Lolita

Tři dny se rozhoduji, kolik hvězdiček já tomu vlastně dám - 2 nebo 3? Vezměme si to popořadě. Je jistě těžké, snažit se o příběh u filmu, u kterého předem víte, jak v jistém směru dopadne, že (jestli nevíte, jak skončily Pompeje, a že Vesuv bude bublat a soptit, tak sorry, ale zpátky do školních lavic, tohle prostě neni spoiler), a je potřeba, aby lidem zůstalo v paměti i něco jiného, než vcelku slušné efekty a triky. Obsazení bylo slušné - Kiefer Sutherland byl jako záporák uvěřitelný a chvílemi tak slizce odporný, (teď začínají SPOILERY) že jsem doufala, že zařve vskutku co nejvíce efektivně a hnusně. Carrie-Ann Moss jsem dlouho nikde neviděla, tudíž mě její obsazení potěšilo, na Kita Haringtona se pěkně kouká, i když jaký je to herec, vlastně stále netušíma obr Adewale má pro mě charisma. Vykulená Emily Browning - z té jsem trošku rozpačitá a tak úplně nevím, co si myslet. Příběh - nebylo tam té nespravedlnosti, utlačování, smůly atd až moc? A když k tomu přihrnu konec, musim říct, že na jednu stranu ano, čekala jsem to, film se tím možná trochu vymanil z těch happyendových "aaah..", ale za sebe musim říct, že jsem byla celkem naštvaná - nějakou dobu se tam o něco někdo snaží, vy mu fandíte jak to jde, palce umačkaný a pak.. (jo, podobnej pocit jsem měla u Skyfall). Takže: zatím dávám 3 hvězdičky, a definitivně se rozhodnu až při druhé projekci v originále s titulkama (jo, dabing je dost podivnej). Howgh. ()

Remivsremi

Lidi stojící za vizuálními efekty se vážně pochlapili a připravili nám parádní podívanou lahodící blockbusterovému oku. Bohužel se tím nejspíš vyčerpali veškeré finance, neboť na místo scénáristy se dosadil někdo, kdo vám nenapíše ani dvě věty u kterých by si divák nejraději nevytrhl mozek. Přesto musím dát tři hvězdičky za skvělé vizuální efekty, které mi jednoduše přišli jako naprosto nádherné. ()

chelseaman22

Je věru nezvyklé se pozerat na bastarda ze severu, kterak není ověšen kožešinami a nese(kundu)je mu ta děva políbená ohněm! Vlastně vše vyjma Snowa (ne toho vyděrače s bílou růží v klopě) a Šutrlenda je zcela marginální. Ústřední běhna je zjevně z vlivné kanadské těžařské rodiny - jinak si nedokáži vysvětlit její vsazení do role - inu moc byla preferována před krásou a divák je tudíž již od prvotních momentů poněkud odrazen. Jenže pak přihopsá ten Nedův bastard a pravačkou zlomí oři vaz a divák je opět vtažen do děje. A když začne sopka chrlit ten žhavý materiál, tak je čas utnout všem tipec a doufat, že se Jarda na ty Italy v čele s Tottim dobře vyspal! 73% Celosvětový výdělek k 14. 5. 2014: $94,619,748, což je 0,95 násobek budgetu ()

Laerry

Film u kterého není příliš podstatný děj, protože závěr byl vyspoilerován už před "pár lety", ale i tak je romance mezi ústřední dvojicí hořkosladká a zábavná na pohled - Kit se hodil do formy a je to vidět:) Největší pěstí na oko pro mě byl Sutherland jehož roli jsem mu vůbec nevěřila, ale sopka svoji úlohu splnila na jedničku. Taky jsem jí celou dobu držela palce... ()

Mr.Ripley

Od Mortal Kombat, přes legendární Horizont událostí, Rallye smrti, "postmoderním mušketýrům" a cestě do filmových pekel Resident Evil. Pompeje dojíždějí na stejná negativa, jako poslední tři Andersonovo filmy - nefunkční nedokončený scénář, špatný střih a levné CGI a herce, jejichž kariéra pomalu nikoho nezajímá. Ovšem, abych nebyl škarohlíd. V kině jsem se dlouhou dobu nezasmál od srdce, tak jako u Pompejí. _____ Nicméně jedna věc mi nedá spát, to Millu Andersen kompletně vystříhal nebo jsem ji přehlédl? ()

Mirokukii

Historická, vcelku zábavná, oddychovka. Patřičně prostá, s několika přeslapy, nijak zvlášť originální. A ono je vlastně vcelku jedno nakoliv vás rozehrávající se příběh zaujme či nikoliv. Stejně to vše shoří a zanikne v digitálních planech a dýmu. Co pobaví jsou rozhodně sympatické postavy. Ať už ve svobodu věřící Atticus, či hlavní postava Milo, s dvojí motivací jako hrom (Maximus by ho z arény vysekal, jen co by do ní vkročil). ()

Mrkvič

Že se Kit Harington tváří pořád stejně budiž. Že ta holčina s opuchlýma rtama a odstátýma ušima není vůbec můj typ je můj problém. Že všechny hlavní postavy jsou od začátku do konce stejné (stejně tupé?) budiž daň za žánr. No a teď k věcem, které prostě nejde odpustit. Film se snaží vykrást to nejlepší z Gladiatora a Spartaka (v případš spartaka se bohužel nesnaží vykrást to jediné dobré - dialogy a zápletky). Vůbec ale fakt vůbec se mu to nedaří. Scéna jak vystřižená z arény, kde pobíhal Maximus, je tu příšerně trapná. Kdo ale viděl za život dva filmy a jeden z nich náhdoou nebyl Gladiator, by si na své přijít mohl. Dialogy se nedají poslouchat, protože to je vážně vrchol trapnosti a kýče. Ostatně stejně jako každá druhá scéna. Jediným pozitivem filmu tak je skoro vše kolem výbuchu Vesuvu. To je alespoň technicky dobře zvládnuto a nebýt těch bláznivin při útěku obyvatelstva, dalo by se to brát aspoň dokumentárně zajímavé (z pohledu, že si potom divák dohledá fakta o Pompejích a mrkne, co zde na nich bylo aspoň založeno). Od Paula WS Andersona se už opravdu nedá očekávat cokoliv slušného. ()

FaceMan

Vzhrnutí to vôbec nebolo zle. Samozrejme klasický zamilovaný príbeh a pomsta už nie sú to pravé orechové, ale samotná sopka má niečo do seba. Po vizuálnej stránke som asi striekal zarovno s ňou(berte to s rezervou ak niekto čítate tento komentár :)) Najlepšia postava z celého filmu ktorú som si obľúbil od začiatku bol sympatický černoch. Fighty boli taktiež dobré. Nemám už asi čo viac dodať lepšie 3 hviezdy. ()

Johnny.ARN

Konečne katastrofický film, ktorý ma bavil a Američania neboli jediný, ktorí prežili. Krásny vizuál ktorý by nadchol aj v 3D, vystavaný príbeh, pekné kulisy a efekty na ktoré sa dalo pozerať. Škoda, že to nemalo lepšie obsadenie, ale malo to rýchly spád, priamočiare postavy a nešlo to nejak do zbytočnej hlbky. Dej bol len namotávka na to, ako sa to celé skončí. Od režiséra Evilov som taký katastrofický nárez v takom peknom prevedení nečakal. 4 z 5 ()

Jizni Tlapa

Nic extra. Hlavní hrdina s hlavní hrdinkou postrádají jakekoliv charisma a možná je to dabingem,ale když Kit promluvil, ježily se mi všechny chlupy. Za tři hvězdy tak vlastně může Sutherland, digi efekty a sem tam dobrý souboj. Gladiatorsky palec dolů ()

Samuel7

Katastrofický film není jednoduchý žánr, což se projevilo i zde. Vše se odehrálo tak rychle, že k postavám jsem nestihl mít nějaký bližší vztah - přesto závěrečná scéna byla poměrně silná. Příběh je klasicky plný zbytečných soubojů a dialogů, místo kterých by rozumný člověk raději prchal od Vesuvu. Jinak ale technické zpracování je nadprůměrné, stejně jako výprava a hudba. Rozhodně to nepůsobilo tím laciným dojmem jako většina katastrofických snímků, takže já jsem spokojen. Škoda jen toho jalového scénáře. ()

Ryuuhei

Po druhém zhlédnutí přehodnocuju svůj názor a to o celou hvězdu. Vizuálně sice místy trochu nedoladěné, kdy se dostávalo dost na trochu „televizní záběry“, ale jinak parádní mix historického a katastrofického filmu, což je výjimka nad výjimky. Nehledě na to, že je vše založeno na skutečných událostech, byl hlavní příběh jasně smyšlený, ale dával hlavu i patu a díky prostoru v první polovině věnovanému čistě postavám (a skvělým, leč mírně nepřehledným zápasům v aréně) byla šance víc než dobře nalézt své favority, ať už v řadách hrdinů, či naopak záporných postav. No a druhá polovina byla jedna velká dynamika a jádro celého neštěstí se skvělou atmosférou. Původně jsem tomu dal 3*, ale nevím proč, protože tenhle film si zaslouží víc, čili dávám za těch pár chybek a zase ne tolik úchvatný příběh úctyhodné 4*. Jsem taktéž rád, že jsem tím pozvedl i celkové hodnocení z 54 na 55%. ()

Johnnas

Dá se na to docela dobře koukat, ale těch věcí vykradených z Gladiátora je tady opravdu přespříliš na to, abych dal lepší hodnocení. ()

Lachtaan

Dle trailerů očekávaný katastrofický skvost, dle konečného zhlédnutí nulová lítost toho, že člověk Pompeje nezhlédl na velkém plátně. Odmalička jsem katastrofické snímky miloval, než mi vícero jedinců ukázalo, na jak otřesné filmy se vlastně koukám. Najde se velmi málo děl, ve kterých se hroutí svět pod rukou boží a stále jsou koukatelné. Pompeje mezi ně bohužel nepatří, avšak jim jaksi nemohu upřít hodnocení, které jsem jim kdysi udělil. ()

ywo666

Ou shit. Tak tu sa deje obrovská krivda. Také nízke hodnotenie? Je to hlúpe? Áno. Gýč? Áno. Vykrádačka? Áno. Ale takú akčnú režbu som už dlho nevidel. Naháňačky antickými Pompeiami za dažďa fireballov. Coool. Rubačky a šermiarské súboje. Paráda. Tsunami. Váu. Sutherland aj s jeho pomocníkom sú dokonalí záporáci. A Agbaje ukázal, že tipický povinný černošský sidekick môže byť super. S Paulom W.S. si tentokrát rozumieme. Špecialne efekty sú výborne dávkované. Scény napínavé. Akcia je vlastne od začiatku do konca. A je dobre natočená. Spomalovačky dávkované rozumne. Ešte aj ten Jon Snow sa nakoniec chytil a ten pekáč buchiet na bruchu mu fakt závidím. Akurát mohol trochu nabrať trochu svalov na rukách a ramenách. Emily nie je škaredá, ale ako blond jej to sekne viac a Jessica Lucas mi prišla prcateľnejšia. Najväčšia akčná pecka prvej polky roku 2014. A asi najakčnejšia šialenosť od FF6. Najpríjemnejšie prekvapenie roku 2014. 85%. Skoro som rozmýšlal nad plným počtom. ()

Maik22

Zajímavý filmový počin to mohl být, nicméně....celé to posrali. Od samého začátku si myslíte, že se koukáte na Gladiátora či Spartakuse a pak najednou přijde střih a jste v "Když se čas naplnil". Romantiky se zde rozhodně nešetřilo, tudíž slova "akční" a "dobrodružný" bych zde naprosto vynechal. ()

noriaki

Protože snímků ze Starověku není nikdy dost a tenhle navíc vypadá parádně, tak se u mě Pompeje na průměr vyhrabaly. Problém je jen v jedné věci. Katastrofa byla natolik náhlá a zdrcující, že nestačí zabrat ani těch 102 minut stopáže. Výplňovou linku "mlčenlivý cizinec prahnoucí po pomstě" jsem přijal jako nutné zlo a i když se Anderson dušoval že scénáři věnoval stejnou pozornost jako jeho milovaným efektům, tak bych si dokázal představit deset jiných, víc civilních příběhů, jež by mohl rozvinout. A pak by nemusel pořád tolik brojit proti všemu Římskému. Chápu že u Angličana to pravděpodobně patří k dobrému vychování, ale minimálně v tomto filmu to působí trochu násilně a hloupě. Co už, alespoň se snažil patos držet na uzdě a i když občas zavrávoral, tak nikdy do trapnosti nepřepadl. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí