Reklama

Reklama

Legendy staré Prahy

(seriál)
  • angličtina Old Prague Legends
Trailer
Animovaný / Historický
Česko, 2013, 70 min (Special Edition: 50 min)

Animovaný seriál o působivých pražských legendách. Všechna starobylá místa mají svá tajemství. Ani Praha není výjimkou. Magické město v srdci Evropy zažilo nejen chvíle slávy, ale také období temnot. O jeho uličkách, palácích i zastrčených zákoutích se navzdory plynoucí historii dochovaly pověsti, z nichž dodnes běhá mráz po zádech. Nechte se fascinovat světem dávných tajemných příběhů, které se možná skutečně staly... (Muvi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

lukas.bond 

všechny recenze uživatele

Takhle by měl vypadat pořádný animák! Nenudí a z řemeslného i dramaturgického hlediska potěší. Troufám si tvrdit, že pokud by měl být nějaký večerníček pro publikum starší cca 12 let - tohle by bylo ideální :-) ... Podle mého názoru o tomto výtvoru ještě hodně uslyšíme - snad i mimo "český rybníček". ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Animovaný seriál o pověstech staré Prahy, který hravě strčí do kapsy všechny animované, nákladné projekty za posledních několik let. Toto má v sobě vše: Nádech historie, atmosféru, dojemné příběhy i příjemný vypravěčský hlas. Jestli tedy jste se s projektem Legendy staré Prahy ještě nesetkali, určitě tuto chybu napravte a podívejte se alespoň na jeden díl. Rozhodně se do toho pak doslova zažerete. 90% ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Animace je velmi fajn, příjemně jednoduchá, ale hravá a zajímavá - ideální kombinace. Ta ovšem nenastala u slovního doprovodu, protože ten není nic jiného, než jen čtení textu ala rozhlasová hra, což mě u animovaného filmu dokáže celkem naštvat - ony pak ty hezké obrázky jako doprovod vůbec nejsou potřeba... A ani dabing není tak dobrý, jak by bylo hodno, neb je zapotřebí dabéra s charismatem a schopností zaujmout, když už má filmek stát na něm. Budu tvůrcům držet ploutve, ať seženou dostatečný bakšiš na dokončení projektu, kéž by přispěla Praha - tohle je totiž ideální prodávat turistům na dvd. A já bych si určitě koupil taky, ta animace za to stojí. PS: až vydají tvůrci víc dílů, asi přidám hvězdičku navrch, takhle jen za průměr ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, kolik verzí vlastně existuje, já jsem viděl 50minutovou na Netflixu a musím jít trochu proti proudu s názorem, že pověstí mohlo být klidně zpracováno méně, jen kdyby byly delší. Takhle jsem totiž viděl dvanáct ani ne pětiminutových příběhů, z nichž jen u několika jsem neměl pocit, že končí předčasně a že mi stihly říct i něco jiného než že v Praze prý straší. Nejlepší byly asi příběhy O Faustově domě, O lásce na zámeckých schodech nebo O čertových kamenech, řadě ostatních jako by chyběla pointa nebo rovnou pokračování (třeba na konci dílu s orlojem si může dejme tomu cizinec myslet, že žádný orloj už neexistuje, nefunguje a kdo ví, jestli někdy vůbec existoval a fungoval). Moc tomu nepomáhá ani necharismatický vypravěč. Zato animace, ta je přímo krásná a především díky ní měly i ty slabší kousky atmosféru. Tři a půl. ()

vander19 

všechny recenze uživatele

Krásne spracované príbehy. Jemná hra tieňov v štýle japonských divadiel z 19. storočia. Príbehy sú jemne hororové a na druhej strane poučné. Je to fakt pecka a len škoda, že som nevidel viac častí. Mne ako cudzincovi sa to tak pozdávalo, že premýšľam cez leto nad návštevou Prahy vidieť tie miesta na vlastné oči. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Výroba jednoho dílu přišla dle délky animace na 70 000-90 000 Kč. (hulu1)
  • Kompletní, zhruba desetičlenný štáb se poprvé sešel až na křtu DVD. Mnozí členové týmu se do té doby osobně nesetkali. (Tatrman)
  • Tvůrci hledali během produkce finanční podporu mezi fanoušky projektu. (hulu1)

Reklama

Reklama