Devil May Call

všechny plakáty

Samantha Creed (Corri English) pracuje v krízovom centre ako telefónna dispečerka na hotline linke. Nikto z tých stoviek zúfalcov, ktorým pomohla, nemá ani len tušenia, že aj ona prednedávnom využila pomoc takejto linky. Pri nehode totiž prišla o zrak a celý svet sa jej zrútil. Ak by nebolo jej mentorky a poradkyne Emily (Camillia Monet), dopadlo by to s ňou veľmi zle. Dnes je jej posledná nočná služba, ostáva jej už len raz spoločne s kolegyňami Val (Traci Lords) a Jules (Tracy Perez) prebdieť noc a potom začať nový život v novom zamestnaní. Pokojná noc však nemá dlhé trvanie, pretože istý chlapík menom John (Tyler Mane), sadistický vrah, ktorého pred časom odhovorila od samovraždy a ktorý jej odvtedy pravidelne vyvolával, sa rozhodol, že sa s ňou príde rozlúčiť. Beda tým, čo sa mu postavia do cesty... (beso74)

ricci.s

Obyčajný thriller, s hororom to vlastne nemalo nič. Psychopat prenasleduje mladú slepú holčinu, trochu si ju ponaháňa a po ceste sem tam niekoho zlikviduje. Hm, vlastne tu ani nie je veľmi o čom písať, a ani nie je o čo stáť. Je to síce sledovateľné, ale žiaľ, je to jeden z tých filmov, na ktoré sa zabudne behom pár minút. Podobných som už totiž videl stovky. Pre mňa nezaujímavé a nudné, vhodné akurát na TV vysielanie o ôsmej večer. O nejakú atmosféru či nedajbože zaujímavé zamordovania sa to ani nepotklo. Režisér by si mal pozrieť "P2" ako inšpiráciu, aby videl, ako má dobrý psychothriller vyzerať. ()

EvilPhoEniX

Slabota. Zpočátku jsem měl celkem slibné naděje, sériový vrah, slepá hlavní představitelka, obrovská firma, no bohužel režisér neměl dostatečně velkou kuráž tohle vše využít. Scénář hapruje, žádný zvrat, žádná myšlenka pouze klišé a to, co jsme viděli 100x jinde. Gore se zde vlastně taky nedočkáme, první hodinu se vůbec nic neděje, i samotný look mi přišel celkem televizní, takže krom minima napínavých momentů zde opravdu není nic k vidění. Letošní rok je prozatím úpadek hororového žánru. 30% ()

George Stobbart

Mladá, pekná a slepá operátorka linky dôvery si užíva poslednú noc v práci a dostane sa aj k telefonátu so svojim stálym volajúcim. Ten je v skutočnosti psychopatickým vrahom, ktorý sa na ňu naviazal a po tom, ako sa dozvedá o jej odchode sa rozzúri a vyrazí za ňou, aby jej poslednú noc spravil nezabudnuteľnou. Príjemný, atmosférický horor s nádychom deväťdesiatkových psychothrillerov. Fajn postavy, priamočiary dej a pekne budované napätie až do finále, kde to vygraduje a nastúpi aj nejaké to násilie a teror. Bezproblémová, slušná jednohubka. ()

*CARNIFEX*

Ako "vidiaci", nevidím žiadny zmysel sledovať tento snímok. Napriek nie najhoršie kamere, ktorá je tak či onak len o stupienok lepšia ako v hociktorom amatérskom filme, alebo seriálovým výkonom z radu chabých, či snahy v určitých okamihoch o budovanie atmosféry, nemá tento "vraj" horor jednoducho čo ponúknuť. Chudoba postihla už aj tento žáner. Záver roka 2014 a úvod 2015 je proste skutočne hororový, a tak nám neostáva nič iné ako si pustiť o 19.00 správy na Joj. ()