Černý korzár

The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

• Lima

Jako malý capart jsem to děsně žral, ať šlo o návštěvu kina, či pak několikanásobnou televizní reprízu. Nedávno jsem to znovu viděl a musím říct, že tuhle dobrodružnou podívanou zub času hodně ohlodal, ať už jde o slabou režii, či notně ubohou choreografii bojových scén. Další z mých dětských kultů je ztracen. Ale nelituju.(20.4.2003)

Vot? Pod pozlátkou nostalgie sa neskrývalo blato, ale diamant. Nenašiel som na tom chybu. Teda, pokiaľ za chybu nepovažujete to vinetuovské naivné dobrodrúžo. Postavy s jasnými motiváciami, prakticky nonstop akcia s výbornou šermiarskou choreografiou, bodré hlášky, dobré kostýmy a rekvizity, exotické prostredie. A Kabir - tie oči, tie oči! :)(8.11.2011)

Naivní? Strašně. Zábavné? Stále.(14.8.2007)

• flanker.27

Knižní předloha byla kdysi má oblíbená. Ach jak ten čas letí...(1.3.2007)

• choze

"VIDÍŠ? I ČERNÝ KORZÁR PLÁČE..." V roce 1976 si Kabir Bedi připsal dvě ikonické dobrodružné role, které se u nás za socíku staly kultovními, a sice Sandokana a Černého korzára. Sandokana si už prakticky nevybavuju, ale z tohohle naivního taliánského pirátského fláku jsem byl jako děcko (které si předtím i přečetlo knížku a zároveň hltalo Malého piráta v Ohníčku) hotovej a dokonce jsme s kámošem napsali prosbu do Československé televize, aby dali reprízu. Dneska už se nad tím usmívám, ať už jde o celkovou limonádovitost, přehrávajícího Bediho (oboje může být bráno jako plus) nebo průměrné akční scény, ale přiznávám tomu k dobru sympatické postavy a pár fajn hlášek.(22.6.2014)

• gudaulin

Romantická slátaninka s krásně černobílými charaktery, krásnými ženami, statečnými piráty a naivní zápletkou, která se ideálně hodí jako mezistupeň mezi kreslenými seriály a popkulturními dílky typu Angel. Ve věku 10 let šlo o můj oblíbený snímek, měl jsem nutkání mu přihodit z nostalgie jedničku. Celkový dojem: 40 %.(8.1.2010)

Kabir byl veliký fešák, o tom není nejmenších pochyb. Jako malá jsem do něj byla zamilovaná. Do něj a ještě do Vinnetoua a do Michaela Praeda. Černý korzár rozhodně není žádná nudná slátanina, naopak. Na svou dobu je to výborný, dobrodružný film s charismatickým pirátem a s jeho lady eM. Nicméně i tady se našlo jedno mínus. Za naivitu a až příliš sladký hepyend srážím jednu hvězdu. Ten konec mě až rozkuckal smíchy.(8.7.2016)

Jsou filmy, které bráníme zuby nehty a ke kterým se rádi vracíme a vůbec nás nezajímá jejich umělecká hodnota. Mezi ně patří Černý korzár - můj nejoblíbenější film z dětství. Nesmrtelné pirátské dobrodržství plné lásky, pomsty, krásných žen, udatných mužů a soubojů. Oproti Sandokanovi mnohem temnější, atmosféričtější, romantičtější a přes svou naivitu v dnešní době použitelnější. Z Kabira Bediho charisma přímo sálá (dabing Ladislava Mrkvičky rovněž dělá své). Vždycky byla mojí nejoblíbenější scénou ta na začátku z domorodé vesnice pustošené vojáky a korzárovo ántré ("Miluješ smrt? Tady jí máš!"). Opravdu důstojným protihráčem je mu vévoda Van Gould ve skvělém podání Mela Ferrera. Vše podkresluje božská hudba bratří Angelisů. I když časy dětství jsou nenávratně pryč, tento film zůstává. A zůstane dál. 90%.(1.9.2007)

• paascha

Kabír Beďar jako Černý korzár, to byl jeden z velkých hrdinů mého dětství. A krásná Carrol, která si pak švihla i veleroli Perly z Labuanu, to byla asi láska všech:-)(8.2.2012)

Když Kabir Bedi s planoucíma očima na ztemnělé palubě vyzývá satana, skoro až běhá mráz po zádech. Černý korzár je velmi slušná dobrodružná podívaná, ovšem mít na ni vzpomínky z dětství, asi by se mi líbila ještě víc. Vidět Sollimovu "westernovou" režii ve filmu z úplně jiného prostředí bylo nejzajímavější ze všeho.(31.1.2014)

Film mého dětství !(3.3.2007)

Tak na tomhle snímku jsem v dětství ujížděl ze všech nejvíc a neustále jsem si hrál na Kabira Bediho.(15.6.2005)

Naprosto geniální hudba, jeden z nejlepších soundtracků všech dob!.... Brutální a fanatický voják Van Gould dojde spravedlivému konci rukou chrabrého rytíře cti Černého korzára..(16.2.2007)

• Mi Nü-Chai

O třídu výš než populárnější Sandokan, ač se stejnou režií i herci. Solidní dobrodružná podívaná ozdobená špetkou nadpřirozena. A když je Kabir Bedi umyt, slušně oděn a učesán, dokonce se na něj dá i koukat bez soustavných záchvatů smíchu.(11.10.2006)

Černý korzár, legenda mého dětství. On přesně naplňoval všechny ideály dobrodružství, pirátství a šlechetné statečnosti. Je to jeden z těch filmů, u kterých se nikdy nebudu ptát na jejich uměleckou hodnotu nebo společenský přínos. Ten film má v sobě schovaného toho desetiletého kluka, pro kterého je Černý korzár vším. Kabir Bedi byl pro mě ve své roli, která dalece přesahuje odkaz Sandokana, vždy vzorem všech pirátů. Ústřední chorál dvojice Angelis tvoří z každé dnes již zapadlé scény nezapomenutelnou nostalgickou podívanou. Krásný je i závěr celého filmu s epilogem. ____________ „Blesk představuje život, který už přestal být jeho životem. I když nám se líbí, viďte přátelé. A malá bárka je nyní veze vstříc jinému životu. Novému životu.“(15.12.2011)

Nostalgie je smrtící emoce. Letálnější než uhrančivý pohled Sádlokana Kabira Bédiho. Uf.(8.2.2012)

Roztomile naivní starší filmeček, kladní hrdinové jsou kladní se vším všudy, záporní jsou taky čistě záporní, květnaté promluvy, které by v dnešních filmech šly ihned na odstřel, působí sice křečovitě, ale takhle se to tehdy točilo, dnešní doba už chce víc rozporuplnější hrdiny (jak kdy, jak kdo, Amíci třeba ne). Hudba od bratří de Angelisů (Guido a Maurizio) je jedním slovem skvělá a hudební motiv Yary si pouštím pro zlepšení nálady. Kabir Bedi, dávný to lamač ženských srdcí, má sice dobrej kukuč, ale to jak zabíjí nepřátele po desítkách za minutu, tak takovouhle frekvencí se nemůže pochlubit ani Tarantinova Nevěsta! Tenhle film je už pouze nostalgie pro starou školu (kam nepatřím:-))(10.1.2007)

• WANDRWALL

Černý, Zelený a Červený korzár. Jen první má dobrou strategii. Díky ní může pomstím smrt svého otce, ale i Zelenéno a Červeného korzára, kteří nebyli moc opatrní a chyběla jim mazanost Černého korzára. Netřeba dodávat, že Černý korzár to měl taky dobré u žen.(7.9.2010)

Jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal - spolu s Nekonečným příběhem, Sindibádem a tygřím okem, Planetou Krull nebo Flash Gordonem. A taky jeden z těch, které jsem až do dneška od té doby neviděl. Ta hudba je nádherná!(31.8.2007)

Bavilo, ale nijak nenadchlo. Bedi je démon a hlavně první scény s ním jsou prvotřídní. Celý zbytek vystihuje hned má první věta. Líbilo se mi to, ale hned to odeznělo a z průměru film vybublal jen párkrát a to hlavně díky kapitánu Mogenovi. Dnes už některé Bediho prupovídky působí směšně a nejlepší věta filmu je:"Slyšela jsem, že je ovoce zdravé." Sakra, tam se ale šířily pověsti a legendy.(20.1.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8