Sanitarium

Thriller

USA, 2013, 108 min

Úvodní McDowellův monolog vyvolává snad až příliš přehnaná očekávání, ale rámec sanatoria je využit zcela minimálně, a tak tu máme trojici různorodých příběhů, které přes vzrůstající kvalitativní úroveň pojí jen velmi málo. Bezesporu zaujme kamera a vhodně doplňující hudba tvoří často slušnou atmosféru. Kdyby si tím dal někdo práci, byl by z původní myšlenky slušný seriál.(13.7.2013)

„Sanitarium“ je lepší než dobrý povídkový hororový film. Musím říct, že jsem se trochu bál, že přítomnost Malcolma McDowella, který je hlavní postavou rámcového příběhu, automaticky bude vést k tomu, že snímek bude braková klišovitost bez nápadu, ale to se v tomhle případě rozhodně nedá říct. Povídky mají nápad, někdy jen jeden jednoduchý, ale využily ho docela dobře. Jsem rád, že tu je zase po delší době něco, co se nesnaží zbytečně a okázale šokovat, ale jde si cestou celkem ku prospěchu celé věci.(17.11.2013)

Povídka panenkovská je podle mě nejslabší. Ne že by burtonovské loutky neměly něco do sebe, ale jejich potenciál zůstal nevyužit a jejich tvůrce byl až moc velký magor na to, abych mu jeho psychózu věřil. 30% Příběh o chlapci a monstru už byl o něco lepší a disponoval solidně hrajícím klukem, správně tyranským otcem a ucházející potvorou. Jen mi tu chybělo napětí a odpovídající atmosféra. 55% Poslední část mi přišla nejlepší. Jednalo se víceméně o one man show Lou Diamond Phillpse, ale ten v ní obstál na výbornou. I téma mi přišlo celkem důvěryhodné, protože jelimanů, kteří věří v Mayský kalendář a staví si všemožné kryty, mající odolat konci věků, je po světě dost a dost. 70% Celkově 50%(19.8.2015)

Jelikož mám rád mladého herce Davida Mazouze, zajímala mě spíše jeho postava a jeho příběh, za normálních okolností by mě tento snímek vůbec nezajímal. Ale podíval jsem se na vše a bylo to tak, jak jsem předpokládal. Zaujala mě pouze povídka s názvem "Monsters Are Real", kterou bych označil jako průměrnou. Je to neoriginální, ale v rámci žánru "psychologický thriller" to vcelku funguje. Má to slušnou atmosféru, ale hlavní důvod, proč hodnotím přívětivými 3 hvězdami je ten, že můj oblíbený Mazouz hraje velmi přesvědčivě a opět mi dokázal, že je nadějný herec... Zbylé dvě povídky mě vůbec nebavily, někteří herci až přehrávali a celkově to bylo mdlé. Víc se k tomu vyjadřovat, by nemělo smysl. Inu, pokud vás zajímá Mazouz, rozhodě se alespoň podívejte na povídku, kde hraje on. To jediné bych mohl doporučit. Jinak se jedná průměrnou béčkovou thrillerovku. "Figuratively Speaking" **, "Monsters Are Real" ****, "Up To The Last Man" ***(27.9.2015)

• MiniRecenze

Tento snímek mě poněkud zklamal,skládá se ze tří příběhu a v určitých momentech se snaží napodobit snímky typu V/H/S/ ,ale je to hodně velký rozdíl.Zde nenajdete takové momenty a ani napětí,naopak zde se právě hodně mluví a chvílemi máte pocit,že Vás film chce uspat.Neříkám ,že jde o kravinu,ale naražím na to,že jde o nevyužitý potenciál,je to škoda,všechy příběhy mají zajímavý námět,ale ten po chvíli "vyšumí" do prázdna.Herecké obsazení působí průměrně (ani R.Englund nezapůsobil) a snímek ve Vás nezanechá žádný zážitek. NEVYUŽITO!!!(31.8.2013)