Leatherface - zrození

• USA Leatherface (více)

Film předchází událostem původního snímku Texaský masakr motorovou pilou (1974) a přiblíží nám zrod legendárního masového vraha, známého jako Leatherface (Kožená tvář). Dospívající Leatherface uteče z psychiatrické léčebny spolu se třemi dalšími pacienty a unese mladou zdravotní sestru. Na stopě je jim však muž zákona toužící po pomstě. (Spidey3)

iXtr3m3

Náhodou veľmi slušný zárez do série. Neurobí ani hanbu, ani nie je úplne zbytočný, keďže ukazuje Origin všetkého. Gore scény boli veľmi dobré, psychiatrický ústav a jeho obyvatelia ušli a výsledná skupinka "utečencov" bola správne trafená k dobrému pozeraniu. Neľutujem. ()

borec999

Mám z tohto prequelu zmiešané pocity. V prvom rade, neviem či by Bustillo a Maury nespravili lepšie ak by daný scenár nesfilmovali s iným názvom a úplne mimo TCM série, keďže rodine Sawyerových a samotnému Leatherfaceovi sa nevenuje až toľko priestoru (v centre sú skôr mladí utečenci z psychiatrickej liečebne) a za druhé, prerod jednej z postáv na Leatherfacea v závere nie je príliš uveriteľný. Inak je to film plný kladov a záporov. Plusom je akurátna dĺžka, zbesilé tempo kedy sa stále niečo deje, veľa kreatívnych vrážd, krvi a gore ktoré režisérske duo skrátka vie a v neposlednom rade i slušní herci (Lili Taylor z Conjuringu, šerif Stephen Dorff i Jessica Madsen hrajú nadštandard). Film je vcelku nekompromisný, ale často aj dosť nelogický. Máme tu totiž šialenú rodinku Sawyerových, utečencov z psychiatrie a do toho sa mieša ešte psychicky nestabilný šerif. Niektoré rozhodnutia a killy sú vďaka psychickému stavu postáv prekvapivé, ale na strane druhej tých bláznov je tu až moc a film je potom ako celok objektívne strašne blbý a nelogický. Ako béčko s vysokým bodycountom a nadštandardným gore na 1 či 2 pozretia Leatherface obstojí, ale v rámci série (ale i mimo nej) to určite nie je žiaden zásadný kúsok. 55% ()

Corpsegrinder

Problém je v tom že to 90% stopáže vypadá jako by se to jen přiživovalo na značce, protože s TCM to nemá nic společnýho ani jako origin titulní postavy, která je víc jak půlku filmu relativně normální až se z ní během jedný scény jako lusknutím prstu stane magor. Tenhle průser je vina toho že se scénář zoufale snažil nás diváky přesvědčit že Kožeňák je někdo uplně jinej z tý party. Každopádně v posledních 10 minutách dojde na slušný zabití motorovkou a klasickou naháněčku která je tak dobře natočená že mi skoro ukápla slza nad těma sračkama co se děly celou hodinu předtim. Promarněnej potenciál v praxi. ()

666Carnage

Objevil se z čista jasna a je hodně povedený. Tohle je moc super film. Vůbec jsem nečekal, že to bude takto povedené. nějací známý herci tam jsou a vraždy jsou super a scénář vůbec neni pitomej. Stopáž akorát na tohle dílo a fakt to mělo vše co to mělo mít. A hlavně to dávalo i smysl. The Immortal Iron Fist neni zase tak immortal. Top 10 2017. 75% ()

Mičl

Taková slabší kriminálka s mírně hororovými prvky. Po slibném začátku v podobě perverzní oslavy narozenin a prvního mordu film sklouzne k divné fázi psychiatrického dramatu, aby se přes výše zmíněné krimi dostal ke klasické vyvrazdovačce a mohl si alespoň trochu říkat horor, možná trochu i takovej Bonnie a Clyde se všema těma buranama. Celkově se film hodně hledá a my s ním můžeme hledat kdo z těch krejzy týnejdžrů je vlastně leatherface. Není moc co vyzdvihnout snad jen dobrý výkon Lily Taylor v roli vidlácké mámy, nebo tety možná obojího. ()

AdamesWWE

[5/10] Trailer nasvedčoval tomu, že to bude kvalitná vyvraždovačka, čomu som aj po úvodnej scénke veril, ale vzápätí po rozbehnutí príbehu začala kvalita filmu rapídne klesat. Môže zato hlavne pomalé tempo, ktoré sa po svižnom úvode neskutočne vlečie, hlavne stred filmu kde sa dajú "mladí" na útek. Ku koncu sa to opäť trochu rozbehne, ale veľké mínus je malé množstvo krvavých scén a bohužiaľ nulová atmosféra. Ale aby to neznelo úplne kritický, úvod bol skvelý a pár svetlých momentov film ponúkol. ()

Knowho

První půlhodinka není moc špatná a i docela rychle uteče. Jenže pak po zhruba 40 minutě, začíná pekelné muka! Naprosto vypatlaný příběh, u kterého jsem myslel, že ho nikdo v téhle sérii netrumfne! (Z omylu mě vyvedl TCHM2022) Jediný plus na celém filmu je Finn Jones (aka Iron Fist, předtím, než se z něj stal Iron Fist.) A to je fakt málo. 3,5/10 ()

Gray Wolfman

Texaskej masakr je mrtvej. Kdyby to byl jen film o magorech, který zdrhaj z léčebny, tak ještě budiž... Ale prequel k takový klasice, to snad nemohli tvůrci myslet vážně. Měl to bejt pořádnej exploitation / slasher plnej brutality, hnusu a perverzností. A co jsme dostali? Prachobyčejný útěkový béčko s pokusem o nějaký gore, ale pro tuhle legendu příliš slabý, hnus tam chyběl úplně a ta rádoby perverzní scéna mě nechala taky nejak chladným... Už nechte Leatherface v klidu odpočívat, zaslouží si to... ()

Asmodin

Při sledování zjistíte, jak moc záleží na detailech a jak málo stačí ke změně alespoň filmového osudu. Tajně jsem doufala, že to skončí happyendem a kdyby nebylo pokračování tak i mohlo. ()

woodsman odpad!

pani tak tohle bola riadna sracka jezis zlate stare texaske masakre fak odpad a ta uchilaren s tou mrtvolou to bol riadny shit ()

Smokey1468

Konečně jsem se dočkal. Miluju Texaske masakry a tenhle prequel mě nezklamal. Skvělý soundtrack, herci a sakra, že pořádné gore, které k téhle sérii bezmyšlenkovitě patří. Já se bavil. ()

MiaMahoney

Jeden by si pomyslel, že když si pustí Koženoxichta, bude mu naservírován životopissný dokument o Benu Aflektovi, Árným Černonegrovi nebo Tetanovi Hanxovi. A ono prdlajs, místo toho se koná exkurze do texaského widlákova, kde již několik let koroduje motorová pila, kterou se rozhodlo duo Saša z Bastily a Žužulián z Mauriciu oprášit, promazat a nechat zahryznout do těl nových obětí. Je to takové obyčejné a vcelku zbytečné vaření už několikrát převařené vody s docela dobře hrající Tejlorkou a když si k tomu najdete ještě i druhotnou zábavu typu Domácí masakr napařovací žehličkou, tak to bude odsejpat a na ty tři to asi i dosáhne. ()

Hernycztek

Tak jsem se dočkal jednoho z posledních vyhlížených hororů letošního roku a nemohu říct, že bych nebyl spokojen, on to nakonec bude nejspíš nejlepší horor co tu zatím letos máme. I když jsem si po shlédnutí traileru říkal, že to bude průser, protože všechno důležité z filmu je obsaženo v něm, tak opak je pravdou. Od samého začátku to má perfektní vizuál starého Texasu a vypadá to velmi důvěryhodně. Vzhledem k v kusu pánů režisérů se dalo očekávat, že se toho nebudou bát a přitlačí na pilu (oficiálně sice až ke konci:)) a taky, že se nebáli, protože mimo litry krve dojde i na pár pěkně nechutných scén, a těch není nikdy dost. Co se musí vyzdvihnout je luxusní soundtrack a skvělé herecké obsazení, jak rodiny Sawyerových, tak bláznů z ústavu. I když jsou to kromě Lili Taylor absolutní nováčci na herecké scéně, tak se jim jejich ,,debut" dle mého povedl na výbornou. Na co se mi nejlépe dívalo byl šerif, který si jel podle svých pravidel a nehleděl na zákony, přesně tak si to v té době představuju. Na rodinnou farmu, kde dojde konečně na tu motorovku, na kterou všichni čekají, se dostáváme až v posledních 20ti minutách, ale s tím musel počítat každý, kdo věděl, že tenhle kousek vznikl za účelem přiblížení zrodu legendárního Leatherface. Takže ne, happy endem to skončit nemůže. No i když nedokážu vymyslet žádná negativa, pocit mi zakazuje udělit plný počet. Každopádně je to povinnost každého fanouška brutalit, protože letos už má šanci na překonání snad jen ,,Jigsaw". ()

no2

3/10 - Druhý film režisérské dvojice Bustillo a Maury, který jsem viděl a který mě opět nezaujal. Už docela opěvované, ale pro mě brakové À l'intérieur (2007) byla ztráta času a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Inspirace Zombieho The Devil's Rejects (podle mě další přeceňovaný film) byla zjevná, po celou dobu jsem si připadal, že sleduji nepříliš záživný béčkový/céčkový gore o partě uprchlých chovanců než film o legendárním masovém vrahovi. A když už jsme u inspirace filmy R. Zombieho, tlusťoch mi zase příliš připomínal Michalea Meyerse z remaku Halloween (2007). Originální The Texas Chain Saw Massacre je hororovou klasikou a jeho remake z roku 2003 nechutná jatka s ponurou, depresívní atmosférou, Zrození je bez atmosféry, výraznějších postav a snadno zapomenutelné. Do odpadu! to má sice ještě daleko, ale i tak to vypadá, že to s touto režisérskou dvojicí vzdávám... ()

Flopik

Keby sa to nevolalo Leatherface a skúsilo by to ísť troška originálnejšie, určite by to malo lepšie hodnotenie. Takto veľa ľudí čakalo asi niečo iné. Pri tom ako horor to nie je vôbec zlé. Brutalita výborná, zabíjania je dostatok a niektoré scény stoja zato. Postavy troška horšie a hlavná hrdinka, aj keď Vanessa hrá skvelo, tak aká je krásna taká je sprostá. A robí jedno hlúpe rozhodnutie za druhým, ako keby si hádzala mincou a vždy jej padla tá najblbšia možnosť čo spraviť. Preto aj na konci dopadla ako dopadla. Popravde ale za gore, brutalitu doporučujem. Silnejšie 3*. ()

TheSpearCZ

Má to všechno a nic zároveň!!!... Film vás ihned přenese do old-schoolových šedesátých let a to dělá parádní atmošku po celou dobu, jenže poté přichází sanatorium a já si říkal, jestli má cenu film stále sledovat... no a vyplatilo se! Po nudné pětadvacetiminutovce se nám tu rozjela rodina Sawyerových (parádní Lili Taylor!) a došlo i na "menší větší" gore. Finální scéna mě jen utvrdila v relativně krásný průměr. Jako slasher to svůj účel splnilo, ale po druhé už bych to viděl nerad. Čisté 3* ()

Aurus

Film jsem nikdy celý neviděl a tak dneska jsem se naněj kouknul od začátku do konce a musím říct že jsem velmi překvapen jak je tenhle film dobrý. Když jsem viděl hodnocení že má 50% tak jsem si řekl že to asi moc dobrej film nebude ale mílil jsem se. Tenhle film si zaslouží 65-68%. Herecké výkony, příběh, hudba, postavy a prostředí jsou velmi dobré. Tenhlr film má 50% nezaslouženě. Zamě 75%. ()