poster

Chraň nás od zlého

 • USA

  Deliver Us from Evil

 • USA

  Beware the Night

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Zbav nás zlého

Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 2014, 118 min

Externí recenze k filmu (12)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Scenáristé filmu vytvořili vlastní děj volně, na základě pamětí skutečného Ralpha Sarchieho z roku 2001, ve kterých bývalý policista líčí, jak objevil své nadpřirozené schopnosti a začal se místo klasické policejní práci věnovat démonologii." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) **

  "Chraň nás od zlého je ze všech čtyř režisérových hororů tím nejméně invenčním. Až se zdá, že tvůrce jen naplňuje povinné žánrové konvence vymítačských filmů, které obohacuje o prvky fincherovského krimi thrilleru. Mrazivé napětí se ale během dvouhodinové stopáže moc nedostavuje a gradace vyprávění…" (více)

 • Babinet.cz (Jiří Frydlewicz)

  "I přes výtky jde však o děsivou jízdu a bát se opravdu budete. Derrickson ukázal, že v oblasti hororů je doma. I tentokráte přesně ví, kdy udeřit, i přesto že úder třeba čekáte. Vedle několika dobře vystavěných scén musím také pochválit výkon Seana Harrise." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Zbav nás zlého vôbec nie je zlým filmom, dostatočne vás zabaví, finálny exorcizmus je veľmi vydarený, avšak pobaví vás o to viac, čím menej podobných filmov máte napozeraných. Ak producentovi Jerrymu Bruckheimerovi išlo o nakrútenie hororu, ktorý vám vyplní jeden letný večer a viac si na neho…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Jako horor je nejpřesvědčivějším opravdu na začátku. Později se víc a víc ohání lidmi zmutovanými působením démonů, ale kvůli racionalitě policejního vyšetřování nedokáže vyvolat čistou instinktivní hrůzu. Má na své straně jen spoustu krve (samozřejmě), občasné vybafnutí hledaných znetvořenců (ty…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Kateřina Vimmerová) ***

  "Chraň nás od zlého je, bohužel, neúměrně natahovaný žánrový eintopf hororu a a mystériózního dramatu, kde sice nic vyloženě nepřekvapí, ale po řemeslné stránce jde o veskrze solidní žánrový přírůstek." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Kolem a kolem se kvality filmu pohybují tak okolo průměru, body navíc mu však přihrává celkem slušný Eric Bana v hlavní roli. Po mrazivém Sinisterovi je tedy Chraň nás od zlého spíš zklamáním a nevyužitou šancí. Nutno uznat, že James Wan natáčí horory lépe." (více)

 • Generace21.cz (Anna Nižňanská) ****

  "Takže, pokud máte rádi napětí, mysteriózní nádech filmů a právě ony výše zmiňované potemnělé lekačky, budete odcházet z kina jistě spokojení, ale předesílám předem, že pokud máte delikátní žaludky, tak by se vám zde při některých scénách přeci jen mohlo udělat blivno. Sama za sebe však na závěr…" (více)

 • Hororo.sk (Andrej Gomora) ***

  "Zbav nás zlého je ukážka stretnutia výbornej réžie so scenárom z kontajneru. Vidno, že z režijnej stránky nebol Sinister náhoda, na druhej strane aj tam príbeh nebol žiadnym prínosom, akurát nič nepokazil. Tentokrát dielu výrazne uškodil. Premrhaná snaha vyvoláva podozrenie, či sa režisér len…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Derricksonovi film celkem sednul a je vidět, že je schopen vyprávět příběh, mít v něm dobré momenty a nakonec ho i vygradovat. Kdyby se vystříhala část s manželkou a dcerou, na vyznění filmu se nic nezmění a možná by to bylo i trochu dynamičtější a ještě napínavější. Gore scény jsou skvělé a…" (více)

 • MovieZone.cz (Daniel Zeman) ***

  "Horor roku to tedy bohužel není. Atmosféru si to buduje slušnou, ale nikdy vás to zcela nevtáhne, abyste se začali bát o hrdiny nebo jeho rodinu. Možná za to může mizerná knižní předloha titulního policajta, který na stará kolena začal bojovat s démony, možná to je vina Bruckheimerova dohledu,…" (více)

 • NaFilmu.cz (David Bulawa) ***

  "Chraň nás od zlého mohl s klidem navázat na chytrou vyváženost předchozích Derricksonovým filmů. Přehršel lekaček na úkor napětí, náboženská agitka, divně nalíčený antihrdina (zdravím Sinister), déšť v noci, zbytečná úmrtí, posedlá holka, hýbající se hračky a další nakupená klišé pohřbívají slibnou…" (více)