poster

Legendy staré Prahy (TV seriál)

 • angličtina

  Old Prague Legends

Animovaný / Historický

Česko, 2013, 70 min (SE: 50 min)

Producenti:

Mirek Veselý

Zvuk:

Pavel Fröde
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (38)

 • D.Moore
  ***

  Těžko říct, kolik verzí vlastně existuje, já jsem viděl 50minutovou na Netflixu a musím jít trochu proti proudu s názorem, že pověstí mohlo být klidně zpracováno méně, jen kdyby byly delší. Takhle jsem totiž viděl dvanáct ani ne pětiminutových příběhů, z nichž jen u několika jsem neměl pocit, že končí předčasně a že mi stihly říct i něco jiného než že v Praze prý straší. Nejlepší byly asi příběhy O Faustově domě, O lásce na zámeckých schodech nebo O čertových kamenech, řadě ostatních jako by chyběla pointa nebo rovnou pokračování (třeba na konci dílu s orlojem si může dejme tomu cizinec myslet, že žádný orloj už neexistuje, nefunguje a kdo ví, jestli někdy vůbec existoval a fungoval). Moc tomu nepomáhá ani necharismatický vypravěč. Zato animace, ta je přímo krásná a především díky ní měly i ty slabší kousky atmosféru. Tři a půl.(7.11.2019)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Animace je velmi fajn, příjemně jednoduchá, ale hravá a zajímavá - ideální kombinace. Ta ovšem nenastala u slovního doprovodu, protože ten není nic jiného, než jen čtení textu ala rozhlasová hra, což mě u animovaného filmu dokáže celkem naštvat - ony pak ty hezké obrázky jako doprovod vůbec nejsou potřeba... A ani dabing není tak dobrý, jak by bylo hodno, neb je zapotřebí dabéra s charismatem a schopností zaujmout, když už má filmek stát na něm. Budu tvůrcům držet ploutve, ať seženou dostatečný bakšiš na dokončení projektu, kéž by přispěla Praha - tohle je totiž ideální prodávat turistům na dvd. A já bych si určitě koupil taky, ta animace za to stojí. PS: až vydají tvůrci víc dílů, asi přidám hvězdičku navrch, takhle jen za průměr(7.4.2013)

 • LiVentura
  ****

  Krásná animace a příběhy.. Ale chyběl mi příběh z Malé Strany o švadlence, která ruce nechala ve ždímači.(18.10.2018)

 • milka
  ****

  No vida, i u nás se dá vytvořit nápaditý, a navíc divácky vděčný, animák s výborným výtvarným zpracováním. Jen ten hlas vypravěče mi tam moc nesednul. Snad se prachy na další díly seženou co nejdříve.(6.7.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Vrať mi můj rubášek !!" Skvostná pocta české animátorské škole v podobě formálních hrátek s vizuálem..(1.11.2020)

 • Ellmariachi
  **

  Asi chápu, že nejsem věková cílovka. Na druhou stranu jsem žánrová cílová skupina určitě. Pověsti, příběhy a báje mám moc rád. Tady jsem ale narazil. Osobně jsem si přišel jako by mi někdo otáčel listy obrázkové knížky a na každé stránce přečetl tři řádky. Vyprávění není 2x zábavné, povídky jsou strašně krátké. Připomínalo mi to večerníček. Jen možná pro 10ti leté a starší. Jenže tyhle děti by asi nejspíš nebavila animace. Tu jedinou pochválím, protože v rámci rozpočtu je určitě fajn. Ještě jednou se vrátím k délce povídek. Tenhle formát by se hodil třeba na prohlídkách hradů nebo míst , kterých se týká. Ovšem mě jako diváka nedokáže pořádně zaujmout. Než jsem se do nějakého příběhu dostal, už běžel úvod k dalšímu. A jak píše jeden z kolegů v komentáři, vlastně téměř vše končí tím, že v Praze straší... Za animace dám 40 procent.(15.4.2020)

 • Nach
  *****

  Animovaný seriál o pověstech staré Prahy, který hravě strčí do kapsy všechny animované, nákladné projekty za posledních několik let. Toto má v sobě vše: Nádech historie, atmosféru, dojemné příběhy i příjemný vypravěčský hlas. Jestli tedy jste se s projektem Legendy staré Prahy ještě nesetkali, určitě tuto chybu napravte a podívejte se alespoň na jeden díl. Rozhodně se do toho pak doslova zažerete. 90%(15.6.2013)

 • Petr23
  ****

  Je bezesporu chvályhodné, že se v dnešní době čeští tvůrci rozhodli pustit do tématu staropražských pověstí. Největší předností tohoto počinu je bezesporu animace, která není dokonalá, ale bezesporu tu vystihuje atmosféru a ducha Prahy. Těším se na další díly, a přeji tvůrcům mnoho úspěchů do budoucna.(2.3.2013)

 • yeniczek
  *****

  Nádherné zpracování pověstí. Jednoduchá animace je velmi efektní a každý díl zatím přetéká atmosférou. Za díl "O neviňátkách z židovského hřbitova" je pátá hvězda. Mrazilo mě.(26.5.2013)

 • Lachtaan
  ****

  Nebýt mého včerejšího brouzdání po Netflixu, tak se nejspíš ještě pekelně dlouho nedozvím o tomto ohromně pozoruhodném kresleném seriálu o nejdůležitějších, nejen pražských, ale hlavně českých legendách, které jako vedlejší, ale stále velmi důležité sloupy podpírají naši historii. O množství z nich jsem doposud ani neslyšel a až se po pandemii zase podívám do Prahy, tak určitě některé ze zmíněných míst navštívím.(30.4.2020)

 • latvar
  ****

  Animace by mohla být lepší, ale i tak se na to dá koukat. MIluju historii a doufám, že nám seriál nabídne, co nejvíc legend. Pražské neviňátko u mě vede. 80%(1.3.2013)

 • mcleod
  ****

  Seriál s velmi zajímavou jednoduchou grafikou, vytvářející poutavou atmosféru (nejlepší "O neviňátkách z židovského hřbitova"), který je však tak trochu nepropracovaný. Každý díl má do 5 minut délky, čili jde pouze o lehké seznámení s jednotlivými pověstmi, kdy grafika představuje jakési doplnění mluveného slova. Přesto jde o vcelku povedený počin, který oceňuji. Možná i díky mnohem zajímavějšímu přístupu k pražským pověstem než v příšerném Kozím příběhu.(18.6.2013)

 • CSSML
  ****

  Povedené zpracování známých i méně známých pražských legend. Animace výborná. Doprovodný komentář místy drhnul v uších. Sv. Jan Nepomucký, socha Panny Marie a napravený kněz byli milým překvapením. Označit tvoření Golema rabbi Löwem za paktování s Ďáblem se však tvůrci neodvážili. Trest smrti za vraždu dítěte – to by dnes vzhledem k počtu potratů v ČR znamenalo smrt desetitisíce vražedkyň svých dětí.(15.1.2014)

 • vander19
  ****

  Krásne spracované príbehy. Jemná hra tieňov v štýle japonských divadiel z 19. storočia. Príbehy sú jemne hororové a na druhej strane poučné. Je to fakt pecka a len škoda, že som nevidel viac častí. Mne ako cudzincovi sa to tak pozdávalo, že premýšľam cez leto nad návštevou Prahy vidieť tie miesta na vlastné oči.(10.4.2015)

 • Ledkodlaq
  *

  Samý čert, boží trest a duchové, co nedošli pokoje. Ti naši předkové zřejmě neměli moc fantazie. Přitom máme tolik zajímavějších pověstí. Upřímně se divím tak vysokému hodnocení.(30.12.2020)

 • Prochy38
  ****

  Hodně mi to připomnělo, když Hermiona vyprávěla příběh tří bratří a třech relikviích smrtí. Jak jednoduchou ale velmi atmosférickou atmosférou, tak příjemným vypravěčem a sílou příběhu. Za mě super počin!(5.4.2020)

 • Furmi
  ****

  Videných 12 dielov. Niektoré boli lepšie, niektoré slabšie. Neviem prečo ale najviac ma zaujal príbeh o čertových kameňoch na vyšehrade pri kostole. Raz by som si ich tam určite šiel z chuti očuchať (lol).(3.6.2017)

 • Silencia90
  *****

  Miluju tuhle animaci. Podobná byla i v Harry Potterovi při povídce o Relikviích smrti. Je to velmi působivé. :) A člověk se i dozví něco nového (starého). :)(13.7.2018)

 • Saur.us
  ****

  Jednoduchá a přitom naprosto dostačující animace propojená se skvělými legendami.(26.2.2014)

 • Ombak▼Penari
  *****

  Velmi krásné a působivé zpracování. Opravdu skvělé.(19.11.2015)

<< předchozí 1 2