poster

33 životů

 • USA

  The 33

 • Chile

  Los 33

 • Slovensko

  33 životov

Katastrofický / Životopisný / Historický / Drama

USA / Chile, 2015, 127 min

Komentáře uživatelů k filmu (112)

 • T2
  ***

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $12,192,123Tržby Celosvetovo $24,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ zaujímavé obsadenie aj keď nie úplne využité v katastrofickej dráme, ktorá sa drží dosť na uzde, nemá patričný silný rozmach, škoda neponúkne nič na vrch /60%/(12.1.2016)

 • LIVINGDEAD
  **

  Začátek filmu skvělý, sesuv hory parádní a pak se to změnilo ve frašku. Divím se, že horníkům přes tu rouru nezavedli 3D domácí kino a internet. Nikdo nikoho nezabil, nikdo nikoho nesnědl.... NUDA!(6.12.2015)

 • Fr
  ***

  ,,PRAVDĚPODOBNOST JEJICH ZÁCHRANY JE 1%…“ /// Hornickej snímek. Seznamovací rychlovka (takže žádný srdceryvný plkání a vymejvání mozků sladkejma dětičkama…) a šup do autobusu směr důl San José. Pak už je to klasika – hamižnej vykořisťovatel, dobromyslnej politik a parta chlapů v díře. Tiky v ksichtech příbuzných, jihoamerickej smysl pro zodpovědnost, ale žádný hornický plačky a vykonstruovaný dramata. Stojí to zavidění, i když zrovna žádnýho horníka neznáte (Verbal se nebočítá!). Podmínkou není ani důl vlastnit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Knihu "Deep Down Dark: The Untold Stories of 33 Men Buried in a Chilean Mine, and the Miracle That Set Them Free", kterou v roce 2014 napsal Héctor Tobar, jsem nečetl. 3.) Zjistím, že když z vrchu padá bagr, je něco špatně. 4.) Nikdy jsem se neradoval z vrtáku. 5.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.12.2016)

 • castor
  ***

  Špína, panika, bezmoc, stísněnost, strach. To všechno se ke mně dostávalo jen velmi zřídka, o horníky jsem se nebál, emočně to nedolehlo, jak mohlo. Je to třikrát škoda, protože příběh masivního důlního neštěstí v podobě zavalených Chilanů tehdy sledoval každý. Režisérka se snaží upozornit na fakt, že v dolech ročně umírající tisíce lidí, zároveň se pokouší vytřískat co to jde z nedávného dramatu, který obletěl celý svět. Z úvodu se jí to daří, pak to má sestupnou tendenci.(4.3.2018)

 • Wacoslav1
  ***

  Takový klasický katastrofický drama co neurazí ani nenadchne. Je tu docela hodně známých ksichtů jako Banderas, Santoro, Brolin, Philips nebo Byrne. Plusem je, že film se rychle rozjede krátký seznámení s postavami a hurá do dolu. První půlka docela fajn, pak už to začalo trochu drhnout a možná bych to zkrátil, ale na slušnej nadprůměr to stačí. Jinak já příběh nestudoval, tudíž jsem naštěstí nevěděl jak to dopadne.65%(19.4.2016)

 • sochoking
  ****

  Hoši si ten záver vychutnali ako rockové hviezdy... Dokonca v tých okuliaroch vypadali ako Bono! Totálna jeba! Práve kôli takýmto pár silným scénkam udeľujem štyri hviezdičky. P.S. Na konci filmu je vidieť nádherne ten rozdiel medzi pravým nefalšovaným robotníckym ksichtom a tým hereckým.(6.12.2015)

 • nash.
  ***

  Průměrné katastrofické drama, které těká mezi nahoře a dole a nikde nemá čas ani prostor k vybudování skutečně strhující atmosféry. Navíc se zjevně bojí ukázat skutečné drama, které se odehrávalo v prvních dnech pod zemí. Je to tak uhlazené a opatrné, aby se to někoho nedotklo, až to přestává být zajímavé. Při zpětném pohledu bych možná byl raději, kdyby filmaři šli tímto směrem a natočili opravdu syrové drama horníků v beznadějné pasti. Nebo kdyby se naopak na horníky dole v dole vykašlali a natočili drama záchranářů, kteří bojují s časem, zrádnou půdou pod nohama i selhávající technikou aniž tuší jestli vůbec dole někdo přežil. Jako u řady filmů natočených podle skutečného příběhu mi navíc vadí, že vlastně není podle skutečného příběhu. Že je tu skutečnost zcela zbytečné překroucena. Proč je například skutečný hrdina, šéf směny Luis Urzua (Lou Diamond Phillips), který po katastrofě vše řídil a celou partu horníků držel pohromadě, ve filmové verzi zbabělcem, který svými hysterickými výstupy situaci zhoršuje? Proč je místo něj za hrdinu Sepúlveda (Antonio Banderas), který ani nepatřil mezi klíčové muže zavalené party?(21.1.2017)

 • Beastmaster4
  **

  Špatně uchopený, bez atmosféry, kterou by to dle mě, mělo mít :-/ Strašně okatý přehrávání Banderase, který doslova otravovalo :-/ Ne, ne a ne ;)(22.3.2016)

 • Chrustyn
  ***

  Zdlouhavý a popravdě nepříliš zajímavý snímek o záchraně zavalených horníků vedených Antoniem Banderasem.(4.4.2016)

 • eLeR
  ****

  Veľkú vec zakúsilo tých 33 baníkov, žiadna sranda. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 a Project 52 Films by Women (1.4.2016)

 • Tuax
  ****

  Před lety jsem danou událost taky sledoval a už tehdy jsem si říkal, že ten příběh bude jednou zfilmován. Tohle si nemohli nechat ujít. To, že se to nedrží čistě událostí, ale je to filmové, to je snad normální, těžko to kritizovat. Mě se to zpracováním líbilo, nebylo to nijak akční, nijak extrémně vyhrocené do dramatičnosti, ani se nehrálo na plačky a emoce. Všeho s mírou. Chápu, že slavné jména některých herců byly tahákem, ale myslím že lépe by bylo, kdyby tam byli jen méně známí, či neznámí herci. Jak jsem se dočetl tak ve skutečnosti se mohli dole dívat i na TV a DVD. Ve filmu jim poskytli jen ipody. V závěru jsou k vidění všichni reálně přeživší, což je fajn. Jelikož film je na jejich počest. Akorát filmoví představitelé byli na hony vzdáleni těm skutečným. V zásadě se mi nelíbilo, že u skupinových scén, nejčastěji ve spojitosti s jídlem, jich tam rozhodně nikdy nebylo 33 a pak ta pasáž s posledním jídlem a představami jak si mohou od svých blízkých dát obří porce oblíbených jídel. To mi jako jediné vyloženě narušilo požitek z filmu. Hudební melodie byly líbivé. Mohlo to dopadnout mnohem hůře, myslím teď to filmové zpracování.(26.12.2015)

 • Anderton
  ***

  Človek má z výsledného tvaru filmu dojem, že tu ani nešlo o to, že bolo v podzemí uväznených 33 baníkov, ale že bolo pod zemou uväznených 33 čilských baníkov, ktorí majú čilské ženy a čilské deti a ktorých vyslobodzuje čilská vláda. Všade vlajú čilské vlajky. Je potom celkom sranda, keď to v podstate ani nikomu nevadí, nakoniec ani mne, ale ak je podobne nakrútená nejaká americká udalosť, zosype sa kvôli tomu na film kritika. Hollywood sem dal hercov, ktorí majú nejaké tie hispánske korene, pričom keby boli producenti skutoční frajeri, obsadili by úlohy nejakým výkvetom čilskej kinematografie. No a keďže sme v Latinskej Amerike, tak sa potenciálne obete stále modlia za svoju záchranu. Fakt netuším, nakoľko sa tieto dve polovýčitky zakladajú na skutočnom priebehu udalostí, ale tak trochu mi to celé smrdí lacným orientalizmom na úkor dôkladnejšej rekonštrukcie udalosti.(26.2.2018)

 • maddy
  **

  Neskutočne patetický pohľad na skutočnú udalosť, keď tridsaťtri baníkov ostalo uväznených vyše šesťdesiat dní pod zemou. Už úvodná pol hodina, keď dôjde k zrútenie bane je natočená tak hollywoodsky veľkolepo (ale vzhľadom na nie až tak veľký rozpočet nijako vizuálne pútavo) a s neprimerane volenou akčnou hudbou ktorá neutícha ani v pokojnejších/vážnejších scénach, že film stratí akýkoľvek kontakt s realitou. Charakter ani jedného z baníkov tu nie je nijako vykreslený, nepomáha tomu ani tých pár známych mien v obsadení, keďže sa absolútne nepracuje s psychológiou (až na pár zámerne zveličených scén) a emócie tu nefungujú už vôbec. Prišlo mi to akoby režisér až mechanicky točil scénu za scénou bez výrazného zaangažovania. The 33 by síce v jadre chcelo ponúknuť veľa, ale vo výsledku neponúka takmer nič. Len jeden „hollywoodsky“ zbytočne prikrášlený pohľad na dramatickú udalosť, ktorý nepôsobí ani len chvíľu dôveryhodne. CELKOVO: 2* (4/10)(4.12.2015)

 • Frajer42
  ***

  Souhlasím se zdejšími názory, že tohle dramíčko nenabízí absolutně nic navíc. Špatný film není, ale plaví se zkrátka ve vodách průměru. Občasné efekty jsou nezáživné. Napínavé to také moc není. Vše funguje prostě tak nějak napůl. Jinak Chile vypadalo jako taková příjemná zemička. Zaujalo mě například, jak takový Banderas někde na začátku prosil, aby mohl vzít v práci šichtu navíc. Překvapili mě potom ti místní vrtní experti. Já vám nevím, expert sice nejsem, ale tak každého zdravého jedince brzy napadne, že vím-li odkud vrtám, znám-li strukturu hornin, do kterých vrtám a vím-li dokonce o kolik metrů jsem se přibližně sekl, tak snad není takový problém odhadnout, kam zhruba vrtání posunout, abych trefil bunkr velký jako prase. Stejně to tak nakonec udělali a pochopitelně to vyšlo. Kluci jedni hloupí! Zábavné bylo i to, na povrchu vybudované, zábavní středisko. V samotném závěru mě potěšila ukázečka skutečných chilských horníků, kteří byli za celý život evidentně sedření jako trojka závit. Žádný Banderas a jemu podobní povaleči. Dost tomu ublížila i zbytečně dlouhá stopáž. Hodnocení vidím s přimhouřenýma očima na ty 3 *. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka eLeR.(3.5.2016)

 • Rakosnicek77
  **

  Pokud si někdo dá tu práci a dohledá si na netu skutečný průběh události, tak jedinou věc kterou může udělat, je film zazdít hodnocením, tak jako já. Protože jde napsat"volně inspirováno skutečným příběhem" ale to ono ne! Ono to prostě je podle skutečné události, přitom tím je ve filmu pouze ten zával :-) Zbytek už je jen blábol, který se odvíjí úplně jiným směrem. Proto moje hodnocení je jaké je. Jednu chvilku jsem už čekal, že jim budou dolů posílat i sušičku s automatickou pračkou a myslím, že by se scénáristi ani nepozastavili, nad velikosti trubky, která vedla dolů. Ach jo...proč jen se točí takové bláboly.(24.12.2015)

 • kaposlav
  ***

  Slabé 3* a keď si prečítate komentáre užívateľov čo udeľovali 2*, tak budeme takmer vždy súhlasiť.(15.4.2016)

 • BMW12
  ****

  Film podle skutečné události. Je to asi můj první film, který se věnuje zavaleným horníkům. A je to natočeno velice dobře, prakticky nemám co vytknout. Pro ty horníky i jejich rodiny to muselo být hodně náročné, vlastně nějaké 3 týdny museli vydržet se zásobami na 3 dny. A když už se konečně k nim dostali, tak stejně nemohli ven. A teď další dlouhé čekání, jestli se je vůbec podaří vytáhnout. Opravdu bych nechtěl být v takové situaci.(5.7.2017)

 • dom156
  ***

  Film dle skutečné události, kterou mám v živé paměti. U tohoto druhu filmu je nutné dobře vylíčit průběh dané problematiky a také nám pod kůži dostat hlavní hrdiny, abychom s nimi mohli soucítit a fandit jim k záchraně. Bohužel, obě části zde nejsou správně interpretovány. K první části sice máme možnost vidět následky tohoto závalu, ale o příčinách se mluví jen velmi střídmě, a kdo není obeznámen s celou situací, která kolem roku 2010 nastala, nedokáže se vnořit pořádně do celého filmu. A za druhé a to je ten nejdůležitější bod, hlavní protagonisté nejsou ale vůbec sympatáci, kterým by člověk u televize, případně u monitoru držel palce, spíš je to taková sebranka chlápků. Mimochodem pochybuju, že v tom dole bylo 33 herců, možná tak nanejvýš 20. Mně bylo celkem jedno, jestli tam zůstanou či nikoliv. Také problematika tak dlouhého soužití v zavaleném dole s lidmi, které kromě práce skoro neznáš a vývoj jejich charakteru není ve filmu, kromě jedné hádky vůbec řešena. Přitom by to bylo velmi zajímavé a z filmu by se částečně stalo i psychologické drama. Takto dostaneme polotovar a doporučovat průměrný film nebudu.(21.7.2017)

 • Lacike
  ***

  Taka klasicka 90tkova drama podla skutocnych udalosti. Uplne ma to nenadchlo z dvoch dôvodov. 1. Jednotlive postavy banikov nie su prilis prepracovane, takze si ma ich pribehy neziskali. 2. kedze film vznikol prilis skoro, tak si stale dobre zo sprav pamätam vývoj a aj samotne rozuzlenie, takze tym padom filmu chybalo napätie. Ale na jedno pozretie to je celkom prijemny film so slusnym Banderasom a peknou hudbou. 6/10.(5.12.2015)

 • Ellmariachi
  ****

  Za mě promarněná příležitost. Slušné obsazení, výborné téma a prostředí. Jenže... Až na pár momentů jsem prostě neměl pocit, že by pánům dole šlo o život. Nejsilnější pocity jsem prožíval při onom dělení mléka. Jinak žádný pocit stísněnosti, strachu, paniky. Prostě jsem chtěl daleko víc z pocitů, které prožívali pánové dole v dole. Prostě nějaké drama z obýváku. Celkově tedy dávám 70 procent za solidní, ale nevyužité zpracování skutečné události.(16.4.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace