Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Jako dítě Hwang Shi-Mok (Cho Seung-Woo) podstoupil operaci mozku, což způsobilo, že není schopen empatie. Nyní Hwang Shi-Mok pracuje jako státní zástupce. Je racionální, ale chladný a osamělý. Je také jedním z mála státních zástupců, kteří nejsou zapojeni do korupce. Jednoho dne se ocitne na mistě vraždy, kde potkává poručík Han Yeo-jin (Bae Doo-Na). Spolu vytvoří jedinečný tým s cílem vymýcení korupce ve státním zastupitelství a vyřešení případu sériových vražd. (Muerta)

(více)

Recenze (17)

Mkqp 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Koreo tleskám a ještě dlouho budu. Je to korejské a přitom není. Na toto téma (korupce u státních složek, vraždy atd.) už natočili seriálů spoustu, jenomže pokaždé se našlo něco co výrazně ovlivnilo dobré prvky, což nakonec zapříčinilo, že kvalita seriálu nebyla po celou dobu konzistentní. Nicméně Secret Forest si drží konzistentní kvalitu od začátku až do konce a nabízí opravdu napínavou podívanou s nespočitatelným kvantem charismatických postav, které začínají už od Seung-woo Jo a Doo-na Bae. A to díky omezené mimice (součást role), nemohl Seung-woo Jo předvést jak skvělým hercem je. ■ Jedna ze stránek kde Korejci dlouhodobě selhávají je agresivní přenášení emocí a až na hlavní postavy časté černobílé charaktery. Jenomže tady jsou tyto charakteristiky uzamčeny na dně hluboké truhly a jen párkrát se stane, že nějaká na maličkou chviličku unikne na světlo. Opravdu žádná postava tu není odfláknutá a vykreslená minimem barev, přičemž všichni podezřelí mohou mít motiv, takže divák opravdu do poslední chvíle váhá kdo může být pachatelem. Dále jsem rád, že se u pohřbu vyvarovali hysterickým scénám a nepřiměřeného co nejhlasitějšího pláče, čímž jsem mohl vnímat emoce vycházející z probíhajících scén a neměl chuť prokopnout obrazovku. No prostě spousta milých překvapení a nesporné kvality. Navíc zde nejsou žádné zbytečné a přihlouplé zvraty s autonehodami, ztrátami paměti a podobně. A to ukončení ... ach ... koukám s otevřenou pusou. Bezesporu zatím nejlepší korejský seriál v tomto žánru, který jsem viděl. ()

Reklama

dalaman.ek

všechny recenze uživatele

Správná transkripce seriálu zní Bimileui Sup anglicky, Pimilŭi sup česky. Nevím, kde se vzalo "eo", objevuje se na více československých stránkách, ale je to jednoznačně nesprávné. Název znamená Les tajemství. Seriál je skvělý, hlavní duo prvotřídní, je radost je vidět na plátně. Občasné přehrávání a zbytečná dramatazace je několikrát iritující, ale to je prostě Korea, vlastně se to za posledních pár let zásadně posunulo k lepšímu. ()

FIAT 500 

všechny recenze uživatele

První setkání s korejským seriálem a hned takovým, který asi jen tak něco nepřekoná. Naprosto parádně napsané dvě sezony, z nichž ta první je celkově o něco lepší. Druhá ale zas až o tolik nezaostává - pokud překonáte poměrně nudný a chaotický úvod. Od nějaké čtvrté páté epizody až po čtrnáctou je to však opět kvalitní jízda a vlastně z celých 32 hodinových (a více) dílů jsou hluché výrazně jen ty poslední dva ve druhé sérii. Jinak se fakt není stopáže třeba bát... Vedle vymazleného scénáře, kde má odhalování střípků svůj čas, nic není uspěchané, nejsou tu HD obrázky z kamer bankomatů ani "náhodné" chyby zlodějů a všechno má navíc nakonec ve scénáři svůj důvod, to pak má dvě fantastické hlavní postavy. Chápu, že většině se líbila více policistka Hanová, ale prokurátor Hwang je dle mého názoru ten lepší z jinak perfektně vybalancovaného dua. Svůj "mámvpičismus" sice získal nechtěně a v tomhle ohledu není co závidět, na druhou stranu trochu analytický pohled na svět, navíc hraničící až s lehce autistickým memorováním veškerých detailů prostředí a dialogů i několik týdnů zpátky, je zkrátka mnohem lepší než emocionální. Už třeba proto, že lépe odhalíte padoucha v blízkém kolegovi a nemáte s tím až takový vnitřní problém. Nicméně obsazení policejní stanice nebo prokuratury jim zdatně sekunduje v obou sériích, ta první má ale výrazně více lépe vypointovaných a napsaných vedlejších postav - vyšetřovatelé pana Hwanga, mladá prokurátorka, více prostoru pro So Tong-Čeho a ambivalentní pan I. *SPOILER* Mimochodem je super, že jen tak náhodou někde uprostřed první série zazní z úst pana I nevinná poznámka, jak by se svého "otce" rád zbavil. Jako divák to přejdete a vlastně až na konci vám dojde, že tu pointu scénáristé okatě naznačili někde v polovině seriálu. *SPOLIER KONEC* Takže to máme superlativy na scénář i herce, ještě si velkou pochvalu zaslouží soundtrack a výběr lokací se mi jako Evropanovi také moc líbil. Tohle je pět jasnejch orionů a už druhý rok za sebou jsem načal fantastickým seriálem - loni Chalífát, letos Stranger. Snad budou i mé další pokusy o sblížení se s korejskými seriály na Netflixu podobně skvělé. ()

Narciska 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedním slovem, skvělé! Všechny postavy krásně vykreslené, a to s minimem námahy. První díly jsou vždy o hledání a mnoha nejasnostech, ale kolem poloviny se vše slije do jednoho proudu a když se ta horská dráha posledním dílem zastaví, je vím líto, že nejsou skuteční. A to jsou obě série dosti odlišné, více viz u jednotlivých z nich. ()

Galerie (153)

Zajímavosti (3)

  • Stranger je jedno z nejlépe hodnocených korejských dramat v historii kabelové televize. New York Times jej uvedl na seznamu nejlepších televizních pořadů roku 2017. Seriál získal několik cen, včetně Grand Prize for television na Baeksang Arts Awards. (Muerta)
  • Natáčení 2. série začalo 1. února 2020. (Muerta)
  • Všechny hlavní i vedlejší postavy mají automobily značky Hyundai. Prokurátor Hwang (Cho Seung-woo) má v obou sériích limuzínu Grandeur, policistka Hanová (Bae Doona) vystřídá v obou sériích postupně modely i30, Venue a Elantra. Většina modelů je Evropanovi neznámá, protože Hyundai má ve své domovské Jižní Koreji výrazně odlišnou nabídku modelů. Mimochodem auta jiných značek, která se objevují třeba v provozu nebo na parkovištích, mají vždy odstraněná loga výrobce, a to včetně vozů značky Kia, která jinak patří Hyundai. (FIAT 500)

Reklama

Reklama