The World Made Straight

Jedného dňa zvedie osud dohromady mladíka Travisa Sheltona (Jeremy Irvine) a profesora histórie Leonarda Shulera (Noah Wyle), ktorý v minulosti urobil chybu, následkom ktorej ho opustila manželka s dcérkou. Teraz žije v ústraní a predáva drogy. Z pocitu viny, že prišiel o rodinu, sa začne starať o tridsaťročnú, drogovo závislú Denu (Minka Kelly).
Travis sa po hádke s otcom rozhodne opustiť rodičovský domov a plný beznádeje sa zatúla k obytnému prívesu, v ktorom Leonard žije. Neskôr, pri spoločných rozhovoroch, sa Travis dozvedá o svojich koreňoch, predkoch a o tom, odkiaľ pochádza, čo mu jeho otec nikdy neosvetlil a zrejme to ani nemal v úmysle urobiť. Avšak jednej noci, pri ostrej výmene názorov s otcom a paľbe urážok, sa Travis dozvie trpkú pravdu o svojom pôvode a o tom, akú úlohu v jeho živote zohráva fakt, že mu v núdzi poskytol prístrešie práve Leonard. (sochoking)

kaylin

Těchhle pomalých, drsných dramat je v poslední době nějak moc a trochu se mi začínají zajídat. Tenhle film ničím nevyniká, snad jen tím, že se zde objevuje pár herců, kteří jsou celkem známí, anebo jejich tváře možná rozeznáte, pokud si je představíte o 15 let starší, s plnovousem a obéznější. Jinak jsem se opravdu dvě hodiny nudil. ()

sochoking

Dráma z prostredia južanských vidlákov, kde osud zvedie dohromady mladého chalana Travisa, ktorý po ostrej výmene názorov sa rozhodne opustiť rodičovský domov. Prístrešie mu poskytne profesor historie Leonard, ktorý urobil chybu v minulosti a následkom ktorej ho opustila manželka s dcérkou. Teraz žije v ústraní a díluje drogy. Pri spoločných rozhovoroch sa Travis začína dozvedať o svojich predkoch a odkiaľ vlastne pochádza a rozhodne sa, že túto pravdu vypátra. Niečo podobné som ešte nevidel a súdiac podľa plagátu som sa tešil na nejaké akcie typu odplata, zúčtovanie a tak, ale ono to má trochu iný korienok. Rozhodne stojí za pozretie. ()

Lukariosa

Já zkrátka nechápu, proč se do p*dele někdo nemůže trochu chameleonovsky přizpůsobit a když už se na takový film dívá, tak popustit uzdu svojí přísný recenzentský povaze a...zkrátka se jen dívat... Fajn muzika, Noah Wyle vypadá jako několik hipsterů, který jsem potkal včera na Václaváku (a to není vůbec kritika :D ) ..jasně, děj ušel, ale...dle mýho dobrý.. ()