Černý korzár

The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

• GodComplex

Na jednu stranu je Cerny Korzar neskutecna amaterstina, kdy vykony nekterych hercu a zejmena pak vsech komparzistu, bojove sceny a vubec celkove rezie jsou vazne k smichu. Od italske produkce se ale holt neda cekat nic jineho. Na druhou stranu to obsahuje velmi zajimavy faktor zabavnosti, kdy vas tahle amaterska slatanina bavi a vy se na to cele klidne kouknete aniz byste se unudili k smrti. Co me zaujalo nejvic, byla kupodivu romance mezi Kabirem Bedi a hlavni blond girl, jejiz jmeno jsem linej jit vyhledavat. Oba meli neskutecne pusobivy pohled a hypnotizujici oci. 4/10(6.12.2008)

Čierny korzár nie je vôbec zlé dielko. Príjemne zaujalo i pobavilo. Samozrejme hlavnú zásluhu má na to charizmatický (Sandokán) Kabir Bedi, ale aj v podstate dobre naaranžovaný príbeh s niekoľkými zvratmi. Aj keď všetci dobre vieme, kam príbeh smeruje. Škoda niektorých naivnejších prvkov, prvkov fantasy a u niektorých postáv divne vyzerajúce brady a parochne. Hodnotenie: 65%(16.12.2013)

Vot? Pod pozlátkou nostalgie sa neskrývalo blato, ale diamant. Nenašiel som na tom chybu. Teda, pokiaľ za chybu nepovažujete to vinetuovské naivné dobrodrúžo. Postavy s jasnými motiváciami, prakticky nonstop akcia s výbornou šermiarskou choreografiou, bodré hlášky, dobré kostýmy a rekvizity, exotické prostredie. A Kabir - tie oči, tie oči! :)(8.11.2011)

Stejně jako u Želv Ninja v seriálech, tak i u Černého korzára ve filmech, jde o NOSTALGII! Když jsem byl malý pískle, tak tohle prostě bylo pro mě to nejlepší, pouštěl jsem si to na VHS pořád dokola!!! Abych řekl pravdu, tak kvalitou asi tento film nestojí za nic, ale přece jen je to Černý korzár a Kabir Bedi. Mé hodnocení sice není moc objektivní, ale je to prostě taková má srdcovka a proto musím dát .. 5 hvězd!!(10.2.2013)

• fmash

Bohužel další důkaz toho, jak dětské oko nekriticky přijímá předloženou naleštěnou slátaninu a bere ji za hodnou obdivu. Je to snad varování, které dospělí většinou berou na lehkou váhu, že ani později, stižen již blahosklonnou přezíravostí diletanta, neměl by člověk podléhat tak snadno všemu pozlátku?            Inu, šlechticové jsou šlechetní, krasavci neodolatelní, krasavice pomilováníhodné, co je na tom špatného, chtělo by se říct. Ale za trapnost totálních zjednodušení, za ubohé souboje a celkovou odfláknutost (je rozdíl mezi v žánru pohádky přijatelnou schematičností a drzou nedbalostí tvůrců) by Černý korzár zasloužil horší hodnocení, než mu dávám. A taky za to zklamání, jež mi po letech připravil. Já vím, že je to pro děti, ale ani děti by se takhle blbnout neměly.(30.8.2010)

• - Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)

• - Natáčeno v Kolumbii - v Cartageně (též Cartagena de Indias), pevnost je Castillo de San Felipe de Barajas. (Rattus Rattus)

• - Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)