Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Lucas87

Potvrdilo se co má velkou reklamu, stojí za nic. I když scéna s vrtulníkem či kluzákem byla milá. Hudba od Ellie Goulding to krásně podbarvila. ()

Jakubik

V podstatě by se komentář k tomuto filmu dal shrnout párem celkem ohraných slov. A to konkrétně „Mnoho povyku pro nic“ ale trošku se tu rozepíšu. Film je ze začátku průměrný a v druhé části podprůměrný. To v čem mám být film „jedinečný“ je tu zachyceno velice zřídka a ještě kvůli větší „přístupnosti“ řekl bych v o dost měkčím podání. Ten film uchlácholí maximálně puberťačky. Věřím, že kniha může být do jisté míry poutavá protože každá žena pro které je kniha psána má jinou představivost. Jediná verze, která by mohla mít v u dospělých je vyloženě pornoverze. Jestli taková je nebo není nevím, ale věřím, že by u dospělých diváků měla větší úspěch než tahle nahatější verze Stmívání pro 12 letý holky. O zbytku netřeba psát obrázek si udělá každý sám… ()

Ondr@932

No docela zklamání, když už to mělo být o sexu a mučení tak toho tam mělo být víc a ne jen ke konci pár minut. Tudíž jinak docela nuda. 50% ()

tomik99

Stálo mě to dlouhého sebe přesvědčování, zda se vůbec mám podívat na tento film. V prvních třiceti minutách jsem byl příjemně překvapený a říkal jsem si, že to není tak hrozný, jak jsem to původně očekával. Příjemní herci, příjemná atmosféra a dokonce i příjemná romantika – to vše se děje v úvodních třiceti minutách, a kdyby to takhle pokračovalo i dál, divil bych se, co všichni proti tomu snímku tak mají. Po zahřívací půl hodince ale přijde naprosté peklo, kdy jsem každou chvilku koukal na hodinky a čekal, kdy film skončí. Film je skutečně jen o tom jednom, víc snad není ani potřeba říkat. Herci jsou sice fajn, co se týče romantických scén, ale když jsou svlečení, nechápu, co muže může přitahovat na bezprsé herečce v bombarďácích z 90. let a to samé platí i u druhého pohlaví. Jak tedy hodnotit zbylou hodinu a půl? Naprostá bída! Jednu hvězdičku dávám za příjemný úvod a druhou za povedený soundtrack. ()

bjukenenen odpad!

Vysoce vzrušující film, který narovinu ukazuje choutky všech žen a několikrát i nahatý zadek divného pána. Skvěle vystavený příbeh doplňují geniální herecké výkony a erotické dusno je cítit všude kolem. Cítím ho ještě teď a to jsem film zhlédl včera. Existuje prý i sestříhaná vietnamská verze, která neobsahuje žádné erotické scény - dle mě lepší volba, protože herecké výkony budou mít ještě lepší šanci vyniknout a jednoznačný adept na Oscara za nejlepší film. ()

Plechpetr

Průměrná slaďárna podle úplně nejlepší knížky na světě. Teda nejlepší alespoň pro průměrně nadržené patnáctky, které ještě nevědí co vlastně chtějí a tak nějak doufají, že spadnou do náruči vášnivého kolemjdoucího, který jim zaplatí tolik blbostí, kolik si jich jen dokáží navymýšlet. Hlavně když je pak Někdo bude moct nezkrotně píchat , až se z nich bude kouřit. Pravdou je, že film svižně odsýpá, nemá slabé místo jako takové (nudné). Naproti tomu je nevýhoda, že film je vlastně prázdný, a svým způsoben nedává smysl. Jestli u tohohle mají holky vlhnout a toužit po nezkrotném zážitku s panem Greyem, pak musím podotknout, že by to mohlo fungovat dobře. Ovšem chce to jiné herce. A když pak ke konci filmu zjistíte, že vlastně film (jak poslední dobou bývá docela častým, špatným zvykem) končí otevřeně, a ještě k tomu vlastně o ničem nebyl. No. 3 hvězdy za průběh dát musím. Ale vidět znovu to nehodlám. Takový boom kolem toho, a kde nic tu nic. Vlastně jen šoustačka. A i to stálo za ho...bačkoru. ()

shereen

Že by podle jedné z nejhorších kdy vydaných knih vznikl kvalitní film je prakticky nemožné. Je to nuda, nuda, pitomoučká naivní nuda. Nechápu, jak se z předlohy mohl stát takový fenomén. Není na tom nic zajímavého, opravdového, inteligentního a dokonce ani sexy. Film Sekretářka je ve všech zmíněných ohledech mnohem lepší a to tam je té nahoty méně. ()

Kalimero13

Co blázníte, vždyť je to první hodinu a půl sympatická romantická komedie. Komu vadí, že se smějete i tam, kde to režisérka nepředpokládala? Když se však posledních 20 minut začne formovat opravdový film s opravdovou zápletkou a emocemi, stopáž končí. Mám rád filmy s otevřenými konci. S useknutými nikoliv. ()

Torgal

Najväčšie sado-maso pri tomto filme nezažíval žiadny z hercov, ale ja ako divák čo som si ho dobrovoľne pustil. Za dve hodiny sa okrem štvrťhodinky celkom normálneho sexu nestane absolútne nič zaujímavé, dočkáme sa len nekonečných tlachov o dominantoch a submisívoch. Skrátka nuda na zdochnutie. Technicky niet čo vytýkať, ale predloha je očividne tak strašná, že toto by nepotiahol k priemeru ani Cameron. 3-/10 ()

Whitebeard

Tohle mohl vážně natočit kdokoliv a jakkoliv, aby se to ženskejm líbilo a vydělalo to. Nicméně tohle bylo strašně mizerný. Knížku jsem nečetl a samozřejmě se ani nechystam, ale z filmu je cítit, jak strašně moc se snaží zobrazit detaily knížky, na kterých ženský asi ulítají nejvíc. A tyhle detaily jsou maximálně otravný. Cucání tužky bylo asi nejhorší. Stejně tak podsouvání podstaty knížky, kdy se snaží mladá slečna svého prince změnit. Je to tak strašně okatý a nezaobalený, až to bolí. Takže místo, aby člověk, co nikdy knížku nečetl, se postupně prokousával a přicházel na gró filmu, je mu v podstatě od začátku podsouvaný spolu s otravnýma a nudnýma pasážema, kde se nic neděje a film vůbec neodsejpá. Zarážející je taky ta plejáda naprosto zbytečných postav, o kterých se dozvíme tak možná jméno, jako třeba José, Greyovo údajně nepovedenej bratříček nebo vlastně i Any maminka, za kterou se rozjede přes půl světa, aby s ní byla jedna srdceryvná scéna, ve který se nic neřeší. Chápu plně frustraci chlapů nad tímhle "filmem" a kdo do teď odolával, snažte se o to co nejdéle, poněvadž není o co stát. Za mě lepší 2*, asi za snahu (sice nevim koho), ale znám spoustu romantických komedií, co byly lepší a spadly mi do průměru. Zařadit tam tenhle kousek mezi ně, tak je urazim. ()

GIK

Moc jsem od toho nečekal a byl jsem celkem příjemně překvapen. Nezačíná to zrovna světoborně. Američanka je vyplesklá z velkoměsta a mrakodrapů, jako kdyby vživotě nebyla v Americe. Zaparkuje přímo před vchodem do věžáku, jako by se nechumelilo. Její spolubydlící je šílená figura. To asi aby lépe vynikla krása Anastasii, která se pro roli výtečně hodí. Miliardář nic moc. Takhle suverénní by mohl být zrovna tak prodejce hrnců. Nejlepší částí filmu je pak sekvence s vrtulníkem. Doslova pohádková scéna, kdy snad každej romantik by chtěl bejt na místě zazobance a svou milou jen tak svézt famózní helikoptérou a ještě k tomu v noci za umělýho osvětlení! Ňáký Ferari se může jít vycpat. Erotika tak akorát. Žádný péčko se naštěstí nekonalo. Pak je ještě jedna dobrá scéna, tentokrát s větroněm. Rejža asi musí bejt letec. Konec jsem moc nepobral. Holka dostane, to co chce - a mohlo by to být mnohem horší - a ještě se jí to nelíbí. Ale už se točí pokračování, tak uvidíme, jak se to vyvrbí. ()

PEZ

Súhlasím s Cervenakom. Taký lepší Twilight. :) Má to peknú kameru a ani hercov nevybrali úplne zlých. Horšie je to so scenárom, ktorý nejde do hĺbky a keď už človek pristúpi na tu naivnú hru, tak záver zmetie všetkú snahu zo stola a ocitneme sa v teenagerskej kolonke, nie moc vzdialenej od "Tak jde čas". :) Vidieť to v kine, tak ten záver by ma neskutočne nasral (napriek tomu, že si som vedomý knižnej a teda aj plánovanej filmovej trilógie). Preto iba 2*. ()

Kingjiri

Scénář je plnej stupidních dialogů a nepochopitelnýho chování postav, což krásně ilustruje scéna, kdy Christian Anastasii sdělí, že se nikdy nemiluje, nýbrž jenom "tvrdě šuká" a nikdy s nikym nespí v jedný posteli, aby jí vzápětí něžně odpanil a ulehnul s ní do postele. Příběh je brakovou červenou knihovnou, kterou se tvůrci snažej rozmělnit erotickejma BDSM scénama, který by však musely být při nejmenšim o něco explicitnější a mělo by se jít spíš na věc než o tom jenom žvanit, aby opravdu zaujaly. Jedna hvězda za nechtěně vtipný scény (Christianova starost o opilou Anastasii, aniž by se pořádně znali; přerušení sexu kvůli návštěvě Christianový matky nebo Anastasina otázka "Budeme se teď milovat?" byly fakt epický momenty). Druhou hodně slabou hvězdu bych byl ochotnej dát za odhalenej hrudník Dakoty Johnson, kdyby nepřípomínal "lentilky pod kobercem". ()

anitae

Padesát odstínů nudy, úplně o ničem, kdyby tam nebyl hodně nevěrohodný sex ....Zlatá knížka, i když to taky nebyl zázrak. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva