii s nápadom - ujde. Gore - síce pomerne slušné, ale nijak výnimočné. Navyše ho bolo málo, pramálo. Spôsob vrážd - až na "pascičky", úplne bez nápadu. Efekty - trápne. Miestami som mal pri lietaní svetieľok naozaj pocit, že sledujem Harryho Pottera. Atmosféra - priemer. Jediné čo zaujalo, bolo občasné odhalenie prdeliek, pár vtipných scén a úplne posledný záber. "Trošku" málo na horor - 50%.(17.6.2014)

• Aljak

Panebože, to čo bolo za blbosť? Zase som sa raz nechal zlákať na nejaký idiotský horor. Povedal som si, že veď film s roztlieskavačkami predsa nebude až tak úplne na zahodenie. Ale bol! Pretože odpad patrí do koša. Prvá polka síce nebola až tak úplne zlá, no po tom "kamennom zázraku" som už celý zvyšok filmu premýšľal nad tým, či toto môže niekoho seriózne baviť - aj keď nad tým rozmýšľam pri 99% hororoch, na ktoré sa z nejakých nezistených príčin pozriem. Aspoň, že na tie roztlieskavačky sa dobre pozeralo, teda až kým nezačali žrať všetkých naokolo...(23.7.2014)

Co udělat se všemi provařenými hororovými klišé? Naházet je do jednoho inovativního kotle a navařit z nich novou a chutnou hororovou krmi. Hororový specialisté Lucky McKee & Chris Sivertson tedy nejdříve nechají zemřít své čtyři lepé hlavní protagonistky při automobilové nehodě, aby pak s nimi rozehráli neotřelou zombie hříčku, která v sobě odvážně kombinuje filmy z americké střední, tak jak je dobře známe , sexy povrchní filmečky ve kterých je maximum záběrů na nadité dívčí dekolty a zadečky z říše fantazie s příměsí lesbického sexu a zombie horůrky s woodoo motivy s nadhledem a s cíleným výplachem mozkovým. Sličné roztleskávačky středoškolského týmu NFL zemřou. Následně jsou oživeny pomocí síly magických kamenů, jejichž kouzelnou moc ovládá jistá a okolím neoblíbená mladá čarodějka s gotickým vzhledem. A všechno je zdá se ok jen s tím problémkem, že se dotyčné musí krmit lidskou krví nebo masem. A každá z nich má zatracený důvod někoho ze svého okolí zabít. Rovnice je tedy z přímého hlediska konceptu jasná a je překvapením, jak do ní tvůrčí dvojice postupně dosazovala inovativní prvky v nemalém poměru a udělala z toho téměř rovnici o dvou neznámých s (téměř) nepředvídatelným postupem. O co hůř nebo líp, jak si kdo vybere, že v první třetině se film o horor sotva otře a převážně se soustředí na představení jednotlivých protagonistů z nichž sympatie k nim nevzejdou okamžitě. Casting si dal záležet na tom, aby nepříliš známé mladé herečky vypadaly pokud možno co nejvíc v souladu s diváckým efektem zvaným "Wau"., který se dostaví za film hned několikrát. Zpočátku respektive před proměnou slečny nijak nevybočují ze standardu povrchních krásek. Ten obdiv k nim přijde paradoxně až teprve s jejich návratem mezi živé. Najednou tady máme čtyři sexy slečny, z nichž každá je typově i charakterově jiná, které mužské publikum doslova udolají svým dráždivým sexappealem a dokonce i hereckými schopnostmi zahrát svoje postavy se sympatickým nadhledem. Jejich více než časté obnažování v tomto případě nelze vnímat jako čistě samoúčelné, ale je plnohodnotnou součástí děje, který příjemně překvapí v jednotlivostech. Jako celek se občas nedokázal zbavit ne vždy efektivní snahy dostat do filmu, co se jen dá, i když už tam toho bylo dost. A rozjezd filmu byl přece jen zdlouhavější. Další výtka směřuje k technickému provedení stěžejní scény havárie, kdy bourající auto kamera neukázala. Následně bylo vidět jen mrtvá těla ležící v řece. To bych pochopil u českého filmu, kdy by skutečné auto nahradil dost možná papírový model slepený z "ábíčka", ale u amerického filmu je to celkem prohřešek. Pozornému divákovi jistě neunikne, že se po dívkách za celou dobu neshání nikdo z jejich rodiny. Gore bylo na slušné úrovni. Speciální efekty byly horší a jejich působivost zabíjela lacinost, ačkoliv film vypadal z hlediska rozpočtu velmi dobře a vizuál byl líbivý. Film postupně gradoval a dost často se nebral vážně. Je škoda, že po tom všem vršení originálních scén s dobrými herečkami tvůrci utli film v tom nejlepším. Pár minut navíc by filmu neuškodilo, zvláště, když se v závěru vynořila postava se kterou už film ani divák rozhodně nepočítal. Film označím za sexy horor roku s neotřelým pojetím, které tady dlouho scházelo. Kdo se mu bude chtít vyhnout obloukem, vystavuje se nebezpečí, že si ho "mrtvé" roztleskávačky najdou. Tenhle horor by měl dostat z diváckého hlediska svoji šanci a lepší hodnocení než má. Mé hodnocení: 90%(3.8.2014)

• - Jednou z lokácii, kde prebiehalo natáčanie, bola škola Cathedral High School v blízkosti Čínskej štvrti v Los Angeles. Škola bola založená roku 1925 na mieste, kde stal kedysi cintorín. (beso74)