Komentáře uživatelů k filmu (1 252)

Při sledování Birdmana mi často přicházela na mysl Truffautova Americká noc (to je kompliment, kdyby to někdo nepochopil). Nehledě na hodnocení první zhruba dvě třetiny jsou jedním z nejopojnějších kinozážitků vůbec. Určitě zajdu ještě jednou. Zároveň si člověk uvědomí, že kariéra Eda Nortona v posledních deseti letech je jedním z nejsmutnějších kariérních příběhů.(1.1.2015)

Lidi mají rádi akci a ne filozofické řeči. Pro mě bez zaváhání nejlepší film několika posledních let. Ale ani se nedivím, že se to tu hemží (a bude hemžit) nepochopením. Tohle není představení doslovných konců a průměru.(23.1.2015)

Sympatická a neotrelá forma, s Keatonovým hereckým koncertom a síce nie novou, zato príjemne úprimnou myšlienkou. Ocenenia a všeobecné uznanie Birdmana mi však ostáva záhadou, vidím v ňom komornú a tichú osobnú spoveď.(25.1.2015)

Ehm... úplně nevím, co si o tom mám myslet. Styl filmu mi prostě nesedl, kamera bez střihu mě musím říct docela iritovala a myslím, že by se bez ní snímek obešel. Proti dlouhým záběrům nic nemám a líbí se mi. Ale čeho je moc, toho je příliš; po dvou hodinách to začne být nudné až otravné. Na druhou stranu, některé přechody mezi místy a posun v čase byly kreativní a originální, ale někdy jsem je úplně nepobral a byl jsem zmaten. Zpočátku mi film přišel fajn, prostředek jsem protrpěl a celkový dojem naštěstí jakžtakž zachránil zcela jistě zajímavý a nejednoznačný konec.(25.1.2015)

• sator

Kokainově užvaňené nic...(26.1.2015)

Technicky brilantní a zdařile zahraná pretentious nuda. Humor a dialogy měly být (nebo spíš tak snadno mohly být) klíčovými aspekty filmu, obzvlášť vzhledem k jeho námětu. Humor je ale tuze nevtipný a dialogy ubíjející a v jádru o ničem. Birdman je pretentious artovka přežvýkaná pro masy, která se i přes kapacitu brouzdaliště zuby nehty snaží tvářit hlouběji než oceán. Birdman navíc až urážlivě vše opakuje raději dvakrát, aby se divák náhodou neztratil. Nešetří se ani rádoby trefnou satirou a "relevantními" inside vtípky, které jsou do filmu naroubovány tak násilně až to není hezké. Keaton není vůbec špatný, ale Norton ho stejně naprosto zastiňuje, což je kapku... paradoxní. To nejlepší [krom bezchybné technické stránky (poslepované longshoty a tak)] je pohled do zákulisí Broadwaye. Dle pověsti jsem čekal brilantní konverzační drama divadelních rozměrů a dostal jen nafoukanou bublinu kvalit císařových nových šatů.(3.2.2015)

Odovzdávanie Cien akadémie sa blíži, preto som zobral kino útokom a začal som Birdmanom. Skvelé herecké výkony asi všetkých zúčastnených, celé to poňatie "na jeden záber" veľmi zaujímavé a dobre spravené. Vyslovene to nenudilo, ale od záveru som čakal viac. Celá tá myšlienka nakoniec vypálila inak, ako by možno mala, preto len 4 z 5(4.2.2015)

Výborně jsem se bavil! Že bych měl napsat víc? Inu, není to lehké. Ten film měl jisté kouzlo, které neumím přesně popsat. Byl motivující, srdceryvný a velmi zábavný - navíc měl úžasný nadhled. Herecké role naprosto perfektní, kamera excelentní a hudba seděla jak měla. Není to úplně jednoduché koukání (i když...) a je potřeba jít do toho s troškou nadsázky, ale výsledek jaký jsem dostal jsem nečekal. Vtáhlo mě to od první minuty a vyplivlo až po titulcích - a to jsem si říkal, že dvou hodinová stopáž je moc (není). Velmi vřele doporučuji!(5.2.2015)

• Apolskis

Nedokoukal jsem a pochybuji, že se to někdy pokusím změnit.(6.2.2015)

Nesnáším divadlo. Nemám rád to směšné pitvoření postav, šroubované dialogy a patetické, nepřirozeně dlouhé monology plné hlubokých pravd. A do kinematografie to vůbec nepatří. Minimálně od geniálního Dreyerova Utrpení Panny orleánské je jasné, že slušný filmový herec může zahrát citové pohnutí i očima a nepotřebuje k tom rozmáchlá gesta a křečovité vzlyky viditelné i z patnácté řady. Tímhle obsáhlým úvodem jsem chtěl dát najevo co přesně mi na tom vychvalovaném Birdmanovi vadí. On totiž kombinuje dva světy způsobem jakým by se nikdy protnout neměly. Iñárritu udělal hodně pro divadelní vzhled. Kamera budí iluzi neodbytné reality a střih se tváří že neexistuje (což mimochodem znamená že oboje je fantastické) a aby toho nebylo málo, nějak se mu podařilo dosáhnout dojmu, že se vše, včetně nejvypjatějších scén točilo jen na jeden pokus. Pokud se děj motá kolem jeviště, nedá se tomuto přístupu nic vytknout. Pokud se přesune kamkoliv jinam, nastává problém. Až uvidíte jak Riggan jančí kolem arogantní kritičky, tak zjistíte o čem mluvím. Není to umění a není to ani opravdové. Je to jen nuceně držená póza bez prožitku. Naštěstí ostatní herci takhle buď neuklouzli, nebo alespoň ve svých projevech působili mnohem méně teatrálně. A taky zahráli bez výjimky fantasticky. Téměř každý kdo strávil na plátně déle než deset minut předvedl lepší výkon než přechválený Keaton v hlavní roli. Ten nebyl špatný, ale ostatní byli prostě lepší. Birdman je snímek ve kterém se toho dá najít hodně. A dokonce i to, co v něm vůbec není. Což je nejspíš důvod, proč je přijímán jako neskutečná pecka. Tou je ovšem paradoxně jen v technických kategoriích. Slabší čtyři hvězdičky a Emmě Stone budu na Oscarech fandit.(7.2.2015)

Báječně jsem si užila film, hlavně herecké výkony Edwarda Nortona především, pak Michaela Keatona a Zacha Galifianakise. Hodně fungovala hudba, bicí při chůzi nebo běhu postav. A další výborné prvky formy, hlavně ten dojem, že je skoro vše na jediný záběr. Nicméně po skončení filmu už si skoro nic nepamatuju, hlavně ty emoce byly vlastně docela povrchní a klišé.(8.2.2015)

Možná, že se najdou nějací borci, co si spletou Birdmana a myslí si, že je to nový film od MARVELU a čekají něco úplně jiného. Pak bych chtěl vidět jejich výrazy při sledování tohoto filmu. Jak jste asi pochopili, Birdman je úplně o něčem jiném. Je to spíše ARTOVÁ záležitost, která mi překvapivě až tolik nevadila. Film je opravdu zajímavě natočen a myslím si, že je to největší PLUS tohoto filmu. Emmanuelovi zjevně jeden Oskar za Gravitaci nestačil a jde si pro druhého. A já mu to přeju. Jasně, že to není natočené na jeden střih, ale chvílemi to tak vypadá a není to zlé. Druhé velké plus jsou herecké výkony. Michael Keaton FAMÓZNĚ roli, která mu sedla na tělo. I když říká, že je to prý role se kterou se nejméně ztotožnil, ale to co předvádí (a to už jste slyšeli) je jeho životní výkon. Skvěle si vede také Edward Norton. Ostatně, hrají dobře všichni, ale tito dva pánové to jasně tahají. Dobrý je také ukecaný scénář. V některých scénách jsem se docela dobře pobavil. Ale měl to být mix mezi komedií a dramatem, ale já nenašel nic, co by mě mělo nějak extra dojmout. Možná jsem moc velký cynik. Jediná věc, která mi vadila, byl jeho konec. Ne, že by mi vadilo, že už po dvou hodinách skončil (už bylo načase), ale to jak skončil. Doposud jsem film docela chápal a pak přijde půl minutová scéna a já z toho mám takový guláš, že jsem se musel zeptat, jak to vlastně skončilo. A přesto nad tím koncem pořád přemýšlím...80%(12.2.2015)

Původně jsem komentář psát nechtěl, ale vzhledem k nedávným událostem zde přece jen něco zplodím. Birdman je rozhodně zajímavý film a rozhodně má spoustu skvělých hereckých výkonů a zcela nepochybně má divákům, co nabídnout. Ovšem nemohu se zbavit dojmu, že by nejlepší film měl vypadat trochu jinak. Je fakt, že po zhlédnutí mi vrtal hlavou ještě nějaký ten den (i když jsem toho názoru, že na tom má jistý podíl Emma), ale nejlepší film? Jděte...(23.2.2015)

Vskutku průměrná Ptákovina, ve které čekáte,čekáte,čekáte a čekáte,,,a ono pořád nic a nic a vůbec nic.... skvělá kamera s brilantním výkonem hlavního Batmana Keatona s líbivým soundtrackem a naprosto utahaným příběhem...bez příběhu(2.3.2015)

Ináriť sa nepáral. Natočil krásny film, aby sa mi s trochou fanatického úsmevu pomäteného kňaza, čo si dal k večeri dve jemne opečené blondíny, pošmátral vo vnútornostiach. Prisahám Oscara tam nenašiel. Toho som vyblil pre istotu deň pred ceremoniálom, aj keď Patrick ma presviedčal, aby som toto číslo predviedol priamo na javisku za doprovodu Lady Gaga. Naozaj som ešte nevidel takú centrifugu bicích, obrazu, dialógov, monológov a hypoglykemickej kómy jedného napaprčeného dôchodcu, čo zabúda na tabletky. Všetko je niekedy "tenkrát poprvé", aby som citoval hlboké šamanské prozrenie letného výtisku BravoGirl. A tak sa Michael Keaton spolu s G. a ďaľšími súkmeňovcami z pracovného tábora LA vydal na túto netradičnú púť, aby polechtal popod nos labilných neurastenikov a ukázal im z toho cestu von, posledný abnormálny záchvat vetchých ambícií a pekelný "úlet"(doslova). Ďalej už by som musel len spoilerovať a preklínať, takže sa radšej hodím k ľadu a priznám niekoľko emotívnych momentov a fakt, že to vlastne z pohľadu Hollyvoodoo nie je Aš taká pičovina, ako by sa mohlo zdať starému ochotníkovi, závorárovi niekde vo Chvatimechu. Áno, presne TU! (2.3.2015)

Celkom chápem tých, čo boli z tohto filmu sklamaní a aj u mňa prevládali hlavne podobné pocity. Je však pravda, že som nemal veľké očakávania, keďže už samotný námet ma nezaujal. Čo však musím pochváliť, je technické spracovanie, ktoré je vcelku originálne a pri takejto stopáži filmu dosť odvážne. A vďaka tomu dávam nadpriemerné hodnotenie, lebo 3* sú podľa mňa málo. (Oscar zase raz nie je až tak v správnych rukách, ale nie je to prvý a ani posledný krát.)(19.3.2015)

Kousavá satira na téma Delusions of Grandeur broadwayských divadelních herců? Strhující psychologická sonda do duše zkrachovalého akčního hrdiny toužícího po "něčem smysluplném"? Kritika filmového diváka? Políček kritikům? Nebo si z nás Iñárritu jen dělá legraci? Ať už to je cokoliv, funguje to skvěle ve všech směrech, a já jsem rád, že jsem měl tu čest.(4.4.2015)

• jujec

Jednou zajímavostí filmu je to, že v něm není jediný střih a vše je točeno (zdánlivě) v kuse. Tím pádem film působí spíše jako dokument. Příběh samotný nic moc a uvěřitelnost minimální. Nechápu důvod, proč se mám dívat na takto podivně zpracovaný příběh o pochybnostech jednoho herce, zda bude úspěšný.(14.6.2015)

Pozoruhodný snímok vo svojej grotesknosti zároveň narážajúci na silnú pravdivosť. Zaujímavý počin Alejandra...(19.6.2015)

• Natabar

Úplně vidím debatu členů Americké filmové akademie: To jo, to je úplně jako o mně. - Že jo, taky se tak někdy cítím. - Dyť jo, je to o nás. - Tak jo, tomu dáme Oscara za nejlepší film. - Bodejť, zasloužíme si to... Ve výsledku k uzoufání nudný film, který snad krom výše popsaných jedinců nemůže nikoho zajímat. Hlavní hrdina mě povětšinou štval, anebo mi byl úplně ukradený - i s jeho problémy i s tím, jak tato etuda skončí. Ta hvězda je pouze za formální stránku filmu.(9.7.2015)

Zajímavé, oduševnělé a místy dech beroucí. Michael ve své životní roli a Edward mu zdatně sekunduje. Tohle je opravdu dobrý. Zach konečně taky ukázal, že umí hrát, než se jen trapně pitvořit a celkově to drží dobře pohromadě. Kamera úžasná - střihačský minimalismus je úžasný a i když se na ten snímek zřejmě nikdy nepodívám znova, tak mohu jenom doporučit.(4.8.2015)