Vylomeniny (TV pořad)

Soutěžní / Komedie / Reality-TV

Česko, 2013, 35 min

Tak takhle dobrý pořad jsme tady v Česku dlouho neměli! Moderátoři jsou vybraní skvěle: oba jsou totálně škodolibí, což se pro tento pořad skvěle hodí. A navíc - oba jsou i náramně zábavní a tak Vylomeniny nestojí jen na hereckých a improvizačních schopnostech daného aktéra, ale i na moderátorské dvojici Dejdar&Měcháček. Extra-zábavný pořad u kterého se vám potrhají bránice. Snad už se připravuje další řada. :)(8.3.2014)

• Aelita

To, že si lidé nechají líbit za peníze cokoliv, to, že tento "humor" je trapný a upocený, to, že pod povrchem o peníze soutěžících gentlemanů se skrývají dobrodruhové neváhající vystavit sebe, ženu a vztah všeobecnému posměchu, je vidět na první pohled. O čem však svědčí to, že praktičnost převládla nad ideály a peníze nad lidskou důstojností a kultivovaností? Mimo jiné to svědčí o: 1. současné velké nejistotě proměnlivého světa, která nutí lidi chytat se každé příležitosti k přilepšení si nebo k zajištění své situace, 2. proměně myšlení a cílů, kdy peníze, blahobyt a zábava se staly důležitějšími než dobré vztahy a osobní čest, což je důsledek růstu individualizmu, 3. celkovém poklesu úrovně kultivovanosti lidí, což je důsledek rozvolnění mravů v rámci všeobecné tolerance a absence vysokých cílů lidské společnosti. Nietzsche se mýlil – ukazuje se, že pro člověka je přirozenější a proto jednodušší zůstat přízemním tvorem, než se stát bohem alespoň duchovně, neboli příliš tolerance má rozvratné účinky na lidskou společnost. Dodatečná otázka, která je současně odpovědí, zní: Kdo je více neetický, pokrytecký, plebejský, bulvární a trapný – konzumenti výtvorů bezmezné podbízivosti lidskému egoismu a primitivismu nebo ti, kdo pod heslem "lidé to chtějí" tyto výtvory produkují a nabízí? Jinak řečeno: Kdo, když ne slavní a vlivní má vést lidi k výšinám lidského ducha a jít osobním příkladem zdokonalení etiky, vkusu a tvůrčího a kritického myšlení? Tam, kde šaškují králové a kralují šašci, jaká jiná než šaškovská kultura může být?(4.4.2013)

Jistě, televizní a zábavné pořady na Primě, Nově, Barrandovu jsou lehkým terčem odpadů, avšak tady jsem se nesmírně bavil. Příjemných 40 minut, u kterých člověk může pohodlně vypustit a jen se řehtat. Hodnotím po prvním díle, takže otázkou zůstává, jestli své hodnocení neupravím. Zatím ale pro mě dobrá sranda.(5.3.2013)

Je celkem zábavné sledovat nicnetušící lidi kteří se dostali do nějaké ostudy, a když máte trochu empatie stydíte se s nimi. Osobně tyhle pro peníze sebeponižující soutěže typu Pekelné zlo přímo nesnáším, ale tohle jsou opravdu jen takové vylomeniny. Navíc na některých soutěžících jde vidět, že to nadělají ani tak pro ty peníze jako pro legraci, což je celkem sympatické.(10.4.2013)

Předem posílam obrovský dík uživateli Pilda17 za doporučení. Nějak mi tenhle pořad uplně uniknul. Moderátorská dvojice Dejdar a Měcháček naprosto exceluje. Osobně můžu říct že si nedokážu představit sebe v situaci soutěžících nebo jejich partnerů. Líbí se mi ale jak se lidi se svými úkoly dokážou skvěle poprat. A výrazy jejich, nic netušících partnerů... to je prostě boží. Takhle skvělej komediálně-soutěžní pořad jsme potřebovali. Originální, chytlavý a mrtě zábavný.(8.3.2013)

• - Pořad je natáčen podle kanadského originálu Deal With It.  (Kolbenova)