Reklama

Reklama

O ovečce, která chtěla létat

(festivalový název)
  • Tchaj-wan Nan fang xiao yang mu chang (více)
Komedie / Romantický
Tchaj-wan, 2012, 86 min

Obsahy(1)

Dvě láskou zklamané duše nesměle nacházejí cestu k sobě, a to zrovna v okolí tchajpeiské ulice Nanyang známé vysokou koncentrací nočních škol, kam sice každý den docházejí stovky mladých lidí, ale málokdo zde hodlá setrvat déle, než je nezbytně nutné. Ve svém druhém celovečerním filmu režisér Hou Chi-jan spojil dva žánry, které v předchozích letech daly vzniknout největším diváckým hitům tchajwanské kinematografie – romantickou komedii a komedii z prostředí roztodivných lokálních komunit plných sympatických figurek. Na této kombinaci je vystavěno okouzlující, ale přitom neschematické vyprávění, v němž se prolíná decentní romantika ztvárněná s hravým stylem a cit pro místní atmosféru i roztodivné charaktery, které filmu propůjčují osobitost. (Filmasia)

(více)

Recenze (6)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Mohlo by to byť skutočne skvelé, len škoda, že všetky tie symboly (v podobe čísel a všeličoho iného) boli pre mňa ako človeka neznalého taiwanských a čínskych "reálií" veľkou neznámou. A tak si myslím, že práve vďaka tomuto celému ma ten film proste až tak nezaujal. A to mám filmy s rôznou symbolikou a rébusmi celkom rád. No celý film opradený číslom "1314" = navždy, a ja len pozerám, že čo nám tým celým chceli povedať. Ale nevadí, nedá sa vždy všetko chápať, a pokiaľ ide o Aziatov, tak to platí 2-násobne... ()

Vardara 

všechny recenze uživatele

No, hodně slabé tři hvězdičky. Nějak mi to přišlo jako o ničem. Dva mladí lidé spolu řeší své ex a přitom se „asi“ do sebe zamilují, ačkoliv je chemie mezi nimi na absolutní nule. V některých částech jsem si vzpomněla i na Amélii z Montmartru (vracení ztracených věcí). Každopádně tam na můj vkus bylo až příliš mnoho rušivých vedlejších postav a příběhů. Takže za mě nic moc – jsem ráda, že to bylo krátké. (a hlavně ta davová scéna s vlaštovkami – to mě tedy nějak nevzalo...) ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prijemna romantika s neuveritelne roztomilym ustrednym parom. Skoda len, ze dejovo je to trochu prazdne. Pritom hned na zaciatku nam predstavia aj mnozstvo zaujimavych vedlajsich postav, ale dalej sa im uz vôbec nevenuju. Keby kazda z nich mala nejaku zabavnu podzapletku, tak to mohla byt perfektna romantika. Takto film obsahuje dost hluchych miest. Ale finale je fakt nadherne, takze aspon za jedno pozretie to rozhodne stoji. 7/10. ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama