O ovečce, která chtěla létat (festivalový název)

• Tchaj-wan

Nan fang xiao yang mu chang

• Tchaj-wan

南方小羊牧場

When Wolf Falls in Love with Sheep

O ovečke, ktorá chcela lietať

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Tchaj-wan, 2012, 86 min

Chi-jan Hou

Yi-Hsien Chou

Owen Wang

Prijemna romantika s neuveritelne roztomilym ustrednym parom. Skoda len, ze dejovo je to trochu prazdne. Pritom hned na zaciatku nam predstavia aj mnozstvo zaujimavych vedlajsich postav, ale dalej sa im uz vôbec nevenuju. Keby kazda z nich mala nejaku zabavnu podzapletku, tak to mohla byt perfektna romantika. Takto film obsahuje dost hluchych miest. Ale finale je fakt nadherne, takze aspon za jedno pozretie to rozhodne stoji. 7/10.(25.8.2015)

Příběh o lehce uletěných hledajících optimistech, natočený lehce uletěnými hledajícími optimisty :). ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=dIqyRL7tjO0(8.12.2014)

Neskutocne "cute" aj na azijske pomery.(9.4.2013)

Příjemný a milý film. Nic víc, nic míň. Nic pro drsné povahy a to já moc nejsem.(25.8.2015)

• Aljak

Mohlo by to byť skutočne skvelé, len škoda, že všetky tie symboly (v podobe čísel a všeličoho iného) boli pre mňa ako človeka neznalého taiwanských a čínskych "reálií" veľkou neznámou. A tak si myslím, že práve vďaka tomuto celému ma ten film proste až tak nezaujal. A to mám filmy s rôznou symbolikou a rébusmi celkom rád. No celý film opradený číslom "1314" = navždy, a ja len pozerám, že čo nám tým celým chceli povedať. Ale nevadí, nedá sa vždy všetko chápať, a pokiaľ ide o Aziatov, tak to platí 2-násobne...(11.9.2015)