Samo, kupec a kráľ (TV film)

Historický / Drama

Československo, 1988, 84 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Asi sa nenájde o Slovanoch, resp. o kultúre našich prapredkov, ktorí žili na tomto území, staršia história, ako bola ponúknutá v tejto televíznej inscenácii. Za to má môj rešpekt. Aj keď polovicu snímku tvorí iba čisté rozprávanie (skôr monológy ako dialógy), druhú zasa flashbacky. Kvalitné herecké obsadenie a príbeh (aj keď asi viackrát vycucaný z prsta, pretože sa o kráľovi Samovi toho veľa nevie) však ponúkajú svoje.(16.12.2015)

Igric Ježec (Slovák) rozpráva a spieva Samovi (Jamrich) príbeh o jeho živote ako sa z malého chlapca stal kráľom Slovienov. autor: Ján Hudec(17.4.2015)

Inscenačná fikcia, nie je to lekcia dejepisu. Ako by aj mohla, keď o Samovi vieme akurát tak, koľko mal žien a detí. Ale herecké výkony skutočne umelecké, od Jamricha sa ani nedalo nič iné čakať. Príbeh je ale skôr dialógom, a preto nemôže nejak skvele zaujať.(1.5.2018)