poster

Hellboy

 • USA

  Hellboy

 • USA

  Hellboy: Rise of the Blood Queen

  (pracovní název)

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 121 min

Režie:

Neil Marshall

Předloha:

Mike Mignola (komiks)

Scénář:

Andrew Cosby

Kamera:

Sam McCurdy

Střih:

Mark Sanger

Scénografie:

Paul Kirby

Kostýmy:

Stephanie Collie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Hellboy patří mezi nejoblíbenější postavy Dark Horse Comics, 3. nejznámější komiksové vydavatelství po DC a Marvel. Avšak mají pod svojí střechou velice zvučná jména komiksů jako je „Maska“, „Sin City“, „Usagi Yojimbo“, „Buffy The Vampire Slayer“ anebo sérii „300“. Osud Hellboye rozhodne, jestli si ve spolupráci s Legendary AF také založí vlastní multiversum, tedy DHCU. (3T)

 • - Hlavní záporačku Nimue si zahála Milla Jovovich. Nimue alias Vivienne či Královna krve, je mocná čarodějnice, která využívá i démonické schopnosti. Žila za vlády krále Artuše a byla milou Merlina, kterého zradila a uvěznila ho v hrobce. 1 500 let po její smrti ji oživili čarodějnice jako svojí královnu, aby vedla Divoký hon. (3T)

 • - Mike Mignola se v komiksové předloze často inspiruje v slovanském folklóru a tak není překvapivé, že v Hellboy universe figurují i Baba Jaga či věčný padouch Kostěj Nesmrtelný. (3T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace