Hugh a kuřata

• Velká Británie Hugh's Chicken Run

Citujme, co říká Hugh: „V souvislosti s tímto trojdílným seriálem jsem si dělal velké naděje: chtěl jsem jednou provždy změnit způsob chování, prodeje a konzumace našeho oblíbeného pokrmu – tradičního anglického kuřete. Věděl jsem, že to nebudu mít lehké, ale upřímně řečeno, vůbec mě nenapadlo, že s tím bude tolik práce, která navíc vyplní všechny mé dny. Abych dokázal svou pravdu, rozhodl jsem se k založení vlastní experimentální kuřecí farmy. Vzdoroval jsem vlastnímu městu, obrátil jsem se proti drůbežářskému průmyslu a vyrazil jsem do boje proti obchodním řetězcům v naší zemi. Někdy mám pocit, jako bych běžel hlavou proti zdi. Ale pak vidím, že pořad se odvysílal a měl úžasné účinky. V celé zemi se začalo šílet po volném chovu – a obchody nestačily plnit objednávky.” (oficiální text distributora)

majo25

Hugh si zaslúži môj hold za svoje neoblomné odhlodlanie v niečo, čomu úplne verí. Aj keď miera presvedčania druhých je niekedy na hranici až obťažovania. Doku-seriál celkovo je svojím spracovaním a pútavosťou ale len priemerný. ()