Hellboy: Rise of the Blood Queen

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 121 min

Dějové a scénářem patří mezi největší výplachy, které jsem za poslední dobu viděl. Myslím si, že i takové Rychle a zběsile by v porovnání s Hellboyem získalo Oscara za nejlepší střih a scénář. Přeskakování z jedné lokace do druhé přichází v takovém tempu, že mi občas dělal problém vše vstřebat a jedním slovem to připomíná neskutečný "bordel". Marshall se snažil nevynechat snad jediný nápad, byť na úkor kvality jednotlivých scén. Je to docela škoda, Baba jaga byla naprosto boží a vytěžit se podařilo minimum. Díky zběsilému tempu není čas, ani prostor se věnovat postavám, vztahům a kromě Hellboye Vás nikdo nezajímá nebo se modlíte, aby chcípl. Naštěstí si krade prostor Hellboy, který je neskutečně nahláškovaný a tvrdším humorem pokukuje z dálky po Deadpoolovi. Jsem rád, že studio našlo koule, pustilo Hellboye v drsnějším kabátu a při tom neustálém chrlení komiksů jde svojí cestou. Tam, kde Hellboy drhne, tak naopak vyhrává na plné čáře v rámci akce. Ohromně prospěl eRkový rating, díky kterému se tvůrci vyřádili na maximum a krví se rozhodně nešetří. Pořád něco vybuchuje, dává si po tlamě a delší sekvence bez akční scény se prostě neobjeví. Trikově Hellboy obstál, především maskéři odvedli výbornou práci (z Baby Jagy opravdu neusnu). Rozhodně doporučuji těm, kterým stačí hodně barev, řežby a nechtějí zapojovat mozek. Rozmlsaný komiksový fanoušek, především Marvelovek, bude asi zklamaný.......55%(11.4.2019)

Je to krvave (skoro tolik glory killu jako v Doomovi), s divnym humorem, zvlastnim uspechanym pribehem, kde se hrozne rychle skace mezi atrakcemi, aniz by se tam rozvadely nejake vztahy postav, celkem fajn herci a tak hrozne edgy a cool jak opilej pubertalni panic v autobuse mestsky hromadny dopravy. Ale me to bavilo, narozdil od vetsiny kinosalu...(12.4.2019)

Naprosto unesen. Dlouho jsem se na Krvavou královnu těšil a film mě vůbec nezklamal. Drsný, vtipný a temný příběh o jednom z mých oblíbených komiksů z rukou Mika Mignoli. Hororové pojetí se mi líbí, Harbour se na Hellboye hodí a rating 18+ já oceňují. Nový Hellboy byl pro mě jeden z pěti nejocekavanejsich filmu roku a teď je rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2019. Chci ho znovu v Boskovicich!(11.4.2019)

• dragon94

Na Hellboye jsem se celkem těšil. Čekal jsem zábavné béčko, které si na nic nehraje. Ano je to béčko. A ano je to film, který si na nic nehraje, ale zábavné to není. Celý film je jeden velkej maglajz, kterej je nějak prapodivně poskládaný dohromady. Je tam příliš scén, kde se jenom mluví, které jsou prokládány velkým množstvím akčních scén. Ovšem z nich za něco stojí jen asi dvě. Zbytek je podprůměrný i pro seriál. Některé hlášky ve filmu jsou povedené, ale většina se pouze opakuje a dost z nich opravdu vtipných není. Do toho je ve filmu velké množství nechuťáren, které sice k filmu patří, ale působí, až příliš samoúčelně. Herecky to zlé úplně není, ale žádný zázrak to také není. Víc jak film na jedno podívání to určitě není. Už jen proto, že na podruhé už vás nemůže bavit vůbec ničím. Kdyby vznikla dvojka, asi bych se na ní podíval, ale kino už bych jistě vynechal. 2* 48%(19.4.2019)

• InJo

Nejhorší Hellboy a bohužel i nejhorší film N. Marshalla. Je to hrozně rychlé, plné akce, drsné brutality (usekávání končetin, trhání lidí vejpůl apod.), hlášek, hudby, hrátek s kamerou... Ale nic z toho nefunguje pořádně a konzistentně. Sám Hellboy je pořád docela sympaťák (ostatní postavy nestojí za řeč, obzvlášť záporáci v čele s Millou a mluvícím prasetem jsou dost tragičtí), ale to je asi tak vše. Celý tenhle reboot působí snad v každém ohledu jako utržený ze řetězu, bohužel tady to není myšleno jako pochvala. Místo nářezové cool zábavy jsme tak dostali spíše rozbředlou a hloupou slátaninu. 40 %(11.4.2019)

• - Mike Mignola se v komiksové předloze často inspiruje v slovanském folklóru a tak není překvapivé, že v Hellboy universe figurují i Baba Jaga či věčný padouch Kostěj Nesmrtelný. (3T)

• - Mike Mignola ocenil věrnost filmu k předloze a prozradil i jména komiksů, ze kterých scénář vzešel. Příběhová linka nejvíce vychází z epické trilogie „Wild Hunt“, „Darkness Calls“ a „The Storm and the Fury“. Dále si Mignola všiml inspirace v „Hellboy in Mexico“ z roku 2010, jehož součástí je mayský bůh Camazotz, kterého můžeme vidět ve filmu. (3T)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. dubna 2019 v New Yorku. (Varan)