Ask Me Anything

Undiscovered Gyrl

(neoficiální název)

USA, 2014, 100 min

• sochoking

Jedna hviezdička za záver a za to, že mladá zmizla konečne z obrazovky. Neuveriteľná tínedžerovská pseudodráma o mladej pipke, ktorej nepríjemná skúsenosť z dectva spôsobila, že bola nadržaná na bombardérov starších o desať a viac rokov. By ma zauímalo, za akú službičku sa nechali Slater s Longom ukecať do takejto pičoviny...(21.12.2014)

Pri pohľade na hodnotenie filmu (aktuálne 47%) som nemal v podstate nijaké zvláštne očakávania, ale napokon musím uznať, že tie hodnotenia nehorázne podcenili celý tento film, ktorý mal naozaj mnoho silných fáz, hoci niektoré dejové vetvy boli na môj vkus príliš skoro ukončené (aj keď v závere sa k ním prostredníctvom monológu pekne napokon vrátime). Je to jeden z príbehov, ktoré človeka donútia premýšľať nad tým, prečo sa taká sympatická dievčina akou bola Katie nechala unášať a doslova zviesť svojim okolím. Nemôžem si pomôcť, ale za všetkým zrejme stojí pocit menejcennosti, ktorý žiaľ vedia mnohí poriadne zneužiť vo svoj prospech. Britt Robertson sa opäť raz predviedla v úžasnom svetle. Výborný film plný dilemy mladej psychicky nestabilnej dievčiny, a ten záver - z toho vo mne normálne zostali zimomriavky.(17.6.2015)

Roztekanosť, psychická labilita, povrchnosť, strata zmyslu života, výrazná prevaha emócií nad rozumom - to je charakteristika dnešných (nielen) mladých ľudí. Pred týmto filmom som pozeral tento. Dnešní young adults by sa na mieste tých ľudí z roku 1945 proste psychicky zložili. Staršia generácia zasa úspešne lpie na ilúzii, že ešte nejaké rebríčky hodnôt má.(17.12.2015)

Možná ten konec byl zbytečný, ale chápu to. Jinak jde ale o brilantní výkon Britt Robertson. Umí se jako rozpolcený teenager smát i brečet a mne osobně naprosto oslnila. Film není žádná plochá koláž, ale mnohovrstevný obraz světa dospělých, kde vše má svou cenu, za vše se tvrdě platí, nikdo nehraje proti pravidel. To je na dívku s dětskými ideály trochu moc a tak se v tom krutě plácá. Pije, kouří, šuká. Cítí se sama. Maglajz v hlavě. A nikdy toho není dost, aby toho nemohlo bejt trochu víc. Je to depka, ale taky je to sranda. Podobný film je White bird in a blizzard. Zajímavě nastíněná věc ve filmu je, že jakmile ve vztahu vytvoříte jakýkoli volný prostor (třeba nepozorností), hned ho někdo jiný zaplní. A je to jen a jen vaše vina. Na to si musím dát pozor. 85%(13.10.2017)

Fajn, toho thrilleru jsem se nedočkal a pořád jsem se divil, co že má být na tom filmu mysteriozního, ale nakonec jsem svou odpověď dostal. Ask Me Anything se na první pohled tváří jako další oddychové teenage drama. Teen drama to sice je, ale oddychové zas tak úplně není a ve výsledku mě překvapilo, že film rozhodně není hloupý (rozhodně ne hloupější, než některé rádoby drsné komentáře). Hlavní hrdinku lze odsoudit velmi lehko, jenže to může udělat jedině ignorant. Vnímavého diváka naopak baví rozšifrovávat psychologický profil postavy a postupně odkrývat důvody, proč se hlavní hrdinka chová, tak jak se chová. A originálně pojatý závěr tomu nasazuje korunu. Britt si s touhle nelehkou rolí poradila s přehledem a až mě překvapila, jak moc se herecky za těch několik málo let vypracovala.(22.9.2015)