poster

Legendy staré Prahy (TV seriál)

 • anglický

  Old Prague Legends

Animovaný / Historický

Česko, 2013, 70 min

Producenti:

Mirek Veselý

Zvuk:

Pavel Fröde
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (28)

 • Shaleman
  ****

  Mám za sebou zatím tři legendy, takže chválihodné komentáře tak nějak nejsou na místě. Přesto však se zatím jedná o vydařené dílko s poutavou animací s perfektním časem, kteří autoři využili pro to důležité bez zbytečného natahování, takže divák určitě neusne, jak to bývá u podobných pokusů. Uvidíme, co bude dál, legend je jako máku a nám nezbývá nic jiného, než čekat na další díl a doufat, že tvůrci seriálu neztratí chuť a nenechají se opít chlebem, aby tento výtvor zbytečně nestrádal na svých vysokých kvalitách.(27.5.2013)

 • Cherish
  *****

  Perfektní zpracování pražských legend. Animace je jednoduchá, přesto velice působivá. Jednotlivé epizody jsou tak akorát dlouhé, že nezačnou nudit a vyprávění je velmi napínavé. Doufám, že tvůrci seženou dostatek financí a zpracují i jiné legendy. Velmi se těším na další díly.(4.4.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Animace je velmi fajn, příjemně jednoduchá, ale hravá a zajímavá - ideální kombinace. Ta ovšem nenastala u slovního doprovodu, protože ten není nic jiného, než jen čtení textu ala rozhlasová hra, což mě u animovaného filmu dokáže celkem naštvat - ony pak ty hezké obrázky jako doprovod vůbec nejsou potřeba... A ani dabing není tak dobrý, jak by bylo hodno, neb je zapotřebí dabéra s charismatem a schopností zaujmout, když už má filmek stát na něm. Budu tvůrcům držet ploutve, ať seženou dostatečný bakšiš na dokončení projektu, kéž by přispěla Praha - tohle je totiž ideální prodávat turistům na dvd. A já bych si určitě koupil taky, ta animace za to stojí. PS: až vydají tvůrci víc dílů, asi přidám hvězdičku navrch, takhle jen za průměr(7.4.2013)

 • LiVentura
  ****

  Krásná animace a příběhy.. Ale chyběl mi příběh z Malé Strany o švadlence, která ruce nechala ve ždímači.(18.10.2018)

 • milka
  ****

  No vida, i u nás se dá vytvořit nápaditý, a navíc divácky vděčný, animák s výborným výtvarným zpracováním. Jen ten hlas vypravěče mi tam moc nesednul. Snad se prachy na další díly seženou co nejdříve.(6.7.2013)

 • Nach
  *****

  Animovaný seriál o pověstech staré Prahy, který hravě strčí do kapsy všechny animované, nákladné projekty za posledních několik let. Toto má v sobě vše: Nádech historie, atmosféru, dojemné příběhy i příjemný vypravěčský hlas. Jestli tedy jste se s projektem Legendy staré Prahy ještě nesetkali, určitě tuto chybu napravte a podívejte se alespoň na jeden díl. Rozhodně se do toho pak doslova zažerete. 90%(15.6.2013)

 • Petr23
  ****

  Je bezesporu chvályhodné, že se v dnešní době čeští tvůrci rozhodli pustit do tématu staropražských pověstí. Největší předností tohoto počinu je bezesporu animace, která není dokonalá, ale bezesporu tu vystihuje atmosféru a ducha Prahy. Těším se na další díly, a přeji tvůrcům mnoho úspěchů do budoucna.(2.3.2013)

 • yeniczek
  *****

  Nádherné zpracování pověstí. Jednoduchá animace je velmi efektní a každý díl zatím přetéká atmosférou. Za díl "O neviňátkách z židovského hřbitova" je pátá hvězda. Mrazilo mě.(26.5.2013)

 • latvar
  ****

  Animace by mohla být lepší, ale i tak se na to dá koukat. MIluju historii a doufám, že nám seriál nabídne, co nejvíc legend. Pražské neviňátko u mě vede. 80%(1.3.2013)

 • CSSML
  ****

  Povedené zpracování známých i méně známých pražských legend. Animace výborná. Doprovodný komentář místy drhnul v uších. Sv. Jan Nepomucký, socha Panny Marie a napravený kněz byli milým překvapením. Označit tvoření Golema rabbi Löwem za paktování s Ďáblem se však tvůrci neodvážili. Trest smrti za vraždu dítěte – to by dnes vzhledem k počtu potratů v ČR znamenalo smrt desetitisíce vražedkyň svých dětí.(15.1.2014)

 • mcleod
  ****

  Seriál s velmi zajímavou jednoduchou grafikou, vytvářející poutavou atmosféru (nejlepší "O neviňátkách z židovského hřbitova"), který je však tak trochu nepropracovaný. Každý díl má do 5 minut délky, čili jde pouze o lehké seznámení s jednotlivými pověstmi, kdy grafika představuje jakési doplnění mluveného slova. Přesto jde o vcelku povedený počin, který oceňuji. Možná i díky mnohem zajímavějšímu přístupu k pražským pověstem než v příšerném Kozím příběhu.(18.6.2013)

 • vander19
  ****

  Krásne spracované príbehy. Jemná hra tieňov v štýle japonských divadiel z 19. storočia. Príbehy sú jemne hororové a na druhej strane poučné. Je to fakt pecka a len škoda, že som nevidel viac častí. Mne ako cudzincovi sa to tak pozdávalo, že premýšľam cez leto nad návštevou Prahy vidieť tie miesta na vlastné oči.(10.4.2015)

 • lubospoti
  ****

  Během prvních dvou legend jsem si říkal, že mi moc nesedí animace. Ale postupem času jsem přišel na to, že se k celkové atmosféře filmu hodí víc než dobře. Stopáž jednotlivých legend je poměrně krátká. Díky tomu má ale děj dynamiku a spád. A autoři se tím pádem vyhnuli hluchým místům.(14.11.2016)

 • Furmi
  ****

  Videných 12 dielov. Niektoré boli lepšie, niektoré slabšie. Neviem prečo ale najviac ma zaujal príbeh o čertových kameňoch na vyšehrade pri kostole. Raz by som si ich tam určite šiel z chuti očuchať (lol).(3.6.2017)

 • Silencia90
  *****

  Miluju tuhle animaci. Podobná byla i v Harry Potterovi při povídce o Relikviích smrti. Je to velmi působivé. :) A člověk se i dozví něco nového (starého). :)(13.7.2018)

 • Ombak▼Penari
  *****

  Velmi krásné a působivé zpracování. Opravdu skvělé.(19.11.2015)

 • Franc1s
  *****

  Precizní práce!! Rychlé, krátké, stručné díly. Jedním slovem - krása!! Zatím 9/10(30.6.2013)

 • emriq
  *****

  Uz se tesim na dalsi dily, zatim (1. DVD) hodnotim na vybornou!(25.12.2013)

 • Saur.us
  ****

  Jednoduchá a přitom naprosto dostačující animace propojená se skvělými legendami.(26.2.2014)

 • karlosss18
  ****

  Bylo to fajn, až na ty titulky po každém příběhu, to mě hodně otrávilo. Jinak se mi líbila víc než polovina legend a samozřejmě nejvíc ta o Faustovi. Dávám 4*(7.8.2016)

 • Samuel94
  *****

  Úžasná věc zachycující Prahu, jak žádný snímek předtím. Vše perfektně naanimované, zestručněné, skvělá střihová skladba. Pro mě 10/10.(12.10.2013)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace