Garm Wars

• Japonsko ガルム・ウォーズ (více)

sniper18

Toto už na prvý pohľad pôsobí tak neskutočne rozporuplne, veľkolepé prevedenie, ale relatívne nízky rozpočet, epický dej, ale dĺžka filmu ako pri nejakom priamočiarom béčku, k tomu tá vyrovnaná kombinácia sci-fi a fantasy, ktorá ma väčšinou odradí. Takže už dávno som si nepúšťal film, pri ktorom by som nemal ani najmenšieho tušenia, ako ma bude baviť a keby sa jednalo o americkú produkciu, tak by som to rovno vynechal, ale takto som Last Druid: Garm Wars hlavne kvôli režisérovi predsa len skúsil dať šancu a nakoniec som rád, páčilo sa mi to. Dlhší čas sa to síce stále nachádzalo na tesnej hranici medzi nápadito zaujímavým filmom a nejakým lacným brakom, ale predsa len som sa rýchlo pridal na tú prvú stranu, scén a momentov, ktoré sa mi veľmi páčili tu bolo celkom dosť. Dejovo je to síce aj napriek epickej téme podané úplne priamočiaro a aj dosť komorne, bez plnohodnotného úvodu a vlastne aj záveru, ale predsa len sa o celkovom univerze dá dozvedieť dostatok dôležitého a aj celkom zaujímavého, no ani inak mi ten jednoduchý dej nevadil, putovanie štyroch postáv z odlišných rás ma celkom bavilo, rovnako aj tie ich dialógy. Môže za to aj výber postáv, tých výrazných je minimum, ale hlavne Kevin Draund, Mélanie St-Pierre, ale celkom aj Lance Henriksen mi nadmieru vyhovovali. Ale hlavnú zásluhu má na tom nepochybne Mamoru Oshii, ktorý mi už dokázal, že to je kvalitný režisér so zaujímavými víziami. A tak poteší nielen výborná vizuálna stránka, ktorá sa hlavne štylizáciou postará o plno vydarených sekvencií, ale aj atmosféra a plno takých japonských maličkostí, ktoré mi vyhovujú. A Kenji Kawai sa postaral o atmosférickú hudbu. Plusom je aj niekoľko zaujímavých akčných sekvencií, ktoré síce nie sú v mojom štýle, ale po vizuálnej stránke sa mi páčili a hlavne na takú akciu v lese s obrami je radosť pozerať. Takže ma neprekvapuje, že takýto film mnohým nesadne, ale mne sa hlavne tá štalizácia mimoriadne páčila, takúto nápaditú vizuálnu stránku ocením omnoho viac, než tú pri neporovnateľne drahších, ale sterilnejších amerických blockbusteroch a ak náhodou bude pokračovanie, ako tomu napovedá záver, určite pri ňom nebudem chýbať. 72% ()

Tom_Lachtan

Chvílemi se to tváří jako zajímavá záležitost s trochou lacinější filosofie, chvílemi jako totální béčková konina se špatnejma hercema. A hlavně se tu krásně ukazuje, že na natočení dobrého akčního scifi filmu je prostě potřeba pořádnej (alespoň trochu) rozpočet (cgi animace tu vypadá jako z nějaké deset let staré videohry), krom vizuálu, který nedokáže využít celkem zajímavě udělanou technologii (lodě jsou super), ale hlavně selhává v ukotvení v reáliích světa, je tu spousta divných výrazů, naznačena velikost univerza, ale nic z toho není vidět, velmi brzy se děj začne soustředit jen na čtyři postavy a je to kurník špatně. Mimochodem, většina záběrů je dobře natočených, ale díky mrzkému rozpočtu a špatným hercům vypadají špatně, přitom, kdyby někdo dal Mamorou Ošiimu pořádnej rozpočet a bandu nemytých animátorů, tak by zrovna tohle v anime hávu vypadalo neskutečně dobře, takhle se sice režie i kamera snaží o anime stylizaci, ale nesedí to. A mimochodem, kdyby to bylo animované, tak nebude vypadat tak trapně, když po palubě vesmírné lodi pobíhá pes Baset a všichni se tváří, jaká je to úžasná, filosofická bytost plný vědomostí všehomíra. ()

honajz odpad!

Kdyby to bylo pětiminutové promo na počítačovou hru, dejme tomu. Ale tohle je blábol, rozdělený do tří kapitol (proč?), z depresivního světa, který se stane ještě víc depresivnějším. A těžko v tom i hledat logiku. Když se tvorové zde žijící a několik klanů již vyhladivších nerodí, ale jen replikují, jak je pořád možno furt někoho zabíjet a s někým bojovat? Když se tankem nedá jet dál, jak to, že když se objeví obři, najednou tank odhazuje stromy jako věchýtek? Počítačoví trikaři si zajisté vyhráli, některé scény připomínají spíše animované ťamanské omalovánky, a film stojí za to vidět jen kvůli stále charismatickému Lance Henriksenovi. A ten pes a jeho požehnání, to měla být parodie? Každou chvíli se někde počural, ale v lidech nebo co to tam na té planetě žije, má vzbuzovat nějaké emoce? Film, který odnikud nikam nejde, působí jako vycpávka mezi několika jinými filmy a jako určen jen pro ty, kdo o tématu něco vědí a žerou ho ke snídani s kečupem. Jako přehlídka filtrů a animace je to sice zajímavé, ale jinak nudné, zdlouhavé, o ničem, depresivní až depresivnější. ()

Morholt

Scénáristicky je to blbé až běda, ale ten vizuál i animace jsou parádní a třeba scény z lesního boje jsem si vrcholně užil. Bohužel jak všichni přítomní otevřeli zobák a začali mluvit, nadšení z triků opadávalo, což alespoň částečně vyrovnávala osvědčená jména přítomných herců. Jednou se to dá. 55% ()

kaylin

Ač jsem si na první pohled myslel, že se bude jednat jen o levné béčko, tak ve skutečnosti jsou zde prvky, na které jsem zíral s otevřenou hubou. Asi to je opravdu tím, že režisérem je tvůrce "Ghost in the Shell", ale v těch trikových scénách je to skvělé. Ty upovídané scény jsou skvělé mnohem méně, ale celkově dobré. ()

VanTom

To byl pilot? Vizuálně přitažlivá (stejným způsobem jako režisérův dřívější Avalon), ale příběhově sterilně plochá existenciální pouť nesourodé skupinky za "Bohem" v hrubě načrtnutém sci-fi světě (tématem klonovaných vojáků, kteří ani nevědí, zač bojují, odvozeným zase z The Sky Crawlers). Mamoru Ošii se očividně soustředil hlavně na souznění pěkně aranžovaných obrázků s hudbou, což jen podtrhlo celkový výraz "hraného anime". Nepřesvědčivé 3*. ()

iXtr3m3

Tak toto je iné intelektuálne pseudo-psycho-sci-fi-fantasy-(NE)akčná debilita, ktorú zachraňuje technické spracovanie a osadenstvo, ktoré žiaľ beriem len podľa mena, inak výkon určite len kvôli absencii akéhokoľvek náznaku deja a scenára je na úrovni reklamy v TV, t.j. stupídne, nikoho to nezaujíma, nikto o chvíľu nevie o ničom a nič si nepamätá. ()

Bozvav

Tak nevím, skvělá animace, super vizualizace, ale ten scénář běda přeběda. A takový to mělo potenciál, stačilo jen rozvést zápletku, zkrátit hluboké pohledy do nikam na polovinu, nebo je nejlépe vynechat a dát hlavním hrdinům možnost začít hrát. Dialogy mne nenudily, neb tam skoro žádné nebyly, za to spousta dlouhých hluchých míst, které měly asi dodat dílu mystično, ovšem efekt se jaksi nedostavil. Už dlouho jsem neviděla film, co by měl takový potenciál stát se trhákem, ale byl zmařen až běda. Chtěla jsem dát tři hvězdy, ale na protest za nevyužitou šanci dávám dvě lepší. Tak 50%. ()

Eduardo odpad!

Dialógové peklo... toto sa fakt nedalo dopozerať. Otrasné herecké výkony, prepálený vizuál (odporúčam slnečné okuliare) a slabučké CGI. Akčné scény sú ako tak pozerateľné, ale ten zvyšok je totálna uspávačka. Ako toto môže byť od režiséra Ghost in the Shell? ()

mimozakon

Celý čas som si myslel, že to je sfilmované nejaké anime alebo manga. Teraz tu pozerám, že nič také nie je. Niekto si len narýchlo vyštrikoval jednoduchý dej a to pekne depresívny. Boje a CGI sú parádne, ale to je tak všetko. Pripomínalo mi to niečo ako trailer k dune alebo C&C. Ak by bolo viac rozpočtu a vložilo by sa to do animácie, bola by to šupa akcia o hviezdu viac. ()

xzajox

Sci fi rozprávka, plná znakov anime (zásluhovu Mamoru Ošii - Ghost in the Shell), ktorá ma v prvej tretine úplne ohúrila animáciami, epickou hudbou, nápaditosťou čo sa týka technológií a zdanlivo kvalitným skĺbením animácie a živého prostredia + hercov. Celé to je zahalené v akejsi snovej atmosfére. Hercov som veľmi neriešil, pretože naozaj vyzerali, že to zvládajú veľmi dobre (dokonca aj Henriksen). Druhá tretina bola tak trochu útlm, no v pozornosti ma držal príbeh, ktorý sa veľmi zaujímavo a nepredvídateľne odvíjal. Začínali tu ale trochu priveľa kecať, pričom preberané myšlienky len nadhodili a ďalej nerozvíjali. Posledná tretina bola pre mňa sklamaním. Prišli chyby hercov, strihu, zlé zladenie CGI s prostredím, priveľa rečí a tiež pár dier v scenári. Hlavný fail tu vidím v postave psa s priblblým flegmatickým pohľadom. Točilo sa okolo neho toľko riadkov scenára a záberov kamery (dokonca aj čúranie), že by divák očakával od neho nejaký väčši zmysel... Prdlajs, proste natočili, ako čúra v lese! :-D Môj dobrý dojem ako tak ešte zachránila konečná animovaná scéna, no mohli ju ešte o minútku dve rozšíriť. Animácie som si naozaj užíval plnými dúškami. Koniec mohol byť trošku jasnejší a hlbší, ale dáva silné znamenie, že príde pokračovanie. Dávam 61% - silné 3* ()

Nobunaga

Trochu Final Fantasy, trochu Ghost in the Shell, hodně Neon Genesis Evangelion. Je to typické anime, jen v jiném, CGI hávu a skutečnými herci. Tomu odpovídá i střih a zpracování akčních scén, statických scén, i dialogů. Koneckonců i teologický námět, i samotné finále filmu. C´mon lidi je to anime, přestože s vklíčovanými herci. Stěžovat si na statické scény, rozjímání postav, či za vlasy přitažený scénář, je jako stěžovat si na Ámen v kostele. Jasně že to v kontextu se západním chápáním není bůhvíjaké veledílo, ale v rámci Anime žánru jsem byl spokojený. Za 4* . ()

numan

Vizuálně fascinující až hypnotická podívaná, plná mystiky, která působí jako začátek nějaké velké ságy. Mamoru Ošii je obrazoborecký bůh. Nemohl jsem oči odtrhnout a stále doufám, že bude i pokračování - i když podle negativního ohlasu mainstream požírající hloupé masy to na další díly bohužel nevypadá. Další film, který na 100% potvrzuje pravidlo, že ta nejlepší kultura dnes zůstává zcela stranou zájmu hlavního stáda. ()

kecal

Nádherné animace a strašně slaboučký scénář. Je to celé dělané spíše jako anime a to tomuto filmu dost škodí. ()