poster

Černý korzár

 • Itálie

  Il corsaro nero

 • Slovensko

  Čierny Korzár

 • USA

  The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

 • Kubi21
  ***

  Hodnotit to před 25 roky svýma klukovskýma očima, tak mi nestačí hvězdy. Dospěláckým pohledem to je samozřejmě velice naivní a už dosti přestárlé, ale stejně se na to rád podívám i dnes. V černém už asi běhat nebudu, no že bych oprášil aspoň ten klobouk. Určitě mne to v dospělosti nezklamalo tak, jako jiný dětský pecky (např. Rudá Sonja). Silnější tři hvězdy, z nostalgie pět, ale pst, neofiko.(8.12.2017)

 • Rodin
  **

  Už jako kluk jsem to neměl moc rád, snad mě to mělo trefit ve věku do deseti let. Spíš ale vidím chybu v tom, že jsem už jako děcko přečetl opakovaně báječnou knižní předlohu Emilia Salgariho, takže jsem se prostě nebyl schopen smířit s obsazením hlavních rolí a s příliš krutými zásahy do původního děje. Bylo to takové barvotiskové.(13.4.2010)

 • italka63
  ****

  Pokud bych hodnotila ze současného pohledu, byly by to hvězdy tři. Ovšem tenkrát, to je něco jiného. Každá věková kategorie si zde trochu toho svého najde. A Černý Korzár Kabir Bedi má uhrančivé oči a slušnou výšku postavy a pak ta láska, souboje a moře... Trocha nostalgie nikoho nezabije, tudíž přidávám čtvrtou hvězdu.(24.10.2014)

 • skinny
  ****

  Co na tom, že většina filmu je úsměvně naivní, pořád to je pohádková pirátská romanťárna, kterou já prostě můžu a vůbec se za to nestydím (a to jsem ročník ´90). 100x lepší než P. z K. Do toho sexy Kabir Bedi, jako neohrožený, nejlepší a nejcharizmatičtější pirát, jakého jsem kdy na plátně viděla, křehká panenka Carola André a perfektní, nestárnoucí hudba. Jen ten konec je takový kapánek zmatený, a uspěchaný, nicméně tohle je moje srdcovka, na tu mi nesahejte :) PS. s Kabirem Bedim bych hned odplula, ani by mě nemusel unášet :-)(17.11.2014)

 • Ainy
  ****

  Kabir byl veliký fešák, o tom není nejmenších pochyb. Jako malá jsem do něj byla zamilovaná. Do něj a ještě do Vinnetoua a do Michaela Praeda. Černý korzár rozhodně není žádná nudná slátanina, naopak. Na svou dobu je to výborný, dobrodružný film s charismatickým pirátem a s jeho lady eM. Nicméně i tady se našlo jedno mínus. Za naivitu a až příliš sladký hepyend srážím jednu hvězdu. Ten konec mě až rozkuckal smíchy.(8.7.2016)

 • - Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)

 • - Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)

 • - Natáčeno v Kolumbii - v Cartageně (též Cartagena de Indias), pevnost je Castillo de San Felipe de Barajas. (Rattus Rattus)