Králové léta

• USA The Kings of Summer (více)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Pavlínka9

Zamilovala jsem se. Jak do filmu, tak do Nicka Robinsona, který mě k tomuto filmu dostal skrz Já,Simon. Ten film.....je tak krásnou ukázkou "starostí" v pubertě, v období, kdy nesnášíte svoje rodiče, kdy chodíte do školy, nic nechcete, ale zároveň chcete všechno a zdá se Vám, že nic nemůžete....Tento film má pro mě mnoho silných momentů a byla jsem ráda, že i v pro mě dost zajímavých chvílích si hráli se zpomalenými záběry či vzpomínkám, které jsme buď již viděly či nikoliv... Mělo to pro mě obrovské kouzlo a visela jsem na obrazovce s vypoulenýma očima :) Top ;) ()

Brain-D

Naprosto nádherný film, který vyzobrazuje realitu, tak nádherným způsobem, že po skončení jsem byl naprosto pozitivně naladěn. Vnímal jsem lépe své okolí a uvědomil si, co je v životě důležité. ()

VasaX

Krásný maloměstský komorní film, s ne příliš snaživými hereckými výkony, ale skvělou atmosférou. Letní prázdniny a sociální tlak dospívání si žádá svoje úniky. A pro každého jinak velké, jak mírou úniku, tak mírou poznání. Zápletka není moc kreativní, ale námět je sympatický, zpracování krásně melancholické, a každý si v tom najde to svoje - přátele, rodinu, zneuznané romance, velké a nenaplněné sny, jenž nám i přes to dokáží něco přinést. Rád bych dal plný počet, ale nemohu, protože přes všechen půvab lze pořád vidět, že to mohlo jít lépe, hlouběji. Ale i tak obsahuje některé geniální scény (jak prostřihy bezstarostného dovádění uprostřed, tak třeba takové krátké příklady jako závěrečné setkání ve výtahu, jenž bylo naprosto odpovídající, nebo závěrečný pozdrav v autech...). Kings of Summer jsou taková malá, melancholická, sympatická věc. ()

sheldonka.

Fajn film s docela nepravděpodobným příběhem, ale to hravě zastínilo plno krásných momentů v lese se sympatickými hrdiny. Takže kamera, barvy, hudba a prostředí opravdu super, to jsem ani nečekala. Postava Biaggia jednoznačně nejlepší, fakt mě pobavil! Bohužel trošku nedotažené a pár scén bylo pro mě trochu zbytečných. ()

hroubek

Když, jsem byl o hodně mladší, tak jsem měl podobný sen, jako hlavní hrdinové filmu, žít v lese v naprosté samotě bez pravidel a řádu, ale byl to jen sen. Dost se mi líbilo jakým způsobem to Jordan Vogt-Roberts natočil. Záběry na přírodu, zpomalovačky, které podle mě měly velký smysl, hudba a i herci mě sedli. A i celkové vypravování příběhu mě bavilo, jelikož kluci byli svým způsobem outsideři a proto taky odešli, někam kde budou vlastními králi. Největší škoda je, že nelze brát film úplně vážně, protože některé logické věci jsou trochu přes čáru. Jinak jsem spokojený, pač mě film bavil, krásně se na něj koukalo a hlavně je z něj cítit to co spoustě typickým filmům pro mladší chybí. Snaha o přesah, návrat ke klasickým dobrodružstvím v lesích nebo prostě obyčejná zápletka, která je dobře vytěžená. Králové léta jsou hodně příjemná podívaná, kterou jsem si užil a rozhodně bych se jí nestyděl doporučit. ()

Lukyn007

Další malý, přesto moc milý nenápadný film. Trochu mi to připomnělo Reinerův snímek Stůj při mně. Biaggio je vážně skvělej :) 70% ()

V.Silver

Tenhle film formou vyprávění a postavami trochu připomíná materiál Wese Andersona, pokud by se držel víc při zdi a nebál se místy "zaběhnout" do vážného dramatu. Hlavní hrdinové jsou příjemně roztěkaní, nepůsobí jako profesionální herci, což jim paradoxně přidává na uvěřitelnosti, protože v jejich hereckém výkonu zůstává cosi chlapecky plachého. Každému se to určitě líbit nebude, ale za sebe mohu s klidem dát 75%. ()

Mr.KarlAdler

Útěk do Divočiny pro dospívající.. a vůbec ne špatně udělaný. Vlastně se to Pennově filmu v mnoha ohledech dost podobá - kamera, střih a celkem i samotnej příběh. Testování, jestli obstojí kamarádství a jestli zabere holka, na kterou se snažím udělat dojem, k tomuhle patří. Ale proč má cenu něco podobnýho sledovat, i když jsem věkem jinde? Není to totiž trapný ani nereálný. Dialogy rodičů působí přesně tak otravně, jako tomu bývá ve skutečnosti, hlavní kluk má fajn ideály (nevim, jak to dělá, ale šklebí se taky stejně jako James Franco), nosí knír a kamarádí se s brilantním, totálně wierdow Biaggiem. Hlavně díky němu jsem se i zasmál. (Navíc tu hraje Alison Brie!) ()

s.e.p.p

Útěk do divočiny pro novou generaci? To bohužel ne, na to jsou The Kings of Summer až příliš myšlenkově vyprázdnění a dětinští. Hlavní postavy nejsou zrovna sympaťáci a jejich důvody pro útěk z domova jsou pubertálně banální, ale po tom, co se film přehoupne přes trochu křečovitou úvodní půlhodinku, začne bodovat jedním omamně krásným záběrem za druhým a hlavně humorem, který připomene filmy Wese Andersona. V ten moment se z filmu stane dost zábavná a příjemně střelená podívaná a nebýt otravně zbytečné linky s Kelly a nevýrazného závěru, zaokrouhlil bych hodnocení nahoru. Takto to jsou silné tři. Jo, a Biaggio potřebuje spin-off! ()

Henk123

3 rošťáci, kteří uprchnou ze svých pěkných příbytků do srdce Zdejšího lesíku. BoybAnd sestávající z absolutního retarDa, ''autisty'' s Knírem na Stalina a jednoho solidnějšího jedince, který si jako jediný vrzne. Tento US-JUgend si splní pěkný dětský sen a se znalostmi pokročilého stavitelství si urobí domek v přenádherném koutku přírody. A ovšem, že to skončí tak jak to každý očekává, znásilněni a posléze snědeni fest nadrženým bobrem, který utekl z videoklipu od Hentai Corporation, když zpoza hrají Ecstasy of Gold ! 70% ()

Bagr_007

Moc příjemná teenage záležitost, která ale bohužel nedosahuje kvalit toho nejlepšího z žánru. Herecky moc dobré a tématicky nostalgicky klučičí. ()

Zagi20

Taková malá letní pohodovka o přátelství a o soužití s rodiči, kterých měl snad každý z nás jednou za čas plné zuby. Biaggio je jedna z nejdivnějších filmových postav jaké jsem kdy viděl, za celý film se o něm člověk nic nedozví, kromě toho, že je to pomatený magor s dobrým srdcem. Jeho postava by vydala na celý film. Celkově není moc co vytknout, Králové léta jsou prostě malý a upřímný film. A mě se líbil. 75% ()

Guzo

Prvních a posledních 15 minut mohlo být dotaženější, ale prostřední část je taková "feel good", kde klukům fandíte, i když je jasné, že by tak asi nevydrželi měsíce a budou se muset vrátit domů. Líbilo se mi i obsazení, navíc postava Biaggia je tu příjemné oživení. 75 % ()

andalin

Únik od rodičů, odstřižení od reality. Jen dva kluci, chýše uprostřed ničeho a jeden podivín, kterému se báli říct ne... Film dýchá svobodou, má jedinečnou atmosféru a svoje kouzlo, které mi každých pět minut připomínalo, že život je jen jeden a mladí už mám za sebou. :/ Výborné herecké obsazení. ()

Firebug

Jo, jasné... Má to předem odhadnutelný příběh a postavy jsou zjednodušené archetypy. Nic nového, nebo nedej bože objevného se nekoná, ale stejně jsem si to užil. Nevím, zda za to můžou nostalgické vzpomínky na dobu, kdy jsem si podobně naivně představoval "dokonalý život bez rodičů". Já jsem ovšem v té době navštěvoval první stupeň základky a ve snímku mě ta naivnost odrostlejších dětí trochu mátla, ale co já o dnešních teenagerech vím... 3-4* velkoryse zaokrouhlené nahoru pro filmek s fakt pěknou atmosférou :-) ()

DavidS.

Jeden se vždy rád přiučí něco o rasismu (Irové jsou černoši z Evropy) nebo o stavitelství (ukradená klouzačka může nahradit schodiště), ale už se toho zase nedozví tolik o dospívání ani revoltě, protože naši tábořící hoši se chovají jako by jim bylo deset...Neškodné indie, i když záškodníka Biaggia bych v lese potkal nechtěl :) ()

Chmur

Celkem milý film s naprosto průhlednou zápletkou. Od začátku je jasné jak to skončí. Což by snad ani tak nevadilo. Horší je to, že film není moc vtipný. Až na Biaggia (Moises Arias). Ta postava nemá chybu. ()

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (více)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)