Černý korzár

Čierny Korzár

The Black Corsair

Dobrodružný / Akční

Itálie, 1976, 118 min

Hodnotit to před 25 roky svýma klukovskýma očima, tak mi nestačí hvězdy. Dospěláckým pohledem to je samozřejmě velice naivní a už dosti přestárlé, ale stejně se na to rád podívám i dnes. V černém už asi běhat nebudu, no že bych oprášil aspoň ten klobouk. Určitě mne to v dospělosti nezklamalo tak, jako jiný dětský pecky (např. Rudá Sonja). Silnější tři hvězdy, z nostalgie pět, ale pst, neofiko.(8.12.2017)

• Rodin

Už jako kluk jsem to neměl moc rád, snad mě to mělo trefit ve věku do deseti let. Spíš ale vidím chybu v tom, že jsem už jako děcko přečetl opakovaně báječnou knižní předlohu Emilia Salgariho, takže jsem se prostě nebyl schopen smířit s obsazením hlavních rolí a s příliš krutými zásahy do původního děje. Bylo to takové barvotiskové.(13.4.2010)

Pokud bych hodnotila ze současného pohledu, byly by to hvězdy tři. Ovšem tenkrát, to je něco jiného. Každá věková kategorie si zde trochu toho svého najde. A Černý Korzár Kabir Bedi má uhrančivé oči a slušnou výšku postavy a pak ta láska, souboje a moře... Trocha nostalgie nikoho nezabije, tudíž přidávám čtvrtou hvězdu.(24.10.2014)

Co na tom, že většina filmu je úsměvně naivní, pořád to je pohádková pirátská romanťárna, kterou já prostě můžu a vůbec se za to nestydím (a to jsem ročník ´90). 100x lepší než P. z K. Do toho sexy Kabir Bedi, jako neohrožený, nejlepší a nejcharizmatičtější pirát, jakého jsem kdy na plátně viděla, křehká panenka Carola André a perfektní, nestárnoucí hudba. Jen ten konec je takový kapánek zmatený, a uspěchaný, nicméně tohle je moje srdcovka, na tu mi nesahejte :) PS. s Kabirem Bedim bych hned odplula, ani by mě nemusel unášet :-)(17.11.2014)

Kabir byl veliký fešák, o tom není nejmenších pochyb. Jako malá jsem do něj byla zamilovaná. Do něj a ještě do Vinnetoua a do Michaela Praeda. Černý korzár rozhodně není žádná nudná slátanina, naopak. Na svou dobu je to výborný, dobrodružný film s charismatickým pirátem a s jeho lady eM. Nicméně i tady se našlo jedno mínus. Za naivitu a až příliš sladký hepyend srážím jednu hvězdu. Ten konec mě až rozkuckal smíchy.(8.7.2016)

• - Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)

• - Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)

• - Natáčeno v Kolumbii - v Cartageně (též Cartagena de Indias), pevnost je Castillo de San Felipe de Barajas. (Rattus Rattus)