Garm Wars

Mamoru Ošii

Benoit Beaulieu

Kendži Kawai
  • Bozvav

Tak nevím, skvělá animace, super vizualizace, ale ten scénář běda přeběda. A takový to mělo potenciál, stačilo jen rozvést zápletku, zkrátit hluboké pohledy do nikam na polovinu, nebo je nejlépe vynechat a dát hlavním hrdinům možnost začít hrát. Dialogy mne nenudily, neb tam skoro žádné nebyly, za to spousta dlouhých hluchých míst, které měly asi dodat dílu mystično, ovšem efekt se jaksi nedostavil. Už dlouho jsem neviděla film, co by měl takový potenciál stát se trhákem, ale byl zmařen až běda. Chtěla jsem dát tři hvězdy, ale na protest za nevyužitou šanci dávám dvě lepší. Tak 50%.(23.12.2015)

Ač jsem si na první pohled myslel, že se bude jednat jen o levné béčko, tak ve skutečnosti jsou zde prvky, na které jsem zíral s otevřenou hubou. Asi to je opravdu tím, že režisérem je tvůrce "Ghost in the Shell", ale v těch trikových scénách je to skvělé. Ty upovídané scény jsou skvělé mnohem méně, ale celkově dobré.(15.10.2015)

• mimozakon

Celý čas som si myslel, že to je sfilmované nejaké anime alebo manga. Teraz tu pozerám, že nič také nie je. Niekto si len narýchlo vyštrikoval jednoduchý dej a to pekne depresívny. Boje a CGI sú parádne, ale to je tak všetko. Pripomínalo mi to niečo ako trailer k dune alebo C&C. Ak by bolo viac rozpočtu a vložilo by sa to do animácie, bola by to šupa akcia o hviezdu viac.(14.7.2016)

• Tom_Lachtan

Chvílemi se to tváří jako zajímavá záležitost s trochou lacinější filosofie, chvílemi jako totální béčková konina se špatnejma hercema. A hlavně se tu krásně ukazuje, že na natočení dobrého akčního scifi filmu je prostě potřeba pořádnej (alespoň trochu) rozpočet (cgi animace tu vypadá jako z nějaké deset let staré videohry), krom vizuálu, který nedokáže využít celkem zajímavě udělanou technologii (lodě jsou super), ale hlavně selhává v ukotvení v reáliích světa, je tu spousta divných výrazů, naznačena velikost univerza, ale nic z toho není vidět, velmi brzy se děj začne soustředit jen na čtyři postavy a je to kurník špatně. Mimochodem, většina záběrů je dobře natočených, ale díky mrzkému rozpočtu a špatným hercům vypadají špatně, přitom, kdyby někdo dal Mamorou Ošiimu pořádnej rozpočet a bandu nemytých animátorů, tak by zrovna tohle v anime hávu vypadalo neskutečně dobře, takhle se sice režie i kamera snaží o anime stylizaci, ale nesedí to. A mimochodem, kdyby to bylo animované, tak nebude vypadat tak trapně, když po palubě vesmírné lodi pobíhá pes Baset a všichni se tváří, jaká je to úžasná, filosofická bytost plný vědomostí všehomíra.(18.11.2016)

To byl pilot? Vizuálně přitažlivá (stejným způsobem jako režisérův dřívější Avalon), ale příběhově sterilně plochá existenciální pouť nesourodé skupinky za "Bohem" v hrubě načrtnutém sci-fi světě (tématem klonovaných vojáků, kteří ani nevědí, zač bojují, odvozeným zase z The Sky Crawlers). Mamoru Ošii se očividně soustředil hlavně na souznění pěkně aranžovaných obrázků s hudbou, což jen podtrhlo celkový výraz "hraného anime". Nepřesvědčivé 3*.(25.1.2016)

• - Hlavná postava, Mélanie St-Pierre, prepožičala svoj hlas do dvoch častí hry „Assassin's Creed“. (xzajox)