Clown

Eli Roth, Mac Cappuccino

Robert Ryang

Scénografie:

Lisa Soper

Pecka jako prase !! Čistý hororový zážitek, jaký tu nebyl roky! Okousané nehty, spocená prdel, pop corn rozházený všude po pokoji, hnědé trenky, rozkousaný kábel od noťasu a nonstop zahryznutý do zábradlí od postele, tak takhle mě už dlouho horor neznásilnil. Film se rozjíždí už od první minuty a šlape na 120% až do dech beroucího finále, kde jsem zažil ten nejodpornější pocit úzkosti z atmosféry, která film úspěšně doprovází. Je třeba také vychválit velmi originální a neokoukaný nápad a solidní Gore a masky ( Závěrečná transformace klauna a zároveň jeho hlas je až zadek svírající). Peter Stormare a mytologie točící se kolem klauna je pouze skvělou třešničkou na dortě, který už samo o sobě je velmi chutný. Dekapitace psa Vás odrovná. PS: Dalo se ještě trochu přitvrdit, co se týká Gore, ale v drtivé většině zde vítězí atmosféra,ale stejně FUCK YOU WYRMWOOD!(28.2.2015)

Tematicky sa jedná o zmes nápadov, ktoré sa na striebornom plátne v nedávnej minulosti objavili v kúskoch ako Afflicted či Rare Exports, tentokrát však zaujímavo pretvorenú do podoby miestami desivého clown horroru, v USA síce klasifikovaného ako R18+, napriek tomu však podľa mňa stále dosť opatrného, čo sa explicitného zobrazovania nejakého toho násilia týka.(12.9.2017)

Mírně upravit scénář a mohlo to být ultimátní. Odstranit nějakou tu hlušinu,na větší ploše rozehrát a víc do hloubky rozvést závěrečná morální dilemata, ujednotit atmosféru. To mi na Clownovi vadí asi nejvíc, že kolikrát scénu od scény má úplně jinou náladu, skáče se od srandiček k depce, od tísnivého napětí k hororové zábavě. Ale přesto je to fajn. Podobně působivé monstrum tu nějaký čas nebylo, zvlášť jeho finální podoba je fakt pěkná, a na funkčnější horor s postavou klauna si aktuálně nevzpomínám. Potenciál byl ještě vyšší, ale i tak jsem spokojený.(1.3.2015)

Tyhle druhy filmů jsou prostě jasně postaveny na rozdílných poločasech. Ten první je přímo ukázkově skvělý. Oblek, který nejde sundat, postupná transformace hlavního hrdiny. To už jsme někde viděli, sice jinak, lépe, ale i tady to potěší. Bohužel po skvěle vybudovaném tajemnu, kdy divák sice tuší která bije, přichází na řadu lov dětí a celé to jde do kytek. Škoda. 55%(7.8.2015)

Po nějaké době opět horor, kde se udrží napětí. Šáša je velice milí. Robka ze strachu odešla nandat si pleťovou masku, hlavně kvůli tomu, že tam hrají děti...což mě ještě více přikovalo v lužku. Při sundávání nosní bambulky si manželka nebrala servítky což potěšilo, ale při udělení povelu dítěti:"Jacku zajdi pro knihu a řetězy, chceš přece tatínkovi pomoct", mě pobavila :) Démonický oblek co nejde sundat je bezva nápad.(3.4.2015)