Legendy staré Prahy (TV seriál)

Old Prague Legends

Animovaný / Historický

Česko, 2013, 70 min

Mirek Veselý

Zvuk:

Pavel Fröde

Animovaný seriál o pověstech staré Prahy, který hravě strčí do kapsy všechny animované, nákladné projekty za posledních několik let. Toto má v sobě vše: Nádech historie, atmosféru, dojemné příběhy i příjemný vypravěčský hlas. Jestli tedy jste se s projektem Legendy staré Prahy ještě nesetkali, určitě tuto chybu napravte a podívejte se alespoň na jeden díl. Rozhodně se do toho pak doslova zažerete. 90%(15.6.2013)

Povedené zpracování známých i méně známých pražských legend. Animace výborná. Doprovodný komentář místy drhnul v uších. Sv. Jan Nepomucký, socha Panny Marie a napravený kněz byli milým překvapením. Označit tvoření Golema rabbi Löwem za paktování s Ďáblem se však tvůrci neodvážili. Trest smrti za vraždu dítěte – to by dnes vzhledem k počtu potratů v ČR znamenalo smrt desetitisíce vražedkyň svých dětí.(15.1.2014)

Mám za sebou zatím tři legendy, takže chválihodné komentáře tak nějak nejsou na místě. Přesto však se zatím jedná o vydařené dílko s poutavou animací s perfektním časem, kteří autoři využili pro to důležité bez zbytečného natahování, takže divák určitě neusne, jak to bývá u podobných pokusů. Uvidíme, co bude dál, legend je jako máku a nám nezbývá nic jiného, než čekat na další díl a doufat, že tvůrci seriálu neztratí chuť a nenechají se opít chlebem, aby tento výtvor zbytečně nestrádal na svých vysokých kvalitách.(27.5.2013)

Nebýt mého včerejšího brouzdání po Netflixu, tak se nejspíš ještě pekelně dlouho nedozvím o tomto ohromně pozoruhodném kresleném seriálu o nejdůležitějších, nejen pražských, ale hlavně českých legendách, které jako vedlejší, ale stále velmi důležité sloupy podpírají naši historii. O množství z nich jsem doposud ani neslyšel a až se po pandemii zase podívám do Prahy, tak určitě některé ze zmíněných míst navštívím.(30.4.2020)

Takhle by měl vypadat pořádný animák! Nenudí a z řemeslného i dramaturgického hlediska potěší. Troufám si tvrdit, že pokud by měl být nějaký večerníček pro publikum starší cca 12 let - tohle by bylo ideální :-) ... Podle mého názoru o tomto výtvoru ještě hodně uslyšíme - snad i mimo "český rybníček".(6.3.2013)

• - Většina týmové komunikace i supervize během produkce probíhala přes internet. (Tatrman)

• - Kompletní, zhruba desetičlenný štáb se poprvé sešel až na křtu DVD. Mnozí členové týmu se do té doby osobně nesetkali. (Tatrman)

• - Výroba jednoho dílu přišla dle délky animace na 70 000-90 000 Kč. (hulu1)