Komentáře uživatelů k filmu (1 252)

Při sledování Birdmana mi často přicházela na mysl Truffautova Americká noc (to je kompliment, kdyby to někdo nepochopil). Nehledě na hodnocení první zhruba dvě třetiny jsou jedním z nejopojnějších kinozážitků vůbec. Určitě zajdu ještě jednou. Zároveň si člověk uvědomí, že kariéra Eda Nortona v posledních deseti letech je jedním z nejsmutnějších kariérních příběhů.(1.1.2015)

• srolyma

Užvaněné. Hrozně. Sice se mezi tou záplavou milionů slov stavěných většinou do složitě strukturovaných a nikam nevedoucích souvětí občas objeví vtipná replika či hláška, ale je to jako jehla v kupce sena. Věřím, že herci si tu svou exhibici náležitě užili, ale o sobě to říct bohužel nemůžu.(4.12.2015)

Není to film pro každého. Keaton i Norton hrají tak, že z nich doslova stříká krev. Děj trošku předvídatelný, ale ty výkony stojí za vidění.(30.12.2015)

Tá štvrtá * je za výbornú kameru a herecké výkony. 15-20min mi trvalo sa do deja filmu dostať, potom ma zaujal. Celkovo dobrý dojem mi však naštrbil epilóg. Škoda.(5.2.2016)

Démonickej film který stojí na výkonech všech herců.To je Gonzálelez který přesně tohle umí.(5.2.2016)

Pokud milujete filmové řemeslo, budete u Birdmana od začátku do konce spokojeně příst a říkat si, jak je Iñárritu geniální. Dokonalé spojení formy a obsahu, respektive významu. Film o poslední šanci ukázat světu, že ještě za něco stojíme, film o vystoupení z nám (ale ne námi!) přidělené role, film o mezigeneračním střetu, film o ignoranci, film o egu, film o lidské psychice... Ve 120 minutách je zde tolik motivů, ať už skrytých či explicitních, že je nemá cenu vyjmenovávat, jděte a na film se podívejte sami, na nic lepšího z poslední doby rozhodně nenarazíte. Po opravdu dlouhé době můžu s klidným srdcem a svědomím dát 100 %.(2.4.2016)

Víme, že vynikající herecké výkony + skvělá režie a scénář = vynikající film. Je to asi jediná matematika, kterou jsem pochopil na poprvé. Ekvivalentem této rovnice je: Keaton, Norton, Stone + Iňárritu = Birdman. Birdman je filmem, který jsem bohužel kvůli zdejšímu hodnocení dlouho odkládal, ale naštěstí jsem neudělal osudovou chybu a nezapomněl na něj. Stále se snažím přijít na to, co bych z filmu vyzdvihl úplně nejvíc, ale stejně jako Riggan Thompson se i všechny komponenty tohoto snímku vznášejí ve snových oblacích. Tohle je nepovrchní film o povrchním člověku, kterému záleží na tom, co si o něm lidé myslí a přitom je mu to úplně jedno. Klaním se všem, co mají na tomhle skvělém snímku svůj podíl.(2.4.2016)

• kolly13

Retrospektiva? Novota? Abnormální herecký výkony? Snůška divadelního přehrávání Nortona, návštěv různých žánrů filmu a hlavně zklamání z celkového dojmu. Rád jsem viděl některé sekvence, ale film je to slabý.(16.8.2016)

Film na mě celkově působí velmi rozporuplným dojmem. Na jednu stranu je to už od začátku velmi předvídatelné, na Keatona jsem se těšila a asi to bylo až moc - ani trochu mě neohromil a popravdě mě scény s ním vůbec nebavily. Dokonce tak, že jsem si u toho z nudy otevřela knížku a to jsem si o sobě do té doby myslela, že udržím pozornost i u "sebenudnějšího" snímku. Naopak mě překvapil Norton, velmi mile, ale to on už dělá tak nějak pořád :) Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, poměrně novátorský na Oskarové poměry, ale na druhou stranu nechápu, proč že to vůbec na Oskara někdo nominoval. Nejde o to, že bych se nebavila, ale o to, že film a pan Keaton by mohli mít na mnohem víc. Opravdu mi ale stál ten film za to v podstatě jen díky Edwardu Nortonovi (jehož postava mi přišla mnohem zajímavější a uvěřitelnější, než postava hlavní s tím svým patetickým způsobem) a díky stránce "řemeslné", tedy samotným zpracováním a pojetím filmu. Uznávám, že jsem na to možná vyloženě neměla náladu, ale pochybuji, že by kdy byla lepší.. Sečteno podtrženo, děkuji, ale víckrát už se na to dívat nebudu.(1.9.2016)

"That's what I'm talking about. Bones rattling! Big, loud, fast! Look at these people, at their eyes... they're sparkling. They love this shit. They love blood. They love action. Not this talky, depressing, philosophical bullshit. Yes. And the next time you screech, it'll explode into millions of eardrums. You'll glimmer on thousands of screens around the globe. Another blockbuster. You are a god. See? There you go, you motherfucker. Gravity doesn't even apply to you. Wait till you see the faces of those who thought we were finished. Listen to me. Let's go back one more time and show them what we're capable of. We have to end it on our own terms... with a grand gesture. Flames. Sacrifice. Icarus. You can do it. You hear me? You are... Birdman!"(4.9.2016)

Na filmy, kde se vyjebává s Hollywoodem, a z herců to nemá jisté nikdo, kdo zrovna není na place, jsem obzvlášť zatížený. Rád vezmu zavděk i nějakým tím cynickým výlovem českého rybníčku. Birdmana jsem začal mít rád zhruba po půl hodině, kdy postupně ochabovala režisérova erekce a obrazovka začala patřit hlavně hercům (exhumace Michaela Keatona je castingový počin desetiletí!). Díky za každý film, který ve mně vyvolává podnětné otázky a nutí k přemýšlení. Jako například: Má dnešní filmový svět ještě koule a peníze na opravdovou originalitu? Přemýšleli jste někdy o tom, jestli namísto vysedávání u ČSFD raději sami nevzít do ruky kameru a nejít si taky zkusit jít s kůží na trh? Má v upřímné umělecké výpovědi místo product placement? (nebo jak to bylo s tou Stellou natočenou do kamery skoro minutu?). Pokud v případě Birdmana někdy budu mít chuť nebo potřebu dát si repete, pokusím se o pátou hvězdu.(5.10.2016)

Není to sice žádná hrůza, ale že by to byl nejlepší film roku, to se se mi rozhodně nezdá. Je to zdlouhavé, ukecané a místy nudné, ale jednou se to snese.(13.11.2016)

Naprosto dokonalá kamera.(17.12.2016)

Skvelý snímok, ktorého charizmatická hlavná postava si musí odstreliť nos a nechať si prišiť druhý, aby konečne zacítil, že má všetko, na čom skutočne záleží. Skvelý nápad, úsmev vyvolávajúce gagy a skvelý herecký výkon Keatona a Nortona.(8.2.2017)

Jo, proč ne, přide mi to vtipné, bývalý Batman (pardon, "Birdman") Keaton (totiž Thomson) se spojí s bývalým Hulkem (nebo prostě neblíže nespecifikovatelným hrdinou) Nortonem (čti Shinerem) a ačkoliv všichni ostatní hrdinové a jejich herci jsou nazývání pravými jmény, tak oni jsou něčím, čím nejsou. No nebyl by to větší mind fuck, kdyby se to celé fakt jmenovalo Batman? Ty vole, to chceš! No a pak se tam odehrává něco jako Synecdoche, New York (což je mimochodem mnohem lepší film) pro... nechci říct méně inteligentní lidi, ale asi tutšíte, co tím mám na mysli. Semo tamo vtipný, semo tamo prvoplánový, semo tamo nudný, semo tamo wtf. Přes to všechno. Líbilo se mi to, ale plně chápu toho, komu ne. Až příliš mnoho věcí zkrátka nedává smysl a naprosto nic nepřidávají na příběhu (SPOILER), třeba telekineze nebo podle mě zbytečně natažený konec, kdyby se zkrátka zastřelil, bylo by to mnohem zajímavější. Na druhou stranu některé takové zbytečně působící věcí mi přišly skvělé a komické, například polonahý úprk New Yorkem, představa létání, ačkoliv vlastně jen jel taxíkem nebo ten řvoucí herec při alkoholové scéně(konec SPOILERU). Takže nyní se nabízí otázka... 3* nebo 4*? Ty jo, rozhodně 4*, by to musela být o moooooc větší sračka, abych dal 3*. Vůbec hodnotit jen do 5* je sranec, systém na IMDB nebo Rotten Tomatoes mi přijde mnohem lepší... takže tak! Poukazovat na to, že je to jen další americká filmová masturbace je asi zbytečné... a co jako. "If I could make there, I'd make it anywhere," Frankie věděl, o čem mluví...(9.2.2017)

Nádherně působící drama, které chvílemi může být málo náročné, ale o to víc vás vtáhne do příběhu. Dialogy jsou na jedničku, příběh spolehlivě baví, postavy dobře vykreslené a především nevídaná originální práce s kamerou. Michael Keaton je tu super. NEUVIDÍTE, NEPOCHOPÍTE A NAOPAK(17.4.2017)

• Scraffy

Nie, nie, nie! Film je veľká nuda a musel som ho vypnúť po asi hodine, lebo by som ďalej asi zaspal. Musel som to dopozerať neskôr. Michael Keaton to hrá veľmi dobre, ale scenár je tak veľmi blbý, že sa viac ani nedal. A nehovorte mi, že som to nepochopil a nerozplívam sa tu nad tým ako niektorý, čo tu dávajú tomu 5 hviezdičiek a to ani sami nevedia prečo. Slabota.(10.12.2017)

How did we end up here? Inarritu na vrcholu své formy, to, že mozaikové filmy umí tvořit dokonale, sice všichni vědí, tady to však znovu potvrdil. S tímto filmem si neuvěřitelně vyhrál, ať už od rozmístění jednotlivých scén, výběru skvělých herců, kterým role sednou, či impozantní kamerou, díky které divák lehce nabyde dojmu, že film je natočen na jeden záběr. Navíc Michael Keaton se cítí v kůži Riggana Thomsona jako ve své vlastní, vždyť právě v tomto filmu si dle mého názoru zahrál svoji životní roli. Co musím ještě vyzdvihnout, je vynikající zvuková stopa originálu, angličtina a způsoby projevu přesně vystihují takovou tu uspěchanou mentalitu NY, rozhodně si nedokážu představit, jak to zní nadabované v češtině. Mimořádný divácký zážitek, radost sledovat.(4.2.2018)

• vladi3

divné...(17.1.2015)

• FIAT 500

Vykradená Černá labuť včetně vnitřního hlasu, alter ega a (téměř) závěrečné scény se zmrzačením/zabitím/ublížením... Jen místo Natalie Portman si dosaďte Michaela Keatona a jsme doma... Špatné, špatné, špatné... A nominace Emmy Stone na Oscara je výsměch...(23.1.2015)

Škoda že tu nejde dát víc hvězdiček. Šestou by si to zasloužilo už jen za ty bicí!(23.1.2015)