Legendy staré Prahy (TV seriál)

Old Prague Legends

Animovaný / Historický

Česko, 2013, 70 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (29)

Viděl jsem jen první čtyři díly, ale nadchlo mě to. výborná animace, kde jsou postavy sice ve formě stínů, ale to jen nahrává tajemnosti legend. Rozhodně lepší a výroba netrvala tak dlouho, jako u Kozího příběhu, který se s tím nemůže rovnat. Doufám, že jednou budou všechny díly vysílat- byla by to škoda, kdyby ne.(16.8.2013)

Perfektní zpracování pražských legend. Animace je jednoduchá, přesto velice působivá. Jednotlivé epizody jsou tak akorát dlouhé, že nezačnou nudit a vyprávění je velmi napínavé. Doufám, že tvůrci seženou dostatek financí a zpracují i jiné legendy. Velmi se těším na další díly.(4.4.2013)

Animace je velmi fajn, příjemně jednoduchá, ale hravá a zajímavá - ideální kombinace. Ta ovšem nenastala u slovního doprovodu, protože ten není nic jiného, než jen čtení textu ala rozhlasová hra, což mě u animovaného filmu dokáže celkem naštvat - ony pak ty hezké obrázky jako doprovod vůbec nejsou potřeba... A ani dabing není tak dobrý, jak by bylo hodno, neb je zapotřebí dabéra s charismatem a schopností zaujmout, když už má filmek stát na něm. Budu tvůrcům držet ploutve, ať seženou dostatečný bakšiš na dokončení projektu, kéž by přispěla Praha - tohle je totiž ideální prodávat turistům na dvd. A já bych si určitě koupil taky, ta animace za to stojí. PS: až vydají tvůrci víc dílů, asi přidám hvězdičku navrch, takhle jen za průměr(7.4.2013)

Krásná animace a příběhy.. Ale chyběl mi příběh z Malé Strany o švadlence, která ruce nechala ve ždímači.(18.10.2018)

No vida, i u nás se dá vytvořit nápaditý, a navíc divácky vděčný, animák s výborným výtvarným zpracováním. Jen ten hlas vypravěče mi tam moc nesednul. Snad se prachy na další díly seženou co nejdříve.(6.7.2013)

Animovaný seriál o pověstech staré Prahy, který hravě strčí do kapsy všechny animované, nákladné projekty za posledních několik let. Toto má v sobě vše: Nádech historie, atmosféru, dojemné příběhy i příjemný vypravěčský hlas. Jestli tedy jste se s projektem Legendy staré Prahy ještě nesetkali, určitě tuto chybu napravte a podívejte se alespoň na jeden díl. Rozhodně se do toho pak doslova zažerete. 90%(15.6.2013)

Je bezesporu chvályhodné, že se v dnešní době čeští tvůrci rozhodli pustit do tématu staropražských pověstí. Největší předností tohoto počinu je bezesporu animace, která není dokonalá, ale bezesporu tu vystihuje atmosféru a ducha Prahy. Těším se na další díly, a přeji tvůrcům mnoho úspěchů do budoucna.(2.3.2013)

Nádherné zpracování pověstí. Jednoduchá animace je velmi efektní a každý díl zatím přetéká atmosférou. Za díl "O neviňátkách z židovského hřbitova" je pátá hvězda. Mrazilo mě.(26.5.2013)

Animace by mohla být lepší, ale i tak se na to dá koukat. MIluju historii a doufám, že nám seriál nabídne, co nejvíc legend. Pražské neviňátko u mě vede. 80%(1.3.2013)

Seriál s velmi zajímavou jednoduchou grafikou, vytvářející poutavou atmosféru (nejlepší "O neviňátkách z židovského hřbitova"), který je však tak trochu nepropracovaný. Každý díl má do 5 minut délky, čili jde pouze o lehké seznámení s jednotlivými pověstmi, kdy grafika představuje jakési doplnění mluveného slova. Přesto jde o vcelku povedený počin, který oceňuji. Možná i díky mnohem zajímavějšímu přístupu k pražským pověstem než v příšerném Kozím příběhu.(18.6.2013)

Povedené zpracování známých i méně známých pražských legend. Animace výborná. Doprovodný komentář místy drhnul v uších. Sv. Jan Nepomucký, socha Panny Marie a napravený kněz byli milým překvapením. Označit tvoření Golema rabbi Löwem za paktování s Ďáblem se však tvůrci neodvážili. Trest smrti za vraždu dítěte – to by dnes vzhledem k počtu potratů v ČR znamenalo smrt desetitisíce vražedkyň svých dětí.(15.1.2014)

Krásne spracované príbehy. Jemná hra tieňov v štýle japonských divadiel z 19. storočia. Príbehy sú jemne hororové a na druhej strane poučné. Je to fakt pecka a len škoda, že som nevidel viac častí. Mne ako cudzincovi sa to tak pozdávalo, že premýšľam cez leto nad návštevou Prahy vidieť tie miesta na vlastné oči.(10.4.2015)

Velmi krásné a působivé zpracování. Opravdu skvělé.(19.11.2015)

Videných 12 dielov. Niektoré boli lepšie, niektoré slabšie. Neviem prečo ale najviac ma zaujal príbeh o čertových kameňoch na vyšehrade pri kostole. Raz by som si ich tam určite šiel z chuti očuchať (lol).(3.6.2017)

Miluju tuhle animaci. Podobná byla i v Harry Potterovi při povídce o Relikviích smrti. Je to velmi působivé. :) A člověk se i dozví něco nového (starého). :)(13.7.2018)

Během prvních dvou legend jsem si říkal, že mi moc nesedí animace. Ale postupem času jsem přišel na to, že se k celkové atmosféře filmu hodí víc než dobře. Stopáž jednotlivých legend je poměrně krátká. Díky tomu má ale děj dynamiku a spád. A autoři se tím pádem vyhnuli hluchým místům.(14.11.2016)

Precizní práce!! Rychlé, krátké, stručné díly. Jedním slovem - krása!! Zatím 9/10(30.6.2013)

Uz se tesim na dalsi dily, zatim (1. DVD) hodnotim na vybornou!(25.12.2013)

Jednoduchá a přitom naprosto dostačující animace propojená se skvělými legendami.(26.2.2014)

Mám za sebou zatím tři legendy, takže chválihodné komentáře tak nějak nejsou na místě. Přesto však se zatím jedná o vydařené dílko s poutavou animací s perfektním časem, kteří autoři využili pro to důležité bez zbytečného natahování, takže divák určitě neusne, jak to bývá u podobných pokusů. Uvidíme, co bude dál, legend je jako máku a nám nezbývá nic jiného, než čekat na další díl a doufat, že tvůrci seriálu neztratí chuť a nenechají se opít chlebem, aby tento výtvor zbytečně nestrádal na svých vysokých kvalitách.(27.5.2013)

Bylo to fajn, až na ty titulky po každém příběhu, to mě hodně otrávilo. Jinak se mi líbila víc než polovina legend a samozřejmě nejvíc ta o Faustovi. Dávám 4*(7.8.2016)

<< předchozí 1 2