Reklama

Reklama

Hrozící konec světa

(TV film)
  • Kanada End of the World (více)
Katastrofický / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
Kanada, 2013, 83 min

Obsahy(1)

Město postihne masivní zemětřesení, na zemský povrch začnou padat tajemné plazmové koule. Malá skupina lidí, která přežila, se musí zásobit vším potřebným , aby mohla tuto katastrofu přežít. Je to začátek konce a osud Země spočívá v rukou dvou zaměstnanců v obchodě s filmy. (TV Barrandov)

Recenze (13)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si řekla, že bych se po čase mohla zase podívat na nějaké to béčko. V telce dávali zrovna film z edice "Katastrofická Kanada":) s příznačným názvem Hrozící konec světa. V obsazení figuroval Brad Dourif a navnadil mě i docela povedený plakát. Byla jsem však zklamána. Že to jaksi nebude fungovat, jsem vytušila již od okamžiku, kdy jsem zjistila, že jednu z hlavních postav dabuje Libor Terš. Kromě postavy Dr. Wilsona mi jeho hlas vadí snad ve všem a je mi značně nepříjemný. A tak jeho hlas dopomohl již od začátku filmu k ještě lacinějšímu vyznění. Chudák Brad Dourif se ocitl tam, kde zhruba před 40-ti lety začal, v blázinci. Jako "šílený" vědec mi přišel spíše nechtěně směšný, než aby ve mně vzbuzoval snad nějaký obdiv nad jeho znalostmi. Stejně jako celý tento film mi přišel jako nějaká trapná parodie na mnohem vydařenější či alespoň sledovatelnější kousky z žánru. Triky k pousmání, stejně jako chování většiny postav. Zatímco z oblohy na Zem dopadají špatné digitální triky a celý svět se očividně hroutí, se skupinka mužů v klidu pere. Jakoby se nic nedělo, prostě jako rutinní rvačka před hospodou někde nad ránem:) V každém podobném filmu se totiž této prekérní globální situaci musí postavit jak všichni ti chytří a hodní vědci, biologové a podobní, tak ti zlí záporáci, kteří to stejně nakonec schytají:) "Nemáme čas, míří na nás interferální vlny." :) ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Nedávno som si pozrel "Austrálsku apokalypsu", pár dní pred tým som zhliadol "Snehovú apokalypsu", režisér Paul Ziller ma omráčil filmom "Apokalypsa: Posledný deň Zeme", videl som "Apokalypsu v Los Angeles" a tiež i titul "Apokalypsa: V znamení zverokruhu". Zasiahla ma aj "Apokalypsa meteorov". No a dnes som si pustil snímok "Apokalypsa: Smrtiace Slnko". Všetky tieto apokalypsy majú niečo spoločné. Sú to príšerné, nízkorozpočtové, katastrofálne katastrofické filmové braky. * ()

Pilda17 odpad!

všechny recenze uživatele

Do tohoto snímku jsem šel s tím, že koukám na World's End se Simonem Pegem. Teprve po deseti minutách mi došlo, že je to něco jiného. Dal jsem tomu šanci, ale po necelé hodině jsem to vzdal a musel to vypnout. Otřesný scénář, napětí chybí, nápad žádný, efekty tragické, v žánrů není komedie, přitom se jako komedie tváří, ale komedie bez humoru, herecké výkony k smíchu a mnoho dalšího, něco tak nudného jsem neviděl už pěkný pátek. Nemohu najít ani jeden klad a to jsem se snažil, takže nemohu jinak než dát odpad s čistým svědomím .. 0/10 = 0% ()

Borrtex odpad!

všechny recenze uživatele

2013? Opravdu? Nebo je to nějaký vtip? No páni, podobné efekty jsem viděl ve filmech okolo roku 1990. Děj byl doslova brutální, brutálně nudný, nezajimavý a hlavně nepromyšlený a stupidní. Tento film bych spíše zařadil do jistého druhu komedie, kdy se člověk nesměje scénkám, ale filmu. Za mě 5% ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Katastrofické sci-fi, které se nemůže brát vážně. Byť to tak nevypadá komediální vyznění je více než zřejmé. Z nebe padají plazmové koule, na Zemi vznikne panika a o záchranu Země se postarají dva pošuci z videoobchodu, kteří jsou fanouškovky zapálení do katastrofických a sci-fi filmů. Nabuzeni danými znalostmi jdou na věc a skutečně se začnou dít věci. Celý koncept je parodický a vůbec místama až ledabyle směšný. Mladíci všude neustále používají známé filmové hlášky a kde co srovnávají s nějakým filmem. Jejich představitelé značně přehrávají a vůbec je té ztřeštěnosti nějak moc. Televizní snímek se svým malým rozpočtem pochopitelně neslibuje velkopodívanou. S jistým odstupem se však přesto může pro někoho jevit jako zajímavá zábava. ()

bezslipov007 

všechny recenze uživatele

Popravde, nedopozeral som to, je to hrozne nudný scenár, hrozní herci, efekty sú samé o sebe dosť prúser. Ak však by to bolo natočené ako uspávací film, dal by som 90 %. ()

yazik odpad!

všechny recenze uživatele

Néé, prosím nééé už nikdy nééé něco tak strašného, trapného, ubohého... Při sledování téhle do píííp píííp pííííp volající píííp mám chuť si prostrčit rozžhavený drát skrz levé oko do míst, kde ještě před necelými 90 minutami byla jakási hmota, která by se dala směle a možná trochu troufale označit za mozek. To všechno je teď pryč a budu jen doufat, že se z tohoto otřesného zážitku nezačnu pomočovat. Největší mega-odpad, na kterém musel spočinout můj zrak. 2013? Vážně? ()

LarisaDavid 

všechny recenze uživatele

Práve som to dopozerala. Ako hovadina na entú, ale ak sa na to dívate s nadhľadom...je to super komédia :D Rozhodne lepšie, ako tie Déčkové apokalypsy čo sa tvária vážne. ()

Reklama

Reklama