poster

Vražda prezidenta Lincolna (TV film)

 • USA

  Killing Lincoln

Životopisný / Drama / Historický / Válečný / Dokumentární

USA, 2013, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DENIROSIS
  ***

  ***1/2.(10.7.2014)

 • cheyene
  ****

  Prolnutí dokumentárního žánru s klasickým historicko-životopisným dramatem je zajímavé a přináší řadu zajímavostí o vraždě šestnáctého prezidenta USA, o jeho posledních týdnech života, o jeho vrahovi a následném dětí po atentátu. Filmem provází Tom Hanks, což je velké plus. Kladně hodnotím také poměrně zdařilý výběr herců pro historické postavy.(7.12.2013)

 • iCube
  ****

  Tento film nás doslova přenáší do roku 1865 a dává nám možnost sledovat tuto stěžejní událost amerických dějin z pohledu hlavních zúčastněných. Opravdu stojí za zhlédnutí. Režie tvůrčí skupiny Tonyho & Ridleyho Scotta a filmem provádí Tom Hanks (vzdálený Lincolnův příbuzný).(4.3.2013)

 • Slasher
  ***

  Tady máme hraně dokumentární atentát na Lincolna - jeho přípravy, samotného aktu, stíhání a dopadení JW Bootha. Hvězdnou perličkou je povídání od (spolu s prostřihy na) Toma Hankse. A ve výsledku je to sice řemeslně dokonalé, poctivé, ale velmi sterilní, což může být dáno nevelikou poutavostí té story samotné bez širšího zasazení do dějinného a sociálního kontextu… Ne, terčem je striktně story atentátu. Takže fajn, ale poměrně suchá hodinka historie, ze které si já osobně nejspíš neodnesu nic nového hodnotného.(5.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace