Padesát odstínů šedi

• USA Fifty Shades of Grey (více)
Trailer 1

Tichá a nenápadná studentka anglické literatury Anastasia je pověřena připravit rozhovor do studentského časopisu s úspěšným podnikatelem Christianem Greyem. Už během prvního setkání mezi nimi přeskočí jiskra. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich další pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný, a ve zlověstných náznacích mluví o svém osobitém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu i charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží, ovšem za vlastních, specifických podmínek. Po počátečním oťukávání se mezi oběma vyvine pouto, které Anastasii přinese intimní zkušenosti, které by od vztahu s Christianem nikdy neočekávala. (TV Nova)

Recenze (1 508)

Shaleman odpad!

Tak jsem ten kolík pro ženský taky zkusil... Rosamunda Piltcherová, nebo jak se ta Němka jmenuje, vyšpuluje v kontextu řiť na usínajícího diváka a řve po vzoru zakomplexovaného miliardáře: "To je padesát odstínů šedi! To nemůžeš pochopit!" Takže kdo chce porno ať mrkne na Adelle a kdo chce sado maso praktiky ať sjede Trierovu Nymfomanku. Tohle je jen blábol, který po desáté večer nechcete vidět, pokud jste noční tvor a nechcete spát. Tohle vás 100% uspí. ()

Ondr@932

No docela zklamání, když už to mělo být o sexu a mučení tak toho tam mělo být víc a ne jen ke konci pár minut. Tudíž jinak docela nuda. 50% ()

s1r1us

Viděl jsem prvních 15minut. Takže hodnotit nebudu. Doufal jsem, že nabízí i druhou linku pro pánské publikum, tj. nezúčastněné pozorovatele. Pro ty, co nečetli knihu a nepřišli jen na její vizualizaci. Bohužel. I tak se mi ale nechce věřit, že taková klišovitá plytká červená knihovna by byla bestsellerem, nechybí ve filmu něco? A nebo se to časem rozjede? A něco pozitivního? Pokud bych si dovolil něco hodnotit hvězdičkami tak docela povedený soundtrack odpovídající žánru. ()

bjukenenen odpad!

Vysoce vzrušující film, který narovinu ukazuje choutky všech žen a několikrát i nahatý zadek divného pána. Skvěle vystavený příbeh doplňují geniální herecké výkony a erotické dusno je cítit všude kolem. Cítím ho ještě teď a to jsem film zhlédl včera. Existuje prý i sestříhaná vietnamská verze, která neobsahuje žádné erotické scény - dle mě lepší volba, protože herecké výkony budou mít ještě lepší šanci vyniknout a jednoznačný adept na Oscara za nejlepší film. ()

Plechpetr

Průměrná slaďárna podle úplně nejlepší knížky na světě. Teda nejlepší alespoň pro průměrně nadržené patnáctky, které ještě nevědí co vlastně chtějí a tak nějak doufají, že spadnou do náruči vášnivého kolemjdoucího, který jim zaplatí tolik blbostí, kolik si jich jen dokáží navymýšlet. Hlavně když je pak Někdo bude moct nezkrotně píchat , až se z nich bude kouřit. Pravdou je, že film svižně odsýpá, nemá slabé místo jako takové (nudné). Naproti tomu je nevýhoda, že film je vlastně prázdný, a svým způsoben nedává smysl. Jestli u tohohle mají holky vlhnout a toužit po nezkrotném zážitku s panem Greyem, pak musím podotknout, že by to mohlo fungovat dobře. Ovšem chce to jiné herce. A když pak ke konci filmu zjistíte, že vlastně film (jak poslední dobou bývá docela častým, špatným zvykem) končí otevřeně, a ještě k tomu vlastně o ničem nebyl. No. 3 hvězdy za průběh dát musím. Ale vidět znovu to nehodlám. Takový boom kolem toho, a kde nic tu nic. Vlastně jen šoustačka. A i to stálo za ho...bačkoru. ()

burton

Podle některých zdejších nízkých hodnocení a otrlých komentů typu: film začal 5 minut před koncem, žhavé jako rozbité topení,neskutečná nuda bez náboje, nevyvážený poměr bičování a cukrování" se může zdát, že především zde přítomní muži by erotické hrátky, sex a dominaci, zmákli tisíckrát lépe a mučivěji. Docela bych to chtěla vidět. Dakota je krásná a její postava vůbec není nudná. Je ohromená, trošku paralyzovaná, zvědavá, nezkušená, zamilovaná, všechno to v ní vidím, zahrála to skvěle.. Jamie je bezvadný, pěkný chlap a role složitých magorů - The Fall - mu jdou přímo od srdce :). Láska je slepá, má mnoho tváří a podob, je nevypočitatelná a tenhle film není jen o erotice a sexu, ale i o ní. Erotické scény jsou natočené moc hezky, citlivě a právě to, že není vidět "všechno", vám ponechá krásně rozvinout vaši fantazii, musíte si představit, že jste tam VY. PS: jestli tedy nějakou fantazii máte a nejste úplný citově, eroticky a sexuálně vyždímaný cynik s malým E a ještě menším P. ()

shereen

Že by podle jedné z nejhorších kdy vydaných knih vznikl kvalitní film je prakticky nemožné. Je to nuda, nuda, pitomoučká naivní nuda. Nechápu, jak se z předlohy mohl stát takový fenomén. Není na tom nic zajímavého, opravdového, inteligentního a dokonce ani sexy. Film Sekretářka je ve všech zmíněných ohledech mnohem lepší a to tam je té nahoty méně. ()

Fujara777

Ach, jaj. Príbehovo nič moč. Uveriteľnosť Christiania takisto. Prehľad rôznych nástrojov, ktoré majú spôsobovať sexuálne vzrušenie. Ale keď sa nimi v snímke nenarába veľmi veľa, nepôsobia na diváka až takým vzrušivým dojmom. Erotika je prekvapivo, vzhľadom na záujmy Christiana, založená na jemnostiach. Nesadlo mi to. ()

MickeyStuma

Velmi netradiční snímek, jaký tu vskutku dlouho nebyl. Romantika, touha, sexualita. Atmosféra podpořená velmi povedeným soundtrackem vytvářející romantické touhy po lásce, štěstí a sexuálního opojení. Co tu oproti romantickým komediím logicky není, je humor, komediantství, švih a živost. Tady se jedná pouze o opojení dvou lidí pohybující se na hranici lásky, přitažlivosti, pomalého rozjímání a štěstí. Myšlenkové pochody a chování je tak pro mnohé naprosto tak nepochopitelné, že je snímek tímto složitější než se zdá. Mnohé se tu bez vysvětlení jen naznačuje, mnohé je vytvořeno bez aspektu a sounáležitosti. A tak je snímek určen jen pro velmi malý okruh diváků a není to ani na škodu.   ()

tančísvlky

Tak nejako tradične sa kontraverzné diela dostávajú do problémov pri hodnotení. Aj tu sa na "šedivosť" hádže hnoj, ale zaslúži si to tento film? Mám pochybnosti lebo je pekný. Vytesňujú sa tu zbytočnosti a vata, čo je príkladné. Venujú sa tu len dve osoby sami sebe. Je tu vidieť určitá empatia pre psychično. Dakota je veľmi podobná aspoň pre mňa herečke menom Rose Byrne a kamera ju má rada. Svet pokročil a je len ťažko možné vyznať sa v dave. Je veľkým plusom, že sa točia pokračovania a séria má rozhodne čo ponúknuť aj v budúcnosti. Tento film má na to, aby si tunajší recenzenti vylepšili na neho pohľad a mali s ním trpezlivosť. Stojí za to si ho pozrieť a dať mu šancu. Je viac ako dobrý ... ()

Darren98

Při monumentálním omezování významu a veškerého smyslu příběhu na předvádění konkrétní erotiky, skutečným znakem mizerné kvality je neuvěřitelná absence závěru. Šedivá část ságy nemá závěr, scény jednoduše přestanou pokračovat. ()

mira.l

Po delším odkládání, neznaje knižní předlohy, která zrovna neoplývá nadšenými hodnoceními, jsem se odhodlal a pustil se do toho. Základní kostra příběhu je skoro by se dalo říct až notoricky otřepaná, celkem pohledná, ale velmi nenápadná a sebevědomím neoplývající studentka potká Pana Dokonalého, pohádkově bohatého, nezadaného chlapa, a jiskra přeskočí vlastně na první dobrou. Pak je to takový ping-pong toho, jestli k sobě najdou či nenajdou cestu. Což o to, cesta by se našla, leč Pan bohatý Dokonalý má takovou trochu netradiční zábavu, kterou praktikuje ve velmi bordeliózním, leč luxusně a dokonale vybaveném šmajchlkabinetu. Zkrátka nemá rád, když mu žena odporuje a má rád, když ji může trochu "podusit". No a studentka na konci filmu Pana Dokonalého opouští, protože trochu ve svých praktikách přestřelil. Popravdě řečeno, čekal jsem to horší. Pro začátek průměrné tři, uvidíme, co se z toho vyklube dál. ()

GMVajgl

Tímto můžeme oficiálně prohlásit ženské pokolení za stejný povrchní materialistický nadržený prasata, jako jsme my muži. A není na tom nic špatného. Tohle je každopádně pornografie a já se docela dobře bavil. ()

oli009

Zdaleka to není taková katastrofa, jakou by jeden na základě některých zdejších komentářů mohl čekat. Filmařsky je to poměrně slušně zvládnuté a má to skvělý soundtrack. To ovšem bohužel co do výčtu pozitivních aspektů tohohle filmu představuje všechno. Dějově i charakterově je to ploché a nezáživné a překvapivě mi to moc nesedlo ani herecky. Snad kdyby se spojily všechny tři díly do jediného, tak by to bylo lepší. Rozhodně mě ale baví hysterie, kterou celé tohle dílo před lety rozpoutalo, ačkoli mi to přijde vskutku směšné a zcela zbytečné. Nemůžu si pomoct, ale vždycky si pak vzpomenu na Larryho Flynta, který už dávno dobře vystihl, jak moc pozornosti (negativní i pozitivní) poutá, co se odehrává v ložnicích našich i druhých, a jak chladnými nás nechává násilí u nás i u druhých. Smutné ale pravdivé. ()

bakeero

Nejvíce mi k tomuhle filmu sedí žánr sci-fi komedie. Tak neuvěřitelné chování postav jsem totiž dlouho neviděl. Alespoň, že se tomu člověk může zasmát. I když asi jiným způsobem, než tvůrci zamýšleli. Jinak nuda. Více na Filmfanatic.cz. ()

rvp

tak jsem ten zázrak teda viděl, abych trochu porozuměl davovému šílenství... ze začátku rovnou říkám, že to co tam divačky hledají tam asi najdou :-) Knihu jsem nečetl, takže komentuju pouze film. Nemá to příběh, to jsem ani nečekal, ale ty dialogy... strašně nepřirozené, taková telenovela style, později už jsem to naštěstí přestal vnímat. Co mě však bude asi i strašit ze spaní, je ten její vyděšený pohled a neustálé se kousání do rtu od začátku filmu až dokonce. Otřes. Porno se nekoná, inkriminované scény mi nepříjdou odlišné od jiných filmů. Abych to uzavřel nudil jsem se. Dával bych dvě hvězdy, ale za iritující Dakotu Johnson *. ()